Trip rysům vyšel, domů si vezeme čtyři body
Hokejisté Frýdku-Místku jen potvrdili, že se jim na ledě soupeřů letos daří daleko lépe, než v domácím prostředí. Po získaném bodu v pražském Edenu, si vezeme cennou výhru také z ledu ústeckého Slovanu. Bravo, rysi!!
23., neděle 7.11.2021, ZS Ústí nad Labem
4:5
1:2, 1:3, 2:0
HC Slovan Ústí nad Labem

L. Cikánek – Šidlík, Š. Havránek, Trefný, Vacík, Vladimír Brož, E. Mareš, Záruba – D. Tůma, Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma, Milfait, Ondřej Bláha – M. Simon, D. Soukup, Ouřada – T. Čermák, Martin Bláha. Trenér: Jaroslav Roubík.

Šimboch - Ciura, Teper, Zbořil, Matyáš, J. Adámek, Z. Malík - Ta. Král, Peterek, Šlahař - Klimša, Matiaško, Łyszczarczyk - Komorski, Christov, Goiš - Křivohlávek, Ján Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

3. M. Simon (Vrdlovec, D. Soukup), 37. T. Čermák (Ouřada), 43. Žolobov (Ouřada, Vl. Brož), 47. D. Tůma (Vrdlovec, Š. Bláha)
18. Peterek (Šlahař, Zbořil), 19. Komorski (Łyszczarczyk, Martynek), 22. Teper (Martynek, Łyszczarczyk), 23. T. Král (Peterek, Krzak), 40. Martynek (Łyszczarczyk)
Vyloučení: 3:2
Využití: 0:2
Střely na branku: 33:19 (8:6, 12:10, 14:3)
Zblokované střely: 9:3
Vhazování: 32:25
Rozhodčí: Zavřel, Jaroš - Coubal, Kokrment.
Diváci: 606

Jaroslav Roubík (trenér HC Ústí nad Labem): Dnes samozřejmě špatné hodnocení. Sice jsme většinu zápasu hráli poměrně dobře, ale rozhodly dvě krátké pasáže, kdy jsme pokaždé dostali dva rychlé góly a hosté si vytvořili náskok. Třetí třetinu jsme hráli parádně, stáhli jsme dokonce na 4:5, ale nakonec se nám vyrovnat nepořadilo. Hosté si tedy vezou domů tři body.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Pro nás jsou to hodně důležité tři body, zvláště po zápase mužstev, které mají podobnou pozici v tabulce a chtějí se udržet i pro příští sezonu v lize. Oba celky měly o víkendu také náročný program. Domácím se z počátku podařilo lépe rozjezdit nohy, takže měli navrch. Obecně měli mnohem lepší pohyb a vyrovávat se to začalo až na konci první třetiny. Udržet ve hře se nám podařilo díky naší produktivitě, kdy jsme si vytvořili dokonce luxusní náskok 4:1, což průběhu hry moc neodpovídalo. Obecně byla hra velmi vyrovnaná, to se týká také i střeleckých pokusů, ale nám pomohla ta produktivita. To se projevilo ve třetí třetíně, do které domácí vletěli a chtěli výsledek zvrátit. To se jim málem i povedlo. Nakonec jsme to ale se štěstím ubránili, takže odjíždíme domů šťastni, to nepopírám.

Tak tohle jsou veledůležité body, které rysi dokázali získat na ledě ústeckého Slovanu. Zprvu to vypadalo na snadné vítězství rysů, ale domácí borci ve třetí třetině dokázali zabrat a nedělní odpolední duel pořádně ještě zdramatizovat. Trličíkovým svěřencům se ale těsné vedení 5:4 nakonec přeci jen podařilo udržet.

V předehrávce 23. kola Chance ligy jsme znovu mohli využít pomoc třech hráčů na střídavé starty. Do dalekého Ústí dorazila přes celou republiku trojice hokejistů Goiš, Křivohlávek a Krzak. Vstup do utkání ale vyšel domácím hráčům. V úvodu 3. minuty si před naší branku sjel Michal Simon, který z bezprostřední blízkosti nedal Šimbochovi šanci - 0:1. Na nepříznivý vývoj jsme zareagovali v závěru první periody. A to tím nejlepším možným způsobem. V 18. minutě jsme hráli přesilovou hru, kdy od modré vypálil Šlahař, domácí gólman Cikánek puk vyrazil pouze k volnému Jonáši Peterkovi, který už věděl, kam černý touš poslat - 1:1. Ze strany rysů to nebylo v první třetině vše. O minutu později poslal Łyszczarczyk do úniku svého polského kolegu v útoku Filipa Komorskeho, který pálil přesně k pravé tyči domácího gólmana - 1:2.

Co nám v Ústí vyšlo dokonale, tak určitě závěr první třetiny a hlavně vstup do části druhé. V čase 21:30 jsme znovu úřadovali v početní výhodě, když se od modré nemýlil přesnou ranou Jakub Teper. Pro našeho zadáka tak šlo o jeho čtvrtou trefu v letošní sezoně - 1:3. Z dalšího průběhu hry uběhlo pouhých čtyřiapadesát vteřin a rysi v severních Čechách vedli již tříbrankovým rozdílem. Tentokráte se v předbrankovém prostoru výborně zorientoval Tadeáš Král - 1:4. Poklidné vedení naše hráče možná trochu ukolébalo a čtyři minuty před koncem druhé části hry jsme dovolili domácí družině snížit. To se po Ouřadově přihrávce před Šimbochovu branku prosadil z bezprostřední blízkosti Tomáš Čermák - 2:4. Rysi odpověděli tím nejlepším možným způsobem. Dvanáct vteřinek před druhým klaskonem pálil přesně Rostislav Martynek, u jeho gólu si třetí asistenci v zápase připasal nejlépe bodující rys - Alan Łyszczarczyk - 2:5.

Po dvou třetinách to vypadalo, že si hosté z Frýdku-Místku v poklidu dokráčí pro tříbodový zisk. Jenže borci v tmavých dresech ve třetí části utkání dokázali zabrat. Na začátku 43. minuty si z pravého kruhu sjel před naší branku Jurij Žolobov, který ústecký celek posílil krátce před našim vzájemným utkáním - 3:5. Když se pak v polovině 47. minuty dokázal pohotovou ranou prosadit domácí David Tůma, bylo zaděláno ještě na pořádné drama - 4:5. Ústečtí v závěru střetnutí dělali vše pro srovnání nepříznivého stavu, rysi dokonce museli zvládnout také i dvouminutové oslabení při vyloučení Matiaška, vše nakonec dobře dopadlo a je z toho pátá výhra na ledě soupeře.

Rysi teď mají týden na to, aby se pořádně připravili na domácí odvetu s lídrem soutěže. V pondělí 15. listopadu hostíme totiž v hale Polárka od 18 hodin celek Horácké Slavie Třebíč.