4. Hrníčko (J. Kolář, Herčík), 13. Rákos (J. Kolář, Herčík), 20. Urban (Rákos, Voženílek), 29. Herčík (Chabada, Kaplan), 65. J. Kolář (Mikyska)
11. Výtisk (Marosz), 21. Svačina (D. Kowalczyk, Haas), 31. Svačina, 48. Hotěk (Doktor)
Střely na branku: 36:33 (11:12, 13:6, 5:13 - 6:2)
Vhazování: 46:30
Tresty: Lichtag (5 min OT) - Urbanec (5 min OT)
Rozhodčí: Wagner, Veselý – Roischel, Juránek
Diváci: 509

Jiří Malínský (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice B): Pro nás to jsou samozřejmě důležité body, další vítězství, i když jsme si trochu mysleli, že se nám zápas povede za tři body. Paradoxně pro nás byla první třetina výsledkově nejlepší, ale s hrou jsme moc spokojení nebyli, bylo tam spoustu chyb, ztrát kotoučů, nebezpečných akcí soupeře. Poté v druhé třetině soupeř snížil, byla tam nervozita, trošičku jsme přestali hrát, báli jsme se se hrát s kotoučem, myslím si, že ta nervozita nás pak brzdila do konce zápasu. V prodloužení jsme měli přesilovku, kterou jsme nevyužili, přesto se nám zápas povedlo dotáhnout do vítězného konce, což je pro nás důležité. Hrálo se o šest bodů, nám se povedlo zápas dotáhnout. Zase se díváme dopředu, čeká nás další soupeř, který se pohybuje kolem nás, takže už se těšíme v sobotu do Kolína.

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Prvních deset minut bylo v našem podání velmi dobrých. Měli jsme tlak, byly vidět šance, potom se hra vyrovnala, ale prosazoval se soupeř. Druhá třetina byly rozbitá častým vyloučením. Třetí část byla v našem podání určitě nejlepší, prvních zhruba dvanáct minut jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili, vytvářeli jsme si tlak, dokázali jsme vyrovnat. Prodloužení - to už je ohraná písnička, stalo se nám to potřetí v řadě...Rozhodující gól padl po naší hrubé chybě, která by se nám neměla stávat. Stojím ale za chlapy a velmi oceňuji, že se znovu za nepříznivého stavu umí vrátit do zápasu a vyrovnat. Naše mentální síla obrovským způsobem roste. Stále věřím, že brzy se to překlopí. Jen musíme hrát do posledních vteřin s maximální koncentrací. Bod je v naši situaci samozřejmě málo, ale pozitivem je, že sbíráme bod po bodu, zvedáme sebevědomí, jdeme krok po kroku. Je třeba ale vyhrát alespoň dva tři zápasy v řadě, pak bude atmosféra úplně jiná.

Na chrudimském stadionu šlo v dnešním duelu o další prvoligové body. Bylo otázkou, zda rysi dokáží navázat na svůj bodový úspěch z úvodu sezony, kdy na domácím ledě dokázali pardubický B tým porazit.

Od úvodního buly byl k vidění velmi svižný hokej, který se od počátku vyvíjel lépe pro domácí celek. Ke konci 4. minuty se po vyhraném buly dostal k puku J. Kolář, který se zakončením příliš neotálel. Ránu pardubického útočníka gólman Švančara pouze vyrazil před sebe, kde si do předbrankového prostoru sjel Dominik Hrníčko, který neměl problém zasunout puk kolem brankářova levého betonu - 1:0. V 11. minutě zavelel ke zteči ten nejpovolanější v rysím drese. Hosté se usadili v útočném pásmu soupeře, kdy Marosz nabil na modrou kapitánu Janu Výtiskovi a ten propálil vše, co vůbec před ním stálo. Gólman Vomáčka se za jeho pumelicí nestačil ani ohlédnout - 1:1. Následně přišly už jen chvíle domácích hokejistů. V polovině 13. minuty si rysi opět nepohlídali předbrankový prostor a nahození Koláře dokázal zužitkovat Daniel Rákos - 2:1. Pernikáři byli nadále při chuti. V samém závěru první periody se ve vlastním oslabení dostal do úniku Tomáš Urban, který střelou mezi Švančarovy betony zvyšoval vedení domácího celku na 3:1.

Rysy nepříznivý vývoj po přestávce přeci jen nabudil a už po třiadvaceti vteřinách bylo sníženo! Frýdečtí v té chvíli totiž dokázali zužitkovat početní výhodu, když Vladimír Svačina nahodil puk na domácí branku a ten propadl až za Vomáčkova záda - 3:2. Avšak v čase 28:44 zužitkovali přesilovku také domácí. Chabada dostal na modré zpětnou přihrávku, puk posunul na levou stranu kluziště a Daniel Herčík přesně mířenou ranou upravoval skóre na 4:2 pro domácí celek. V polovině zápasu obdržel další dvouminutový trest za nedovolené bránění Dan Kowalczyk, domácí hokejisté udělali ale krátce po rozehrávce chybu, kterou dokázal svým sólovým únikem potrestat Vladimír Svačina - 4:3.

Bojující celek frýdecko-místeckého trenéra Hrnčára prokázal ve třetí části důležitého střetnutí obrovskou bojovnost, za kterou byl nakonec náležitě oceněn. V polovině 48. minuty poslal Doktor střílenou přihrávku před branku pardubického celku a Michal Hotěk dokázal propasírovat puk ze vzduchu za Vomáčku - 4:4. Bylo tedy srovnáno a utkání v chrudimské sportovní hale začalo nabírat na dramatičnosti. Další gól si už ale oba celky do konce základní hrací doby připsat na své konto nedokázaly.

Prodloužení začali domácí hráči v početí výhodě, když jsme se provinili proti pravidlům při střídání. Oslabení rysi následně přečkali, a když už to vypadalo, že tento duel budou rozhodovat samostatné nájezdy, rozhodli Pardubičtí v poslední vteřině zápasu. Rozhodující trefu si připsal na své konto Jan Kolář - 5:4.

* Pardubický gólman David Honzík působil ve Frýdku-Místku v sezoně 2020/21, když u nás hostoval z Litvínova (odchytal tady 5 utkání). Proti rysům se pak Honzík postavil do brány ještě v dresu pražské Slavie a jihlavské Dukly. Dnes však kryl záda svému týmovému parťáku Tomáši Vomáčkovi.

* Jednadvacetiletý útočník Nico Geidl si na chrudimském ledě připsal jubilejní 80tý start za frýdecko-místecké rysy. Naopak pro zadáka Filipa Hamana šlo již o jeho 170tý zápas za Frýdek-Místek. Oběma našim borcům blahopřejeme!

V sobotu, v den státního svátku, se všichni sejdeme v domácí hale Polárka. V rámci RODINNÝCH ZÁPASŮ k nám dorazí totiž hokejisté ze Zlína. Utkání má začátek naplánován na 17 hodinu a fanoušci si mohou vstupenky na toto střetnutí zakoupit v předstíhu, a to díky portálu Enigoo - odkaz ZDE.