Urputný boj s přerovskými Zubry rozhodlo až prodloužení
Pouze jediná branka padla nakonec v domácím souboji s přerovskými Zubry. Diváci museli v hale Polárka čekat na rozhodnutí až do 63. minuty, kdy se z dorážky prosadil Vlastimil Dostálek.
6., středa 28.9.2022, hala Polárka
1:0p
0:0, 0:0, 0:0 - 1:0

Švančara - Havránek, Teper, Zeleňák, Ročák, Žůrek, J. Michálek, J. Adámek - Dostálek, Vrdlovec, Łyszczarczyk - Matěj, Macháček, Ramik - Hotěk, Haas, Bednář - Geidl, Jobánek, Homola. Trenér: Martin Janeček.

HC ZUBR Přerov

Postava - Kudělka, Černý, Gréč, Chroboček, Ševčík, Krisl, Hanák - Indrák, Kratochvíl, Jak. Svoboda - Okál, Pechanec, Březina - Jan Svoboda, Macuh, Goiš - Fencl, Dvořák, Dobša. Trenér: Robert Svoboda.

63. Dostálek (Łyszczarczyk)
Vyloučení: 4:6
Využití: 0:0
Střely na branku: 32:33 (11:6, 7:13, 13:12 - 1:2)
Zblokované střely: 0:2
Vhazování: 32:35
Rozhodčí: Zubzanda, Micka - Dědek, Štěpánek
Diváci: 855

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Naše vítězství je cenné hlavně z toho pohledu, že jsme potřebovali dnes bodovat. To bylo pro nás moc důležité. Trošku nás před utkáním postihla marodka, ale s tím jsme se dokázali poprat. Mladí kluci tak měli šanci, měli výzvu a musím říct, že vše chytli, jak se říká, za pačesy. Já myslím, že téměř bezchybným výkonem vzadu jsme ten zápas měli dobře rozjetý a mohli jsme mít nakonec ty body i tři. Ale vážíme si i těch dvou a myslím si, že jsme koncentrovaně hráli celých šedesát minut plus to prodloužení. Ten bod navíc jsme si jednoznačně zasloužili.

Petr Dočkal (asistent trenéra HC ZUBR Přerov): Dnes jsme si ověřili, že soutěž bude letos hodně vyrovnaná, což je patrné i z výsledků jednotlivých družstev. Dnes tomu nebylo jinak. Utkání bylo oboustranně bojovné, my jsme si nepomohli nějakým rozdílovým gólem, kterým bychom se dostali do zápasu. Nevytvářeli si ani nějaký tlak. Myslím si, že ta dělba bodů byla tedy spravedlivá. V prodloužení jsme udělali jednu chybu, takže musíme soupeři k výhře pogratulovat. Každý bod se počítá a jelikož jdou utkání v rychlém sledu, tak se musíme připravit na další zápas. Každopádně se dnes hrálo dost do obran, nikdo nechtěl udělat nějaké chyby. Kromě těch přesilovek na obou stranách se nikdo do vyložených šancí nedostával. Bez branek se zkrátka vyhrát nedá. Nám chyběl podlě mě větší tlak do brány, ale jak dnes chyběli hráči domácím, tak ani my nebyli zcela kompletní. To ale bude nejspíš takto po celou sezonu. My ten bod bereme a jedeme dál.

V krátkém sledu nás čekal další soupeř, který se momentálně pohybuje na předních příčkách prvoligové tabulky. S přerovskými Zubry jsme se střetli v Chance lize již podvacáté, takže šlo vlastně o takovové malé jubilejní střetnutí.

