Jestřábům jsme křídla přistřihnout nedokázali
Reportáže
Rysi chtěli na Hané zlomit sérii nepříznivých výsledků. Vstup do utkání nám vyšel, když jsme gólem Vládi Svačiny šli do vedení. Domácí ale dokázali výsledek nakonec zvrátit na svou stranu, a tak se z Hané vracíme s prázdnou.
7.kolo, sobota 30.9.2023, ZS Prostějov
4:1
2:1, 1:0, 1:0
LHK Jestřábi Prostějov

Štipčák - Krejčí, Šidlík, Poledna, Hanousek, Pěnčík, Forman, Kloz - V. Burian, Ostřížek, Hašek - Illéš, Račuk, Z. Doležal - Jiránek, Fronk, Venkrbec - Antoníček, Maruna. Trenér: Martin Štrba.

HC Frýdek-Místek

Mokry - Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, D. Kowalczyk, Š. Havránek, Hrůzek - Hotěk, Hudeček, Svačina - Haas, R. Veselý, Šuhaj - Doktor, Toman, Cedzo - Matěj, Macháček, Ramik. Trenér: Martin Janeček

Branky
9. Fronk (Venkrbec, Jiránek), 10. Illéš (Forman, Doležal), 32. Fronk (Poledna, Venkrbec), 59. Doležal (Račuk, Hanousek)
5. Svačina (Hotěk)
Statistiky
Vyloučení: 1:5
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 51:27 (17:13, 20:10, 14:4)
Zblokované střely: 21:11
Hity: 9:18
Vhazování: 42:40
Rozhodčí: Vrba, Bejček - Peluha, Vašíček
Diváci: 950
Ohlasy

Martin Štrba (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Jsem velice rád, že jsme potvrdili vítězství z venku. Frýdek byl nepříjemný soupeř, hlavně v první třetině. Pak si myslím, že jsme měli už ten zápas pod svou kontrolou. Šli jsme do toho s nějakým plánem a kluci se jej drželi po celých šedesát minut. Výhra je zasloužená, škoda, že jsme nevyužili další šance. Jsem ale rád, že jsme ten zápas takhle zvládli.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): My jsme tu přijeli s odhodláním se poprat, jelikož nejsme v dobré pozici. Na hráčích bylo vidět, že chtěli hrát a byli aktivní. Škoda, že nám ten zápas zkomplikovaly dvě situace, kdy jsme začali jednak prohrávat buly a domácí dvěma standardkami za sebou parádním způsobem otočil vývoj utkání. To byl první moment a ten druhý v prostřední části, kdy jsme hráli velice dobře v obraně, ale prostě získané puky jsme v nějakém zmatku, křeči, nahráli několikrát bílým. Místo toho, abychom šli do brejku, tak jsme ztráceli kotouče, a to byl takový úsek, který zcela zkazil tvář té naší hry. Pak už domácí své vedení 3:1 dobře bránili a čekali na brejky. Těch měli oni ke konci trochu víc, protože my chtěli být více aktivnější a otevřeli jsme hru. No a ve chvíli, kdy jsme chtěli jít do power play, tak nás zastavil nešťastně vyhozený kotouč a my pak v oslabení dostali čtvrtou branku. Každopádně k tomu našemu výkonu a mužstvu musím říct, že na klucích je obrovsky vidět, že se s tím osudem chtějí poprat. Zatím nám ten osud nepřeje, ale já věřím, že ten tým to dokáže zlomit, jelikož to moc chce.

Rysi začali utkání na Hané dvouminutovým trestem, což byl pro náš celek takový zvednutý prst, jelikož domácí hokejisté jsou ve hře s hráčem v poli navíc v letošní sezoně prozatím vůbec nejúspěšnější. Jestřábi tuhle pasáž střetnutí využít nedokázali, a to i díky tomu, že naopak rysi oslabení zvládají jako třetí nejlepší tým první ligy. A tak se skóre zápasu měnilo poprvé až ke konci 5. minuty, kdy Hotěk parádně připravil puk k zakončení Vladimíru Svačinovi, který ranou bez přípravy poslal frýdecko-místecký celek do vedení - 0:1. Z něj jsme se radovali pouze do času 09:30, kdy se po vyhraném buly dostal puk k volnému Jiřímu Fronkovi, který i s pomocí pravé tyče překonal gólmana Mokreho - 1:1. O dalších dvaatřicet vteřin později to už bylo 2:1 pro Hanáky. Ti znovu vyhráli v našem obranném pásmu buly, puk se dostal na modrou k Jakubu Illéšovi a ten dělovkou našel volnou skulinku - 2:1.

V prostřední části, která je v letošní sezoně pro náš celek jakoby zakletá, mohlo být v jejím samém úvodu srovnáno. Brankář Štipčák byl totiž po ráně Oskara Haase již překonán, černý touš se bohužel odrazil od pravé tyče domácí brány. Krátce po uplynutí poloviny základní hrací doby si Jestřábi vrátili dvoubrankové vedení nazpátek. Na konci rychlé akci byl podruhé v zápase skórující Jiří Fronk - 3:1. V závěru druhé periody pak ještě čelil gólman Mokry střelám Ostřížka a Fronka, skóre zůstalo na světelné tabuli nezměněno.

Právě frýdecko-místecký brankář byl v poslední části zápasu naší velkou oporou. Domácí forvardi si na něm několikrát vylámali zuby. Mokry nestačil až na ránu Zdeňka Doležala, který jej propálil v početní převaze prostějovského celku - 4:1. To už však zbývalo do konce střetnutí nějakých 105 vteřin.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Na ledě soupeře se nám dlouhodobě nedaří. Poslední výhru jsme si z venku přivezli 4. února 2023, kdy jsme uspěli na ledě přerovských Zubrů. Od té doby jsme si připsali 9 porážek v řadě.

* Obránce Filip Haman odehrál dnes 161té utkání za frýdecko-místecké rysy, čímž se dostal v historických tabulkách před Víta Christova na čtvrtou pozici. Před ním tak jsou už jen David Klimša (332 zápasů), Jan Zahradníček (183) a Rostislav Martynek (178).

* Jubilejní start si tentokráte připsal obránce Štěpán Havránek, ten za frýdecko-místecký celek nastoupil dnes po 40té.

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

Po dvou venkovních duelech se v příštím týdnu představíme konečně zase domácím fandům v hale Polárka. Věříme, že si fanoušci najdou cestu na středeční duel s HC Marimex Kolín. Na zápas, který se tedy hraje 4. října od 17.00 hodin, si můžete zakoupit vstupenky v předstihu, a to prostřednictvím portálu Enigoo - ODKAZ ZDE.

KRÁTKÝ VIDEOSESTŘIH Z UTKÁNÍ


📷 Foto: Barbora Balvanová