25.11.2018 | Petr Sumbal

Těžký úkol: Rysi se pokusí zaskočit druhý tým tabulky Motor

Moc těžkých zápasů v Chance Lize odehrát nemůžete. Frýdek-Místek čeká pořádná zkouška odolnosti, v pondělí od 17:30 odehrají utkání na ledě Českých Budějovic, druhého týmu tabulky a týmu, který má velké ambice se po letech vrátit do extraligy.

Slezané jsou povzbuzeni výhrou nad Zubry

Frýdek-Místek se několik posledních kol drží na dvanáctém místě tabulky. Aktuálně má na kontě devětadvacet bodů a skóre 79:93. Před sebou mají Slezané Porubu, na kterou ztrácí pět bodů. Vysněnou metou je postup do play-off, na ten mají manko bodů jedenáct.

Frýdku-Místku se naposledy podařilo ukončit sérii tří proher, když doma zdolal nepříjemný Přerov. Body ostatně už potřeboval, předtím totiž postupně podlehl 2:3 na nájezdy na ledě Benátek nad Jizerou, doma Jihlavě 3:6 a pražské Slavii na jejím ledě 2:6.

Chuť si rysi zpravili před domácím publikem, kde přivítali Zubry z Přerova 3:1. K vítězství si rysi napomohli hlavně povedenou 12. minutou, ve které se prosadili hned dvakrát. Nejprve se trefil Lukáš Motloch a po něm Štěpán Novotný. Ve druhé třetině sice hosté snížili, ale vyrovnat nedokázali, konečnou podobu skóre pak dal gólem do prázdné brány znovu Novotný.

Nejproduktivnějším hráčem Frýdku-Místku nadále zůstává zkušený útočník Rostislav Martynek, aktuálně má na kontě už 21 bodů (9+12) a vytáhl se na dvacáté místo bodování Chance Ligy. Už ale není nejlepším střelcem rysů, na tomto postě se po posledním zápase osamostatnil Štěpán Novotný s deseti brankami. Jedničkou Slezanů byl ve většině posledních zápasů Peter Hamerlík. Do utkání s Českými Budějovicemi už zřejmě zasáhne po nemoci Milan Mikulík, jistý jeho start ale není.

Motor hledá cestu z krize

České Budějovice patří mezi hlavní favority Chance Ligy, jejich cílem je postoupit do extraligy. Aktuálně se nachází na druhém místě s osmačtyřiceti body. Na vedoucí Duklu Jihlava ztrácejí bodů šest, o které přišly kvůli kontumaci dvou zápasů, do kterých neoprávněně nastoupil jeden hráč nad povolený věkový limit.

Aktuální formu nemají Jihočeši zrovna nejlepší, vlastně je dost podobná té Frýdku-Místku. Motor má ještě v živé paměti sérii tří proher bez vstřelené branky. Postupně prohrál na ledě Kladna 0:5, posledního Ústí nad Labem stejným výsledkem a pak ještě doma s Třebíčí 0:4.

Naposledy se České Budějovice z krize vymanily, dokázaly zvítězit 2:1 po prodloužení nad Litoměřicemi. Stadion šel v první třetině do vedení. Motor dokázal vyrovnat ve druhé třetině, když se v přesilovce prosadil Zdeněk Dočekal. V prodloužení pak o výhře Českých Budějovic rozhodl po minutě a sekundě Mitch Fillman.

Lídrem týmového kanadského bodování Českých Budějovic je s šestadvaceti body (11+15) Martin Novák. Následuje s pětadvaceti body Kanaďan David Gilbert (9+16). Nejlepším střelcem je s jedenácti brankami Novák. Jedničkou Jihočechů je Jan Strmeň, ještě v minulé sezóně brankář Frýdku-Místku.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka