Rysi vezou ze Slavie cenný bod
Reportáže
Sobotní 19. kolo Chance ligy proti sobě postavilo týmy pražské Slavie a Frýdku-Místku. Favorit z metropole se v závěru úvodního dějství ujal vedení, ale Slezané ve druhé části zásluhou pohotové trefy Jonáše Peterka srovnali krok. Bonusový bod nakonec získali přece jen Pražané, kteří uspěli v nájezdech.
19., sobota 6.11.2021, ZS Eden
2:1sn
1:0, 0:1, 0:0
HC Slavia Praha

R. Málek – R. Havel, Weinhold, Veber, Daniel Krejčí, Mikuláš Hovorka, T. Duda, Kadeřávek – M. Ondráček, Žejdl, Poletín – Vracovský, T. Knotek, P. Machač – Kern, Vlček, J. Doležal – Jaroslav Brož, Šteiner, T. Pšenička. Trenér: Pavel Kolařík.

HC Frýdek-Místek

Šimboch – Ciura, Teper, Zbořil, Matyáš, J. Adámek, Z. Malík – Peterek, Tadeáš Král, Šlahař –– Klimša, Matiaško, Martynek – Łyszczarczyk, Komorski, Christov – Čmiel. Trenér: Mojmír Trličík.

Branky
20. T. Pšenička (Vracovský, Brož), rozh. náj. Žejdl
28. Peterek (Šlahař)
Statistiky
Vyloučení: 3:2
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 38:22 (9:6, 10:10, 14:5 - 5:1)
Zblokované střely: 19:10
Vhazování: 37:21
Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Jindra, Horažďovský
Diváci: 584
Ohlasy

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): Chtěli jsme domácí zápas před pauzou vyhrát za tři body, což se nám bohužel nepovedlo. Souhlasím s kolegou, že jsme byli o něco aktivnější a drželi jsme více puk, ale bohužel jsme se střelecky neprosadili. Soupeř hrál dobře do obrany a chytal mu dobře brankář. To nejspíš rozhodlo. Také si myslím, že je dělba bodů spravedlivá.

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): Jsem přesvědčený o tom, že jsme před pauzou viděli svižný a bruslařský hokej, kde bruslařskou a herní převahu měli domácí. V držení kotouče byli také určitě lepší, což vyplývalo i z taktiky. Chtěli jsme hrát zodpovědně do obrany a sázet na dobré přesilové hry, ve kterých jsme stejně jako soupeř velice úspěšní, a na nějaké brejky. I přes výraznou střeleckou převahu soupeře jsme mohli skórovat vícekrát než jednou. Během celé druhé třetiny byla převaha domácích daleko výraznější. Stejně tak i ve třetí třetině, kdy jsme si na začátku vytvořili nějaké příležitosti, ale poté domácí přitlačili a důrazným, útočným hokejem si šli pro tři body. Ubránění přesilové hry, ve kterých jsou domácí dobří, nám přineslo cenný bod. Brankář navíc zachytal výborně. V prodloužení to bylo hodně taktické, bez nějakých větších šancí. V dovednostní soutěži se nám vůbec nedaří. Když to sečteme dohromady i s přípravou, tak to jsou osmé nájezdy, ve kterých jsme ani jednou nezvítězili. Přestože jsme na ně poslali jiné hráče, tak jsme nedali ani branku a máme jen jeden bod, za který jsme rádi. Rozdělení bodů je podle nás spravedlivé.

Do sestavy rysů se po krátkém působení u Ocelářů znovu vrátil matador Martynek. Do utkání zasáhl také uzdravený obránce Zbořil. Rysi začali aktivně a hned ve třetí minutě nebyl daleko od gólu Jakub Šlahař, jehož šanci ale domácí Málek pohotovým rozštěpem zlikvidoval. Domácí tým sice měl v dalším průběhu mírnou územní převahu, ale obrana Slezanů pracovala koncentrovaně.

Skóre se změnilo až deset vteřin před úvodní sirénou. Slavia hrála početní výhodu, během které se Frýdek-Místek velmi statečně bránil. Přesto ale do šaten šli domácí spokojenější. Z nepřehledné situace v předbrankovém území puk z hole Vracovského vyplaval na pravý kruh, kde si jej našel Tomáš Pšenička, jenž precizním příklepem poslal sešívané do vedení.

Prostřední část nabídla vyrovnaný hokej. Nejprve dvakrát zahrozili domácí hokejisté. Obranu rysů nejdříve zaměstnal dvakrát Vracovský a po něm také rychlonohý Doležal. Juraj Šimboch ale působil jistým dojmem a zůstal nepřekonán. Znovu tedy naplno zafungovalo heslo "nedáš-dostaneš".

Na časomíře v té době svítila hodnota 28:00. Architektem vyrovnávací trefy byl Jakub Šlahař, který zavezl puk do rohu, odkud jej šikovně poslal na mezikruží. Tam se zjevil duchapřítomný Jonáš Peterek, jehož střela z pokleku elegantně zaplula pod horní tyč Málkovy svatyně - 1:1! Ve druhé části byli aktivnější domácí hráči, jenže obrana Frýdku-Místku na čele se spolehlivým Šimbochem pracovala výborně.

Rovněž start třetího dějství se nesl v duchu mírné převahy Slavie. Nejprve pozlobil hosty agilní Pšenička, ale gólman rysů si bližší tyč proti jeho dorážce pohlídal. O třech bodech pro domácí mohl rozhodnout Žejdl, který ve spolupráci s Ondráčkem pořádně provětral hostující mužstvo. Králem situace ale znovu byl Juraj Šimboch. Slovenský brankář v závěru základní části ještě uhasil požár, který před ním založil kanonýr Knotek, jenž zakončoval z mezikruží.

Sobotní utkání nepoznalo vítěze ani v nastavení, kdy se hrál oboustranně poměrně opatrný hokej. O prémiovém bodu tak rozhodly teprve samostatné nájezdy. V dovednostní disciplíně se rysům nedařilo, na gólmana Málka postupně nevyzráli Šlahař, Łyszczarczyk, Peterek, Král ani Christov. Ve čtvrté sérii se naopak ujala utažená střela z mezikruží Lukáše Žejdla, který přisoudil domácím výhru.

Rysi tak z Edenu vezou bod, který v kontextu celého utkání lze považovat za úspěch. Hned zítra, v neděli 7. listopadu, se tým z Frýdku-Místku představí od 16:00 hodin na ledě Ústí nad Labem.

VIDEOSESTŘIH Z UTKÁNÍ