Ústí nás na našem ledě znovu obralo o dva body
Dlouho to vypadalo, že si s ústeckým Slovanem připíšeme do tabulky tři body. Soupeř v závěru třetí třetiny zabral a nakonec zápas dostal až do samostatných nájezdů. Ty jsou pro nás letos v první lize opravdu prokleté, neuspěli jsme ani na čtvrtý pokus.
40., neděle 21.11.2021, hala Polárka
3:4sn
1:0, 1:0, 1:3 - 0:0

Baroš - Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, Krenželok, Matyáš, Zahradníček - Kofroň, Peterek, Martynek - Łyszczarczyk, Komorski, Klimša - Christov, Bartoš, Král - Goiš, Matiaško, Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Slovan Ústí nad Labem

L. Cikánek - Vladimír Brož, Š. Havránek, Trefný, Záruba, L. Chalupa, E. Mareš - Trávníček, Vrdlovec, Štěpán Bláha - M. Tůma, D. Soukup, J. Žolobov - Bernat, Jouza, T. Čermák. Trenér: Jaroslav Roubík.

7. Martynek (Kofroň, Klimša), 26. Matyáš (Komorski, Łyszczarczyk), 49. Christov
47. Š. Havránek (Trávníček, Vrdlovec), 52. Vl. Brož (Vrdlovec, Trávníček), 60. Š. Havránek (D. Soukup, J. Žolobov), rozh.nájezd D. Soukup
Vyloučení: 4:5
Využití: 1:1
Střely na branku: 32:32 (8:11, 16:8, 8:12 - 0:1)
Zblokované střely: 4:4
Vhazování: 33:32
Rozhodčí: Wagner, Květoň - Kráľ, Hranoš
Diváci: 488

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Dnes to bude smutné povídání, jelikož jsou to trestuhodně ztracené, nebo spíš nezískané, tři body. Obě mužstva měla v nohách včerejší zápas. V první třetině jsme si jen pomohli tou přesilovou hrou, na šance to bylo určitě vyrovnané. Řekl bych, že jich bylo po čtyřech na každé straně. My jsme je teda zahazovali, soupeř díky dobře chytajícímu Barošovi taky. Ve druhé třetině přišlo mírné zlepšení, hlavně od našich obránců, pak jsme své vedení dokázali navýšit, ale prostě ta hra nebyla taková, abychom se dokázali dostat do komfortního náskoku. To se pak projevilo ve třetí části, kdy jsme dělali téměř stupidní fauly a hlavně chyby, na které soupeř čekal téměř celý zápas. V těch nájezdech jsme už konečně nějaký ten gól dali, ale nikam jsme se neposunuli. Je to pro všechny určitě velké zklamání, protože potenciál tohoto mužstva byl takový, aby získal tři body.

Jaroslav Roubík (trenér HC Slovan Ústí nad Labem): Zápas to byl určitě vybojovaný. My jsme tady přijeli v málo lidech, takže jsme se soustředili hlavně na obranu. To se nám docela dařilo, i když nám soupeř dal gól - dva. My jsme to měli podobné tomu včerejšímu utkání. Věděli jsme, že když dáme kontaktní branku, tak domácí mohou znervóznět. Perfektně nám zachytal gólman. V závěru se nám podařilo vyrovnat, třeba to bylo šťastně, nebo taky ne. To se zkrátka nepočítá. V nájezdech jsme uspěli, jelikož náš gólman byl o něco lepší, než ten jejich. Na mužstvo jsme opravdu moc hrdí, můžeme je jen pochválit.

V rámci předehrávky 40. kola Chance ligy zavítalo do haly Polárka mužstvo HC Ústí nad Labem. Se Severočechy jsme se tak v letošní sezoně porovnali již potřetí (koncem září jsme se Slovanem prohráli doma 3:4 po prodloužení, na začátku listopadu jsme si body vzali zpět, když jsme naplno bodovali na ledě soupeře - 5:4).

Do branky se opět postavil novic v našem kádru Samuel Baroš. Tým doplnil zadák Daniel Krenželok, který se vrátil z Přerova, kde byl vyměněn za forvarda Tadeáše Krále. Pro něj duel s Ústím byl naopak posledním v našem drese. Z partnerského Třince k nám zavítal kromě Kofroně ještě obránce Jan Zahradníček. Sestava tedy velmi silná, navíc rysi byli nalazeni sobotní pohodovou výhrou nad prostějovskými Jestřáby.

Vstup do zápasu byl z naší strany podobný tomu sobotnímu. Jen se lišil o dvě minuty, když přesilovou hru tentokráte využil Rostislav Martynek - 1:0. Ten si tak připsal na své konto padesátou trefu ve frýdecko-místeckém drese.

MARTYNKOVA TREFA č. 50

V dalším průběhu první periody si šance vytvořily oba celky, gólmani ale ukázali, že mají dobrou formu. K další změně skóre tak došlo až v úvodu 26. minuty, kdy Komorski našel zpoza branky volného Jakuba Matyáše a jeho pumelice od modré prošla až do branky - 2:0. Ústecký gólman Cikánek měl nejspíš zakrytý výhled a puk před sebou dobře neviděl. Ve 35. minutě mohl být na domácí straně ještě větší klid, Klimša v nadějné pozici bohužel nastřelil pouze tyčku hostující branky.

Rozhodnutí měla přinést třetí část střetnutí, jenže přišlo to, co si žádný z frýdecko-místeckých fanoušků nepřál. Slovan nejprve dokázal vykřesat jiskřičku naděje. V čase 46:18 předvedli Severočeši nádhernou kombinační akci, na jejímž konci stál Štěpán Havránek - 2:1. O dvě minuty později vrátil rysům dvoubrankové vedení kapitán Vít Christov, který se zmocnil puku ve středovém kruhu a po samostatném úniku nedal kličkou do bekhendu brankáři Cikánkovi šanci - 3:1. Kdekdo by řekl, že je hotovo. Omyl však byl pravdou.

Oslabený hostující celek nakonec dokázal dovést tento duel k prodloužení. V polovině 52. minuty dokázal soupeř skórovat v přesilové hře, když se krásně od modré trefil do šibenice Vladimír Brož - 3:2. Ústí v závěru ještě více přitlačilo a dočkalo se minutu před třetí sirénou. To se v předbrankovém prostoru dobře zorientoval Štěpán Havránek, který svou druhou trefou v zápase srovnával na 3:3. Šlo se tedy do prodloužení.

A v něm jsme měli obrovskou příležitost zápas rozhodnout. V čase 62:57 totiž vyfasoval za podražení dvě minuty Michal Trávníček, nabídnutou výhodu jsme však zužitkovat nedokázali. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Pro nás doslova letošní prokletí, které jsme ani tentokráte zlomit nedokázali. David Klimša se už sice dokázal ve třetí sérii prosadit, v páté dokonce odvrátil naší porážku ještě Jonáš Peterek, další střelci už úspěšní nebyli. Bonusový bod pro hosty vystřelil v 10. sérii Dominik Soukup. V neúplné tabulce tak držíme desátou příčku.

Také v následujícím kole se představíme domácím fanouškům, když v sobotu 27. listopadu budeme hostit na svém ledě hokejisty Havířova. Derby se rozehraje od 17.00 hodin. Jak jsme již zmínili v jednom z předešlých článků, tento duel bude pikantní pro čtveřici polských reprezentanů (Filip Komorski, Bartosz Ciura, Alan Łyszczarczyk na naší straně a Dominik Paś na straně soupeře). Věříme proto, že si cestu do haly Polárka najdou také fanoušci hokeje z Polska (více ZDE).