Úkol splněn! Rysi z Budějovic odvážejí plný počet bodů
Reportáže
Porazit druhé Budějovice, úkol splněn. Slezané otevřeli v Budějovicích skóre, ale domácí dokázali vyrovnat. V druhé třetině se do vedení opět dostali rysi, následně Motoru odskočili o dva góly. Domácí ale snížili na 3:2, k vyrovnání nedošlo. V závěrečné třetině Frýdečtí Motoru znovu odskočili o dva góly. I když ještě Budějovičtí chtěli vyrovnat a porvat se o vítězství, vstřelili už jen jednu branku, to ale bylo málo.
28. kolo, pondělí 26.11.2018,
3:4
1:1,1:2, 1:1
HC České Budějovice
Strmeň – Kutlák (C), Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený (A), Plášil – M. Novák, Dančišin, Endál – Čermák (A), Doktor, Babka – Beránek, Šimánek, Karabáček – Heřman, R. Přikryl, Z. Doležal – P. Novák.
HC Frýdek-Místek
L. Daneček – Husák, Adámek, Žovinec, Matyáš, Zahradníček, Bartko, Haman – Martynek (C), Novotný, Kofroň – Christov, Hladonik, Rudovský – J. Kalus, Peterek, Klimša (A) – Raška, Kaukič, Motloch.
Statistiky
Branky a nahrávky: 11. Karabáček (Endál, Pýcha), 27. Endál (M. Novák, Pavlin), 51. Šimánek (Endál) – 4. Novotný (Kofroň), 21. Christov (Hladonik, Rudovský), 25. Novotný (Martynek, Klimša), 49. Martynek (Kofroň). Rozhodčí: Doležal, Micka – Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4704.
Ohlasy
Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Moje hodnocení je velice strohé: nehraješ šedesát minut, nemůžeš vyhrát. Přitom jsme nemuseli nikam cestovat nebo trávit celý den v autobuse, takže bychom měli být maximálně připraveni. Pak ale do zápasu vletíme a dostaneme gól na 0:1. Co si o tomhle zápase myslím, si nechám pro sebe. Nejezdí sem přece žádní nazdárci, takže když nejsi připravený, nemůžeš zvítězit. Naše začátky třetin jsou strašné! Už nevím, koho na první střídání najít. Já se snad obleču sám, zavolám Dvořákovi na Floridu, Ferencovi do Kanady, nebo kde vlastně bydlí… to je samozřejmě vtip. Na těch vstupech do zápasů ohromně záleží. Potřebuješ mít hráče, kteří chtějí puk a chtějí udělat rozdíl. Začíná to u těch nejlepších. Tím, že máš zranění a nemoci, si prochází každý mančaft. Nelze žehrat na to, že někdo chybí. My jsme ale dostali gól z každé situace. A není to jenom o tomhle utkání, nehrajeme dobře poslední dva tři týdny. Snad Karabáček vytvoří konkurenční prostředí, někteří se chytnou za rypák a začnou si vážit svého ice timu.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Jsme se zápasem spokojení, ze třech bodů máme velkou radost. Budějovice nás místy nepustily ze třetiny, ale měli jsme také spoustu štěstí. Snad na tento výkon navážeme v příštích utkáních.

Poprvé v dresu Motoru se představil nový útočník Václav Karabáček, v pozici třináctého útočníka se do zápasu dostal mladík Pavel Novák. Do zápasu Motor nevstoupil dobře a už ve čtvrté minutě musel brankář Strmeň lovit puk ze své branky. Domácí špatně rozehráli, kotouče se zmocnil Štěpán Novotný a bekhendem se trefil na vzdálenější tyč. Domácím se podařilo srovnat v první přesilové hře. Tvrdou ránu Endála tečoval Václav Karabáček a v prvním utkání se hned uvedl brankou – 1:1. V závěru třetiny mohl otočit vývoj skóre v oslabení Pavlin, ale Daneček zákrokem á la Hašek slovinského obránce vychytal.

Ani vstup do druhé třetiny se Jihočechům nevyvedl. Už po 57 vteřinách hry ve druhé periodě si vzal Frýdek ztracené vedení zpět. Jan Hladonik vybojoval kotouč pro Víta Christova, jenž se trefil nenápadnou ranou na přední tyč – 1:2. Ještě hůře bylo pro domácí o pár minut později. Martynek vybojoval kotouč pro Štěpána Novotného, který potvrdil roli nejlepšího střelce Slezanů. Svěřencům Václava Prospala se podařilo rychle vrátit zpátky do hry. Důraz na brankovišti předvedli Endál s Martinem Novákem a prvně jmenovaný brzy snížil – 2:3.

Do třetí třetiny vstoupil Motor aktivně, ale vyrovnání stále nepřicházelo. Ideální příležitost k tomu měli domácí v přesilové hře, jenže vše bylo jinak. Kofroň ujel budějovické obraně, ale Strmeň jeho pokus zlikvidoval. Na dorážku osamoceného Martynka už však byl krátký – 2:4. Naději vrátil domácím zkušený Jiří Šimánek. Uvolnil se mezi dvěma obránci a krásně zakončil pod břevno – 3:4. Vyrovnání mohlo přijít z hole Martina Heřmana, jenže puk skončil po jeho teči na tyči. V závěru Jihočeši zatlačili na soupeře, ale vyrovnání nepřišlo. Soupeř ze Slezska si tak odvezl všechny tři body.