Chance Liga - 27. kolo (so 24.11., 17:00)

HC Frýdek-Místek

HC Frýdek-Místek

3:1
((2:0, 0:1, 1:0))
HC ZUBR Přerov

HC ZUBR Přerov


Arena: Hala Polárka, diváci: 1206

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 13. Motloch (Peterek, Adámek), 13. Novotný (Martynek, Kofroň), 60. Novotný (Martynek, Kofroň) – 35. M. Kratochvíl (Kopta, Š. Kratochvíl). Rozhodčí: Přikryl, Cabák – Kotlík, Zídek. Vyloučení:3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1206.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Adámek, Husák, Matyáš, Žovinec, Bartko, Zahradníček, Krisl – Kofroň, Novotný, Martynek (C) – Rudovský, Klimša (A), Christov – Kaukič, Peterek, J. Kalus – Motloch, Kuťák, Raška

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Čáp, Pala (A), Ferenc, Padrnos, Malina, R. Černý – Moučka, T. Sýkora (C), Rachůnek – Sikora, Hejcman, Milan Procházka (A) – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Kopta – Mašín


Slezané zdolali Přerov! Rozhodly dva góly během jedné minuty

24.11.2018 | Petr Sumbal

Po třech porážkách v řadě už to chtělo se zase nastartovat nějakým vítězstvím. A to se přesně hokejistům Frýdku-Místku povedlo, před domácím publikem porazili nepříjemný Přerov 3:1. K vítězství nakročili Slezané už v první třetině, kdy se trefili během jedné minuty Motloch a Novotný. V prostřední části sice Přerov snížil, ale srovnat se mu už nepovedlo. Naopak ještě přidal gól do prázdné brány Novotný. Slezané vyhráli 3:1.

První minuty úvodní třetiny přinesly poměrně vyrovnaný hokej, šancí ani před jednou z branek nebylo mnoho. Bezgólový úvod ukončili domácí ve 12. minutě, krátce poté, co neproměnili přečíslení tří na jednoho. Obrana Přerova jim ale dala druhou možnost, a tentokrát už to Slezanům vyšlo. Jonáš Peterek v přečíslení nahrál Lukáši Motlochovi, a ten se nemýlil.

Uteklo jen čtyřiatřicet sekund a domácí fanoušci se radovali z druhého gólu. Rostislav Martynek našel Štěpána Novotného, a ten propálil střelou na bližší tyč brankáře Lukáše Klimeše. Převaha Frýdku-Místku trvala až do konce první třetiny, bylo to i zásluhou dvou přesilovek, které domácí měli, ale nevyužili je.

Druhá třetina začala také tlakem domácích, znovu to bylo díky početní převaze. Ani tentokrát ji ovšem Slezané nevyužili. Poté se hra vyrovnala a poprvé dostali možnost přesilové hry také Přerovští. Obrana Slezanů v čele s Hamerlíkem ale odolala.

Žádné stoprocentní šance k vidění ve druhé třetině nebyly, alespoň tedy do doby, než Přerov skóroval. Před branku vyjel s pukem na holi Matouš Kratochvíl, Hamerlík se nezorientoval dobře a než se nedál, musel lovit kotouč ze své sítě. Přerovští tak zadělali na drama, které mělo přijít v závěrečné dvacetiminutovce.

Třetí třetina se hrála spíše v opatrném duchu ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu, i když zejména Přerove se musel tlačit dopředu za vyrovnáním. To se mu ovšem nedařilo. Naopak mohli hosté inkasovat, kdyby se svými šancemi lépe naložili Filip Kuťák a Martynek v oslabení.

Třetí třetina se hrála spíše v opatrném duchu ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu, i když zejména Přerove se musel tlačit dopředu za vyrovnáním. To se mu ovšem nedařilo. Naopak mohli hosté inkasovat, kdyby se svými šancemi lépe naložili Filip Kuťák a Martynek v oslabení.

Jak se blížil konec utkání, tlak Zubrů mírně rostl, ale Hamerlík přeci jen příliš mnoho ošemetných situací před svou brankou řešit nemusel. V samotném závěru to pak ještě hosté zkusili bez brankáře, ale ani v šesti se jim na vytoužené vyrovnání dosáhnout nepovedlo. Naopak ještě vítězství slezského celku podtrhl gólem do prázdné brány Štěpán Novotný.

Ohlasy k utkání

HC Frýdek-Místek

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Na rozdíl od zápasu se Slavií to od nás byl výborný výkon, nedělali jsme chyby. Hlavně vzadu velmi dobré, dali jsme krátké góly. Přerov je kvalitní tým, o to je to vítězství cennější. Pro nás je perfektní, že vyhráváme doma. Čeká nás těžký zápas v Českých Budějovicích, takže je super, že jsme to dneska uhráli.HC ZUBR Přerov

Kamil Přecechtěl (HC Zubr Přerov): Dneska to pro nás byl hodě těžký zápas, protože jsme nenastoupili v kompletní sestavě, několik hráčů máme zraněných. A podle toho to taky vypadalo. Navíc ještě měli další dva hráči zdravotní problémy během zápasu. Jsem rád, že jsme to utkání vůbec odehráli a že se to nezvrtlo v gólový příděl. Hráči odvedli na to, v jakém jsme byli stavu, maximální výkon a musím jim za jejich snahu poděkovat.


Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka