Na kolínského gólmana Soukupa jsme si nepřišli
Na soupeřova brankáře vyslali rysi jednatřicet střel. Jednou byl Soukup dokonce už překonán, bohužel za něj zaskočila tyčka. S kozly tak v domácím prostředí prohráváme fotbalovým výsledkem 0:1.
8.kolo, středa 4.10.2023, Hala Polárka
0:1
0:1, 0:0, 0:0

Mokry - Urbanec, Haman, Výtisk, Š. Havránek, Kowalczyk, Hrachovský - Hotěk, Hudeček, Svačina - Haas, R. Veselý, Wałęga - Macháček, Toman, Doktor - Cedzo, Geidl, Ramik. Trenér: Martin Janeček.

SC Marimex Kolín

Soukup - Pinkas, Kolmann, Piegl, Naar, Hampl, Koštoval - Dlouhý, Skořepa, Pajer - Ouřada, Koukal, Z. Král - Síla, P. Moravec, Vrhel - D. Šedivý, Morong, Gajda - Bernat. Trenér: Jan Šťastný.

18. Morong (Z. Král)
Vyloučení: 2:4
Využití: 0:0
Střely na branku: 31:23 (7:9, 13:9, 11:5)
Zblokované střely: 20:6
Vhazování: 21:40
Rozhodčí: Koziol, Čáp - Otáhal, Kráľ
Diváci: 623

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Zápas ukázal, že umíme hrát parádní hokej, ale bohužel bez branek se nedá vyhrát žádné utkání. S tou naší produktivitou musíme něco udělat. Na druhou stranu byla na hráčích už vidět křeč, ale viděli jsme, že obrovsky chtějí. Celý zápas bruslili a já si troufnu říct, že jsme měli celé střetnutí jednoznačnou převahu. Škoda, že jsme prostě prohráli takovým gólem. Já si o tom myslím své, dle mého neměl být uznaný, ale tak to dopadlo a my na něj měli odpovědět brankou. Dnes to bylo o brankách, jelikož klukům nemůžu vyčíst ani slovo, tedy kromě té koncovky. I tam si ale stojím za tím, že už to bylo jenom v křeči, že to chtělo možná více klidu a šikovnosti. Teď je ta situace tak na pytel, že samozřejmě čím více ti kluci chtějí, tak tím víc to nejde.

Petr Martínek (trenér SC Marimex Kolín): Tak věděli jsme, v jakých situacích se obě mužstva momentálně nachází. Potřebovali jsme bodovat a s tím jsme sem i cestovali. Samozřejmě domácí byli hodně aktivní a dá se říct, že povětšinu času měli kotouč ve svém držení. Byli aktivnější v útočném pásmu. Nám se podařilo dát v první třetině jednu branku a pak jsme obrovskou vůlí a touhou ten zápas vyhráli. My jsme tedy nesmírně šťastní, pro domácí je ten výsledek samozřejmě asi dost krutý, když si vezmeme poměr držení kotouče a tak dále. Ale to je prostě hokej, to je sport. Uznávám, že domácí byli lepší, ale naše vůle byla tak velká, že jsme to dokázali urvat. Musím určitě pochválit všechny hráče, padali jsme do střel, hodně jsme jich takto pochytali.

Domácí hokejisté se do svého soupeře z Kolína v úvodní dvacetiminutovce pořádně opřeli a gólmana Soukupa zasypali sprškou nepříjemných střel. Rysům k tlaku pomohly i dvě přesilové hry, leč ty nám v úvodu letošní sezony příliš nejdou. Jednu velkou šanci si v oslabení pak vypracovali i kozlové, přesněji Ouřada, který si ale na gólmana Mokreho nepřišel. Ve 14. minutě jsme pak stejnému hráči nabídli chybnou rozehrávkou další obrovskou příležitost, i tentokráte kolínský forvard neskóroval. Branka nakonec padla dvě a půl minuty před koncem třetiny. Po souboji Hrachovského s Šedivým padl v brankovišti na zem Mokry, pro zakončujícího Matěje Moronga tak byla situace výrazně jednodušší. Rozhodčí nakonec branku přeci jen uznali - 0:1.

V prostřední části přišly největší šance v její samotné polovině. Na hostující straně zahrozil Skořepa, na té naší se nedokázali prosadit R. Veselý s Havránkem. Vůbec nejblíže gólu byli rysi v úvodu 33. minuty, kdy po Hrachovského nahození tečoval Cedzo puk do brankové konstrukce. Druhá část střetnutí tak skončila bez branek, což pro nás znamená, že je to již osmá dvacetiminutovka, kdy jsme nedokázali v této prostřední části skórovat.

Kozli mohli své vedení navýšit ve 44. minutě, kdy jeden z našich hokejistů podklouzl uprostřed kluziště a rázem vznikla situace, kdy jeli dva hostující hokejisté na bránicího Výtiska. Ránu Dlouhého pak stačil Mokry svou vyrážečkou srazit za svou bránu. V samém závěru pak zatáhl za záchranou brzdu hostující Piegl a rysi tak dostali možnost hrát v početní převaze. Východočeši ovšem i s podporou výborně chytajícího Soukupa hubené vedení v hale Polárka ubránit nakonec dokázali.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Bodová série s Východočechy je přerušena. V posledních pěti zápasech jsme totiž s kolínskými kozly pokaždé dokázali bodovat (4 výhry a 1 prohra v prodloužení).

* Podruhé v letošní sezoně jsme nedokázali překonat soupeřova gólmana. Poprvé tomu bylo v rámci 4. kola, kdy jsme prohráli ve Zlíně 0:2. Celkově jsme v prvoligové soutěži vyšli střelecky naprázdno ve 25 zápasech.