Lídra soutěže jsme potrápili, Vsetín i tak o gól vyhrál
Dvě třetiny se omlazená sestava rysů na Valašsku výsledkově držela. O tom, že body nakonec zůstanou Vsetínu, rozhodla krátká pasáž ve třetí třetině, ve které domácí favorit dvakrát udeřil.
5., pondělí 26.9.2022, ZS Na Lapači
2:1
0:0, 0:1, 2:0
VHK ROBE Vsetín

Žukov - Hryciow, O. Němec, Ondračka, Smetana, Říha, Jenáček, Voženílek - Hořanský, Lichanec, Jenyš - Rob, Klhůfek, Klímek - Sihvonen, Přikryl, Jonák - Š. Bláha, Berzinš, Berger. Trenér: Roman Stantien.

Šimonů - Havránek, Teper, Zeleňák, Ročák, Sova, Žůrek, J. Michálek - Doktor, Vrdlovec, Zeman - Bednář, Macháček, Dostálek - Hotěk, Haas, Klimša - Geidl, Jobánek, Matěj. Trenér: Martin Janeček.

43. Berger (Říha, Přikryl), 43. Hořanský
34. Žůrek (Dostálek)
Vyloučení: 4:8
Využití: 1:0
Střely na branku: 31:23 (11:6, 10:10, 10:7)
Zblokované střely: 21:5
Vhazování: 26:21
Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Vašíček, Bezděk
Diváci: 2077

Roman Stantien (trenér VHK Vsetín): Dá se říct, že jsme dnes doslova vydřeli zápas. I když jsme měli od začátku dobrý pohyb, možná i opticky větší tlak, hráli jsme v útočném pásmu, tak jsme se málo tlačili do prostoru, kde to nejvíce bolí. To byl kámen úrazu toho, že jsme prostě nemohli skórovat. Přitom jsme se připravovali na to, že soupeř bude hrozit z brejků. Pak nám tam skočil hráč z lavice, my jsme tu situaci v útočném pásmu špatně sehráli a hosté šli do vedení. Pak bylo nesmírně těžké se zpátky do toho zase dostat, pomohli jsme si však přesilovou hrou. Nicméně právě ty přesilovky nám dnes vůbec nešly. Poté jsme se štěstím dali gól na dva jedna a dá se říct, že jsme hru už pak kontrolovali a bez větších problémů jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Pro nás je to nešťastný výsledek. Sahali jsme tu po bodu, nicméně soupeř tlačil celý zápas a my jsme vydrželi být koncentrovaní pouze padesát osm minut. Škoda, že tam prostě jednou špatnou komunikací obránce s brankářem vznikla ta gólová situace na 2:1. Myslím si, že jsme si za dnešní výkon ten bod zasloužili a já musím před kluky jednoznačně smeknout. Hráli výborně, ustáli jsme i oslabení pět na tři. Samozřejmě, že těch oslabení tam bylo moc, ale na to se musíme podívat a něco dělat, jelikož jeden hráč byl dnes čtyřikrát venku. Tohle si dovolit, zvláště pak s takovým soupeřem, zkrátka nemůžeme. Nicméně i to jsme ustáli, zkrátka dnešní zápas rozhodly ty dvě minutky. Takže pro nás kruté, na druhou stranu určitě povzbuzení do toho, že pokud půjdeme takovými výkony kupředu, tak si myslím, že ty body dělat budeme.

Po domácím nezdaru se Sokolovem cestovali rysi tentokráte na led dalšího prvoligového soupeře. A naše hráče nečekal vůbec lehký sok, představili jsme se totiž na vsetínském Lapači a Valaši jsou v úvodu sezony ve výborné formě, když všechny čtyři dosavadní zápasy vyhráli.

S momentálním lídrem Chance ligy dostali příležitost ukázat se naše mladé pušky. Program třineckých Ocelářů, ale i Frýdku-Místku, je totiž pořádně nabitý, takže na led vyjeli například Ročák (17 let), Haas (19), Jobánek (19), Macháček (19), Matěj (20), či Geidl (20). Už po čtyřech minutách hry nám bylo pěkně horko, když jsme museli čelit 106 vteřin trvajícímu dvojnásobnému oslabení. Vsetínští hráči se usadili v našem obranném pásmu, rysi ovšem nakonec velkému tlaku domácích odolali a tuhle nepříjemnou pasáž hry přečkali bez úhony. I v dalším průběhu úvodní dvacetiminutovky jsme domácího favorita do nějakých velkých příležitostí nepouštěli. Po gólu mohla volat situace z 18. minuty, kdy Rob vybojoval puk za naší brankou, Klhůfek si ale na dobře stojícího brankáře Šimonů nepřišel. V první třetině se tak diváci nedočkali.

V prostřední části základní hrací doby se začalo na ledě jiskřit a k vidění bylo několik strkanic. Rozhodčí pokaždé poslali rozohněné hráče na trestnou lavici. Když se pak po jednom takovém trestu vraceli zpátky na led Jenáček se Žůrkem, nepohlídali si domácí tuto situaci a Dostálek krásným pasem vybídl do úniku Jakuba Žůrka, který přesnou ranou k levé tyči otevřel skóre zápasu - 0:1. Ještě do konce druhé třetiny se mohlo skóre měnit na obou stranách. Za domácí selhal v zakončení finský kanonýr Sihvonen (mimochodem nejlepší střelec loňské sezony, kdy hrál v dresu Litoměřic, pozn. red.), na druhé straně nepokořil gólmana Žukova Vrdlovec.

Vsetín k vyrovnání využil přesilovou hru v úvodu třetí třetiny, kdy přestupek Sovy potrestal v čase 42:08 Jan Berger, který tečoval před brankou střelu Říhy - 1:1. Tato situace s našim týmem nejspíš otřásla, jelikož hned vzápětí jsme se dopustili chyby v defenzívě a Ondřej Smetana se z ostrého úhlu nemýlil - 2:1. Valachům tak stačilo k obratu pouhých 41 vteřin. Obrovská škoda! V samém závěru třetí periody jsme se dopustili nedovoleného zákroku, čímž jsme se prakticky připravili o možnost zkusit duel proti lídrovi ještě nějak zdramatizovat. Vsetín jsme i s omlazeným týmem dokázali potrápit, body bohužel zůstaly na Valašsku.

* S Valachy jsme se v první lize střetli celkem šestnáctkrát. Zatímco v domácím prostředí jsme ještě se Vsetínem neztratili ani bod (7 utkání - 7 výher), Na Lapači si vede naopak lépe vsetínský celek. Devět vzájemných duelů s bilancí 3 vítězství a 6 porážek z našeho pohledu (23:30).

* Pokud přijde na řadu přesilová hra, musí se mít při vzájemných utkáních Valaši pořádně na pozoru. Počet gólů, které totiž rysi vstřelili při početní výhodě, vyznívá totiž jasně v náš prospěch 19:9.

* Bodovým specialistou na Vsetín je útočník David Klimša, který si s tímto soupeřem připsal do svých statistik 10 kanadských bodů za 6 gólů a 4 asistence. Na druhé straně nás nejvíce zlobí forvard Luboš Rob. I on nastřádal 10 bodů (4+6).

Prvoligový kolotoč jede na plné obrátky. Další utkání nás totiž čeká již ve středu, kdy k nám do haly Polárka dorazí přerovští Zubři. Toto domácí střetnutí má začátek v 18.00 hodin a vy si již nyní můžete zakoupit vstupenky v předstihu, a to na tomto odkaze ZDE. Celý týdenní kolotoč se pak zakončí sobotním střetnutím v Kolíně. Rysi nastoupí proti domácím kozlům v 17.00 hodin.