Těžký úkol: Rysi se pokusí zaskočit druhý tým tabulky Motor
Moc těžkých zápasů v Chance Lize odehrát nemůžete. Frýdek-Místek čeká pořádná zkouška odolnosti, v pondělí od 17:30 odehrají utkání na ledě Českých Budějovic, druhého týmu tabulky a týmu, který má velké ambice se po letech vrátit do extraligy.

Slezané jsou povzbuzeni výhrou nad Zubry

Frýdek-Místek se několik posledních kol drží na dvanáctém místě tabulky. Aktuálně má na kontě devětadvacet bodů a skóre 79:93. Před sebou mají Slezané Porubu, na kterou ztrácí pět bodů. Vysněnou metou je postup do play-off, na ten mají manko bodů jedenáct.

Frýdku-Místku se naposledy podařilo ukončit sérii tří proher, když doma zdolal nepříjemný Přerov. Body ostatně už potřeboval, předtím totiž postupně podlehl 2:3 na nájezdy na ledě Benátek nad Jizerou, doma Jihlavě 3:6 a pražské Slavii na jejím ledě 2:6.

Chuť si rysi zpravili před domácím publikem, kde přivítali Zubry z Přerova 3:1. K vítězství si rysi napomohli hlavně povedenou 12. minutou, ve které se prosadili hned dvakrát. Nejprve se trefil Lukáš Motloch a po něm Štěpán Novotný. Ve druhé třetině sice hosté snížili, ale vyrovnat nedokázali, konečnou podobu skóre pak dal gólem do prázdné brány znovu Novotný.

Nejproduktivnějším hráčem Frýdku-Místku nadále zůstává zkušený útočník Rostislav Martynek, aktuálně má na kontě už 21 bodů (9+12) a vytáhl se na dvacáté místo bodování Chance Ligy. Už ale není nejlepším střelcem rysů, na tomto postě se po posledním zápase osamostatnil Štěpán Novotný s deseti brankami. Jedničkou Slezanů byl ve většině posledních zápasů Peter Hamerlík. Do utkání s Českými Budějovicemi už zřejmě zasáhne po nemoci Milan Mikulík, jistý jeho start ale není.

Motor hledá cestu z krize

České Budějovice patří mezi hlavní favority Chance Ligy, jejich cílem je postoupit do extraligy. Aktuálně se nachází na druhém místě s osmačtyřiceti body. Na vedoucí Duklu Jihlava ztrácejí bodů šest, o které přišly kvůli kontumaci dvou zápasů, do kterých neoprávněně nastoupil jeden hráč nad povolený věkový limit.

Aktuální formu nemají Jihočeši zrovna nejlepší, vlastně je dost podobná té Frýdku-Místku. Motor má ještě v živé paměti sérii tří proher bez vstřelené branky. Postupně prohrál na ledě Kladna 0:5, posledního Ústí nad Labem stejným výsledkem a pak ještě doma s Třebíčí 0:4.

Naposledy se České Budějovice z krize vymanily, dokázaly zvítězit 2:1 po prodloužení nad Litoměřicemi. Stadion šel v první třetině do vedení. Motor dokázal vyrovnat ve druhé třetině, když se v přesilovce prosadil Zdeněk Dočekal. V prodloužení pak o výhře Českých Budějovic rozhodl po minutě a sekundě Mitch Fillman.

Lídrem týmového kanadského bodování Českých Budějovic je s šestadvaceti body (11+15) Martin Novák. Následuje s pětadvaceti body Kanaďan David Gilbert (9+16). Nejlepším střelcem je s jedenácti brankami Novák. Jedničkou Jihočechů je Jan Strmeň, ještě v minulé sezóně brankář Frýdku-Místku.