Na domácím ledě jsme podlehli loňskému semifinalistovi
Teprve podruhé v prvoligové historii jsme na domácím ledě nestačili na hokejisty sokolovského Baníku, kteří o svém těsném vítězství rozhodli sedm minut před koncem zápasu.
4., sobota 24.9.2022, hala Polárka
1:2
0:0, 0:1, 1:1

Švančara - Š. Havránek, Teper, Sova, J. Michálek, Zeleňák, Žůrek, Ročák - A. Zeman, Vrdlovec, Svačina - Doktor, Haas, Dostálek - Bednář, Hotěk, Klimša - Geidl, Macháček, Matěj. Trenér: Martin Janeček.

HC Baník Sokolov

Cichoň - Jan Novák, Krejčí, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Tomek – Vracovský, Kverka, Kružík – Jurčík, Zadražil, Osmík – Tomi, Rohan, Švec – Konečný, Vrhel, Hauser. Trenér: Martin Štrba.

43. Svačina (Vrdlovec, Zeman)
39. Osmík (Kverka), 53. Zadražil (Kružík, Vracovský)
Vyloučení: 0:1
Využití: 0:0
Střely na branku: 23:37 (5:14, 9:11, 9:10)
Zblokované střely: 7:8
Vhazování: 35:29
Rozhodčí: Zavřel, Bejček - Komínek, Veselý
Diváci: 708

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): My jsme jednoznačně strašně zklamaní. K zápasu jsme nepřistoupili tak, jak bylo potřeba, ačkoliv v první třetině jsme měli takové tři čtyři situace, kdy jsme měli soupeři odskočit. Scházel nám tam ale takový ten drajv. Sokolov se pak od druhé třetiny zvedl, my jsme dělali takové hrubice typu, že jsme neotáčeli útoky, vraceli jsme kotouče a vlastně jsme jim na ten první gól nahráli. Bylo tam třeba i jedno střídání, kdy jsme třikrát vrátili kotouč, místo abychom otočili dopředu do brejku, kdy soupeř střídal. Pak nás soupeř načapal a dal na jedna nula. Poté už to byla taková křeč, kluci pracovali, dřeli, ale už to nestačilo na to, abychom znovu zápas srovnali. K power-play nás hosté vlastně nepustili, jelikož se drželi na kotouči v našem obranném pásmu.

Vojtěch Šik (asistent trenéra HC Baník Sokolov): My jsme strašně rádi, že jsme to utkání zvládli, a že jsme byli celých šedesát minut disciplinovaní a zodpovědní. Dali jsme dva góly a jsme za tři body strašně rádi. Odvážíme si cenné vítězství a hlavně potvrzení té práce, že jakmile budeme pracovití, tak budeme následně odměněni nejen góly, ale i body. Kluky jsme nabádali, aby čistili ten prostor jak před brankou, tak i kolem modrých čar. Abychom neztráceli kotouče, což nás trápilo v posledních třech zápasech. Dnes se nám to povedlo plnit po celých šedesát minut s klukům určitě patří díky. Celý tým si ty body zasloužil.

Domácí trenéři pro utkání se Západočechy nemohli do sestavy zařadit oba zraněné hráče z minulého duelu, který jsme odehráli v Třebíči (brankář Mokry a útočník Ondřej Machala). V tabulce poslední Baník začal duel v Polárce aktivně a v úvodních minutách se usadil v našem obranném pásmu. Brankář Švančara byl však v pozoru. I v dalším průběhu měli hráči Sokolova více ze hry. Rysi si vůbec největší příležitosti první dvacetiminutovky vypracovali až v polovině třetiny, kdy se nejprve nedokázal prosadit Zeman, o chvíli později zase nezužitkoval Svačinovy pobídky zakončující Vrdlovec. Neudeřilo ani v 18. minutě, kdy Hotěk v situaci tří na jednoho našel Doktora, tomu se však gólmana Cichoně překonat nepodařilo. Když už však udeřilo a rysi ten gól přeci jen vstřelili, branka nebyla uznána, jelikož Zeman pálil do hostující svatyně až po zaznění přestávkového klaksonu. Že to tedy z pohledu domácího celku nebyla vůbec vydařená třetina, tak o tom svědčí i poměr střel, kdy Sokolov přestřílel rysy 14:5!

