Další neúspěch, Slezanům se nedaří navázat na předešlá vítězství
Dnes odcestovali Slezané za Slavií do Prahy. Během první třetiny se ujali vedení, ačkoli v závěru už vedli domácí 2:1. Na domácí straně padalo daleko více branek. Ve druhé dvacetiminutovce přišla další branka Slavistů. A v závěrečné periodě navýšili na 4:1. Ondřej Machala ještě dodal naději svým spoluhráčům, ovšem krátce přišla odezva Sešívaných. Nakonec utkání skončilo za stavu 6:2.
26. kolo, středa 21.11.2018, ZS Eden
6:2
2:1, 1:0, 3:1
HC Slavia Praha
Šorf – Duda, J. Novák, Štibingr, J. Drtina, Hejda, Barák, Steinocher – M. Ondráček, Šagát, L. Krejčík – Kubica, Kverka, Šmerha – J. Veselý, Vlček, J. Doležal – Tejral, Pochobradský, Furch.
Hamerlík – Husák, Adámek, Žovinec, Matyáš, Zahradníček, Bartko, Haman – Rudovský, Hladonik, Kofroň – Machala, Klimša, Martynek – Raška, Peterek, Christov – Flok, Kuťák, Motloch.
Branky a nahrávky: 19. L. Krejčík (M. Ondráček, Barák), 20. Kubica (Šmerha, Kverka), 25. Kverka (Kubica, Štibingr), 46. Šmerha (Kubica, Kverka), 57. L. Krejčík (M. Ondráček), 59. J. Drtina (Kverka) – 11. Hladonik (Kofroň, Adámek), 55. Machala (Adámek, Klimša). Rozhodčí: Souček, Šindel – Bosák, Tvrdík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 471.

Rozdíl dvou míst a celých deseti bodů. Taková byla vzájemná pozice obou soupeřů před středečním zápasem na ledě Edenu. Slavia i Frýdek-Místek ale prohráli dva poslední zápasy a v hlavách samozřejmě měli návrat na vítěznou vlnu.

Lépe do zápasu vstoupili sešívaní, když už se po necelých dvou minutách dostal do solidní pozice Jan Veselý, ale otevřít skóre nedokázal. Úvodní početní výhodu měli hosté, ohrozit v brance chytajícího Dominika Šorfa se jim však nepovedlo. I přesto to byli oni, kdo se první zapsali do gólového výčtu duelu.

V 11. minutě totiž David Kofroň přesně protečoval puk na rozjetého Jana Hladonika, který se tváří v tvář Šorfovi nemýlil. V následujících minutách byla hra víceméně vyrovnaná, byť střelecky navrch – a to v celé první třetině – měli domácí.

Už dvě šance z téměř totožné pozice z mezikruží minutu a půl před první sirénou si říkaly o gól, ale ani Veselý, ani Doležal mířidla hole nezkrotili a přestřelili. Vyrovnat se však svěřencům Miloše Říhy přesto podařilo. Martin Ondráček se šikovně otočil a přenechal puk najíždějícímu si Lukáši Krejčíkovi, jenž napodruhé z dorážky gólmana Slezanů překonal a vyrovnal.

To ale nebylo vše. Uplynulo totiž pouhých 31 sekund a fanoušci červenobílých se mohli radovat podruhé. Puk nahazoval směrem na branku Petera Hamerlíka Tomáš Šmerha a i díky dobré cloně Zdeňka Kubicy ho nakonec v čase 19:26 dostal do sítě.

Už na Šmerhův gól ze závěrečné minuty zapsal druhou asistenci staronový útočník sešívaných Jaromír Kverka a šestadvacetiletý hráč, který je ve Slavii na střídavých startech z Karlových Varů, měl být klíčovým mužem zbytku zápasu.

Z druhé periody uběhly čtyři minuty a poté, co Štibingr našel rozjetého Kubicu, to byl právě Jaromír Kverka, který zůstal na levé straně útočného pásma a sám proti Hamerlíkovi trefil odkrytou branku. A důležitý gól na 3:1, který slávisté potřebovali, byl na světě.

Slávisté pokračovali v rychlé hře a tlaku nadále a o pět minut později mohli znovu skórovat. Kverka si udělal slalom z hostujících hráčů, zavezl puk do útočného pásma a trefil tyčku, ovšem ještě větší šanci měl dorážející Šmerha, na něhož zírala prázdná branka. Slávistický útočník však golfovou střelou trefil jen oblouk branky.

Dvougólové vedení vydrželo sešívaným do konce druhé třetiny. Třetí třetina začala opět lépe pro domácí, ale svoje úvodní šance proměnit nedokázali. Smutnit však nemuseli, ve 46. minutě totiž dokázali využít přesilovou hru a odskočili na rozdíl tří gólů. Vše odstartovala chyba v obraně Frýdku-Místku, kterou vystihl Kverka, přistrčil kotouč Kubicovi, který celou kombinaci vyšperkoval nahrávkou na Tomáše Šmerhu, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Zbytek střetnutí se nesl v pečlivém bránění slávistických hokejistů, kteří sem tam zahrozili i nějakou střelou. V 55. minutě ovšem přišlo snížení z hole hostů, o které se dělovkou do růžku Šorfovy branky postaral Ondřej Machala.

Neuplynuly ani dvě minuty a domácím fanouškům se tajil dech podruhé, a to když puk naštěstí pro ně dotlačil jen vedle pravé tyče Vít Christov. Šanci nicméně neproměnil a znovu se potvrdilo pravidlo „Nedáš, dostaneš.“

Tři čtvrtě minuty po šanci hostů totiž puk v pádu protlačil do branky Lukáš Krejčík a svoji bojovností vrátil Slavii opět třígólový náskok. To znamenalo pro naděje Slezanů definitivní tečku a v čase 58:53 ji dvakrát podtrhl dorážkou vlastní střely Jiří Drtina. Čtvrtý bod v zápase zaznamenal díky asistenci na jeho gól Jaromír Kverka.

Slávisté si díky výhře 6:2 připsali po dvou porážkách opět vítězství.