První dvacetiminutovka zápasu branku přítomným divákům nakonec nenabídla. Rysi byli však aktivnější a v samém závěru první třetiny měli dokonce výhodu dvou hráčů v poli, když se na trestné lavici ocitli v krátkém sledu vyloučení Kudělka s Goišem. Našemu celku chyběla v této pasáži především střelba, takže hosté oslabení přečkali nakonec bez úhony

Také úvod druhého dějství patřil jasně domácím hokejistům, kteří si vypracovali dvě velmi dobré příležitosti. Při té první putoval puk od Hoťka přes Haase k volnému Bednářovi, který pohořel na gólmanovi Postavovi. O chvíli později se v ideální střelecké pozici ocitl zase Ramik, který náš celek posílil na střídavé starty z Litoměřic, jeho rána pouze prolétla kolem levé tyče přerovské branky. Ke slovu se postupem času začali dostávat také hosté, ovšem brankář Švančara svou branku dokázal uzamknout. Stav po dvou třetinách tak zůstal v Polárce nadále bezbrankový.

Zubrům jsme na začátku třetí třetiny nabídli čtvrtou přesilovou hru v zápase, odhodlaný výkon rysů však ani tentokráte změnu skóre nenabídl. Diváci, kteří se těšili na nějaké gólové hody, byli průběhem zápasu nejspíš zklamaní. Oba brankáři si totiž stále drželi čistý štít (poměr střel byl po základní hrací době vyrovnaný: 31:31). Když ani po šedesáti minutách hry nebylo o vítězi zápasu rozhodnuto, šlo se do prodloužení.

Souboj tří hráčů proti třem, je už tak trochu o něčem jiném. Někdy o rozhodující brance rozhodují maličkosti. Rysi tuhle pasáž hry v Třebíči nezvládli, tentokráte to byli naopak oni, kteří se mohli radovat ze zisku bonusového bodu. Ve třetí minutě nastavení předvedl krásnou individuální akci Alan Łyszczarczyk, který se prodral přes Macucha až před brankáře Postavu. Přerovský gólman následně puk vyrazil pouze před sebe a Vlastimil Dostálek už neměl problém poslat puk do opuštěné klece Zubrů - 1:0. Velkou radost měl po utkání určitě i domácí brankář Patrik Švančara, pro kterého to byla dnes nejen vůbec první výhra v seniorském hokeji, ale také i velmi cenný vychytaný shutout. "Budu se opakovat, ta práce gólmanů k tomu výsledku patří, jelikož je to jejich práce a Patrik ji dnes prostě odvedl. Takže nebudeme vyzdvihovat, ale budeme doufat, že na vše dále naváže, jelikož byla parádní. Držel nás krásně zezadu celý zápas, poněvadž si i soupeř několik šancí vypracoval. Ale myslím si, že jsme celé mužstvo, i s tím Švancim, velmi dobře v šesti bránili. Tohle byla nepropustná zeď a já za ní dnes děkuji," chválil obrannou hru rysů po utkání domácí trenér Martin Janeček.

* S Přerovem jsme odehráli jubilejní 20té prvoligové utkání. Celkově jsme Zubrům nastříleli 51 branek a bodově se na tomto kontě podílelo již 57 hráčů. Nejvíce se dařilo Davidu Kofroňovi, který si na své konto připsal proti tomuto soupeři 9 kanadských bodů za 2 góly a 7 asistencí.

* Dres obou celků si oblékli například Jiří Krisl, Daniel Krenželok, Tadeáš Král, Jiří Goiš, Jakub Šlahař, Vojtěch Tomi, Antonín Pechanec či dnes skórující Vlastimil Dostálek.

* Hlavní rozhodčí Tomáš Micka řídil náš celek v 11tém prvoligovém utkání. Vůbec poprvé jsme jej ale přivítali v naší hale Polárka, desetkrát nás totiž pískal na ledě našich soupeřů (převážně v Západních Čechách). Premiéru ve Frýdku-Místku si odbyli rovněž i oba čároví sudí (Jakub Dědek a František Štěpánek).

* Rysi sehráli v letošní sezoně již sedmou dvacetiminutovku, ve které se diváci gólu nedočkali. Proti Přerovu šlo pro nás vlastně o třetí první třetinu v řadě, která skončila stavem 0:0 (bylo tomu tak se Sokolovem, ve Vsetíně, i teď s Přerovem).

Sérii zápasů s celky, které se pohybují na samém čele prvoligové tabulky, zakončíme v sobotu 1. října v Kolíně. S tamními kozly rozehrajeme duel 7. kola v 17.00 hodin.