V Třebíči rozhodla třetí třetina
Rysi na Vysočině dlouho drželi nadějný remízový stav, domácí hokejisté rozhodli gólem v početní výhodě. Výhru pak Třebíčští pečetili v power-play.
9.kolo, sobota 7.10.2023, KHNP Arena
4:2
1:0, 1:2, 2:0
SK Horácká Slavia Třebíč

Mičán - Furch, Bořuta, Vodička, Štebih, J. Stehlík, Kříž, Poizl - Ferda, Bittner, Dočekal - Michalčuk, Malý, Vodný - Frömel, Michálek, Maty. Svoboda - L. Stehlík, Berka, Matě. Svoboda. Trenér: Kamil Pokorný.

Mokry - Urbanec, Haman, Výtisk, Hrachovský, D. Kowalczyk, Š. Havránek - Doktor, Hudeček, Svačina - Haas, R. Veselý, Ramik - Cedzo, Toman, Šuhaj - Geidl, Macháček, Matěj. Trenér: Martin Janeček.

8. Bittner (Furch, Dočekal), 24. Berka (Frömel, Kříž), 55. Frömel (Ferda, Štebih), 58. Dočekal (Ferda)
26. Svačina (Hudeček, Doktor), 35. Macháček (Matěj, Výtisk)
Vyloučení: 3:6
Využití: 1:0
Střely na branku: 39:24 (11:12, 15:11, 17:7)
Zblokované střely: 13:12
Hity: 10:11
Vhazování: 44:36
Rozhodčí: Horák, Grygera - Zídek, Roischel
Diváci: 929

Kamil Pokorný (trenér SK HS Třebíč): Bylo to strašně těžké utkání, respekt soupeři. Samozřejmě tabulka svádí k nějakým myšlenkám, rozhodně ale ne naše hráče, protože jsme na to upozorňovali, že soupeř má velmi kvalitní hokejisty. Takový start do sezony může potkat kohokoliv. První třetinu jsme sice vyhráli, ale naše hra nebyla dobrá. Ve druhé části jsme přidali další branku a místo, abychom se uklidnili, tak soupeř přidal a vytáhl veškerý arsenál, který v sobě má. Frýdek nás dostal pod tlak, a zaslouženě vyrovnal, byli jsme rádi za přestávku. V kabině nebyla žádná bouřka, spíš jsme potřebovali hráče uklidnit, aby se hlavou znovu dostali do zápasu, aby věřili sami v sebe. Ve třetí třetině to bylo o tom, kdo bude víc chtít, měli jsme tlak, vynutili si fauly. I když nám přesilovky nešly, pět minut před koncem jsme rozhodli. Ještě jednou ale říkám: respekt soupeřům! Tří bodů si nesmírně cením a děkuji mužstvu.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Výkon týmu hodnotím kladně, co se týče hry. Třetí zápas v řadě jsme hráli parádně, ale vždy nám něco chybí k tomu, abychom výsledek dotáhli. Minule to byla koncovka, dnes disciplína, kdy ve třetí třetině uděláme útočné fauly. Bylo jich moc a bylo jen otázkou času, i když jsme dobře bránili, kdy to tam spadne, protože přesilovka Třebíče je proslulá a má v ní ohromnou sílu.

Na Vysočinu se rysi vydali s odhodláním zlomit svou nepříznivou výsledkovou sérii. Jenže pozor, stál proti nám soupeř, proti kterému se nám dlouhodobě výsledkově nedaří.

A byli to domácí hokejisté, kteří šli v utkání do vedení jako první. To běžela polovina 8. minuty, kdy se k odraženému puku dostal v blízkosti Mokreho branky Ladislav Bittner, který svou čtvrtou letošní brankou otevřel skóre zápasu - 1:0. Bílé hvězdy své vedení dokázaly navýšit v úvodu druhé periody. Frömel se krásně prodral kolem pravého mantinelu a pro Marka Berku už nebyl problém dopravit puk podruhé v tomto střetnutí do sítě našeho gólmana - 2:0. V této chvíli to s rysy nevypadalo vůbec růžově.

Poté se přeci jen ke slovu dostali i hokejisté ze Slezska. V čase 25:33 se za obranu domácího celku dostal Vladimír Svačina, který své zkušenosti ve své pozici jasně zúročil - 2:1. O devět minut později bylo dokonce srovnáno. Střela Matěje, který v dnešním utkání nahradil zraněného Hoťka, se odrazila k volnému Štěpánu Macháčkovi, a ten z mezikruží propálil třebíčského gólmana Mičána - 2:2.

Rozhodující okamžik přišel ke konci 55. minuty, kdy třebíčští hokejisté hráli v početní výhodě. Se střelou Štebiha si nadvakrát pohrál Šimon Frömel, který rozhodl tento duel - 3:2. Pojistku pak domácí celek přidal při naší power play, kdy střelou do prázdné branky upravoval skóre na konečných 4:2 sedmigólový Martin Dočekal.

* Smůla druhých třetin konečně prolomena, celkem devět utkání, což nakonec čítá 186 minut, jsme čekali na to, až frýdecko-místečtí hokejisté vstřelí v prostřední části střetnutí branku. O zlomení nepříznivé série se v Třebíči postaral jeden z nejzkušenějších rysů, a to Vladimír Svačina, který upravoval stav na 2:1 pro domácí celek.

V dalším týdnu nám prvoligová soutěž znovu nabere na obrátkách, kdy hráče čekají během šesti dnů tři utkání. To první odehrajeme hned v pondělí 9. října na domácím ledě, kdy soupeřem rysů budou hokejisté z Valašska. Duel s VHK Vsetín startuje v 18.00 hodin a fanoušci si mohou na tento zápas koupit vstupenky v předstihu díky portálu Enigoo - ZDE. Následně pojedeme o body bojovat ve středu 11. října, a to do pražského Edenu. V sobotu 14. října pak vyzveme v Polárce kališníky z Litoměřic.