Také druhá část utkání přinesla bojovnou podívanou, kdy akcie obou týmů drželi především dobře chytající brankáři. Vůbec první branky se diváci v hale dočkali až v závěru druhé třetiny. To Kverka zpoza branky vybídl ke skórování Martina Osmíka, který svou třetí brankou v sezoně dokázal propálit gólmana Švančaru - 0:1. Vyrovnat se domácím podařilo v čase 42:48 a nutno říct, že hokejové srdéčko frýdecko-místeckému fanouškovi muselo určitě zaplesat. Rysi předvedli krásnou kombinační akci, kdy puk putoval od Zemana k Vrdlovcovi a pak už šlo jen o to, aby zakončující Vladimír Svačina trefil prázdnou sokolovskou branku - 1:1. Domácí hokejisty vstřelená branka notně povzbudila a loňský semifinalista se měl v dalších minutách hry co ohánět. Bohužel v tom největším tlaku rysů ujel hostující Matěj Zadražil, který svůj únik zakončoval mezi Švančarovy betony - 1:2. Rozhodnutí mohlo padnout dvě minuty před koncem základní hrací doby, kdy se do dobré příležitosti hnal hostující Švec, brankář Švančara se ale tentokráte zaskočit nenechal. Závěr zápasu odehráli Západočeši velice zkušeně a prakticky nás ani nepustili ke hře bez brankáře, čímž slaví vůbec první výhru v letošní sezoně.

* Se Sokolovem si i přes nezdar držíme příznivější bilanci. V Chance lize jsme proti Baníku odehráli 13 střetnutí, kdy jsme 8 utkání vyhráli a jen čtyřikrát jsme z ledu odešli poraženi. Také vzájemné skóre vyznívá jasně pro frýdecko-místecký celek. Momentálně je to 48:29.

* Na domácím ledě jsme se Sokolovem prohráli pouze dvakrát, a to v minulé sezoně 1:4 a bohužel dnes 1:2. Jinak jsme Západočechy porazili v hale Polárka celkem 5x.

* Obránce Jakub Michálek odehrál dnes své 127té prvoligové utkání v dresu HC Frýdek-Místek, čímž v počtu startů dohnal v pořadí dvanáctého Davida Stránského. Do první desítky nyní Kubovi chybí už jen 11 duelů v Chance lize.

* Rysi v tomto střetnutí hráli velice disciplinovaně, hlavní rozhodčí zápasu je ani jednou nevyloučili. "Možná tam chyběl větší drajv a byli bychom třeba dvakrát venku. Ale měli bychom víc vyhraných soubojů. Musím se ale na ten zápas podívat na videu, ale ceníme si určitě toho, že jsme soupeři přesilovku nedarovali. Myslím si, že to bylo také i metrem rozhodčích, kdy vlastně je vyloučili jenom jednou a snažili se to držet tady v tomhle nastavení na obě strany," řekl po utkání domácí trenér Martin Janeček.

V příštím týdnu čeká na rysy porce hned tří prvoligových utkání. Hned to první odehrajeme již v pondělí na Valašsku, kdy nás od 17.30 hodin čeká duel na vsetínském Lapači. Další kolo Chance ligy je na pořadu v den státního svátku. Ve středu 28. 9. k nám dorazí do haly Polárka přerovští Zubři. Toto domácí střetnutí má začátek v 18.00 hodin a vy si již nyní můžete zakoupit vstupenky v předstihu, a to na tomto odkaze ZDE. Celý kolotoč se pak zakončí sobotním střetnutím v Kolíně. Rysi nastoupí proti domácím kozlům v 17.00 hodin.