Rysi zabrali, vyšlápli si doma na favorizované kališníky
Jen pár hodin po sobotní domácí porážce s Vrchlabím se rysi znovu představili svým fanouškům, tentokráte v předehrávaném duelu s Litoměřicemi. Favorizovaného soupeře se domácí nezalekli a po výhře 4:3 si připsali do tabulky velmi cenné body.
18., neděle 31.10.2021, hala Polárka
4:3
2:0, 1:2, 1:1

Šimboch - Ciura, Teper, Krzak, Matyáš, J. Adámek, Z. Malík - Ta. Král, Peterek, Šlahař - Christov, Komorski, Łyszczarczyk - Klimša, Křivohlávek, Goiš - Blaško, Matiaško, Geidl. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Stadion Litoměřice

To. Král – Kottek, P. Marcel, Výtisk, J. Holý, Jebavý, Pinkas, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, T. Urban – Pajer, Koláček, M. Kadlec – Rouha, Berka, Smola. Trenér: David Bruk.

6. Christov (Łyszczarczyk, Matyáš), 11. Christov (Peterek, Šlahař), 30. Łyszczarczyk (Šlahař, Teper), 42. Matiaško (Matyáš, Łyszczarczyk)
24. Sihvonen (Válek, J. Holý), 33. T. Urban (Koláček, Válek), 45. R. Přikryl (Jebavý, Černohorský)
Vyloučení: 4:7
Využití: 2:1
Střely na branku: 31:28 (15:5, 9:14, 7:9)
Zblokované střely: 2:5
Vhazování: 31:29
Rozhodčí: Skopal, Bejček - Konvička, Kučera
Diváci: 438

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Čekal nás dnes velmi těžký zápas proti Litoměřicím, které včera vyhrály v Havířově. Kluci se na utkání velmi dobře připravili, nastavili si ve svých hlavách, že je to domácí střetnutí, a že musí udělat všechno pro úspěch, a to ať už v útoku, nebo obraně. Že soupeři nedáme žádný prostor na to, aby nás nějak ohrožoval. Litoměřice jsou týmem, který hraje takový dost jednoduchý hokej, až bych řekl mladický. Ale určitá kreativita tam je, což jsme věděli, i proto jsme rádi, že jsme jim nic nedovolili. Byli jsme dnes rychlí, dobře jsme dostupovali, takže se hosté do nějakých šancí moc nedostávali. Jsme určitě za výhru rádi, i když to bylo strašně těžké. Hlavně v tom závěru, kde nám dost pomohla přesilovka. Zbylý čas už kluci zvládli výborně.

Daniel Tvrzník (asitent trenéra HC Stadion Litoměřice): My jsme tady začali hrát až od jednadvacáté minuty, v první třetině jsme si šli pouze zahrát hokej, což takhle zkrátka nefunguje. Když už jsme dali kontaktní gól, tak pak přišlo takové hloupé vyloučení a znovu jsme vrátili domácí do hry. Pak jsme to už jen honili. Pro nás jsou to určitě ztracené body dnes, měli jsme kvalitu to tady zvládnout. Domácí potřebují v jejich situaci každý bod a my s tím i počítali. Možná i pod dojmem těch dosažených dobrých výsledků jsme si tady šli pouze zahrát, což nestačí. Spokojeni tedy určitě nejsme.

Pokud v sobotu podali rysi proti týmu z Vrchlabí výkon, který se divákům příliš nelíbil, tak v nedělní předehrávce 18. kola s Litoměřicemi to byla již zcela jiná káva. Trenér Mojmír Trličík měl oproti předchozímu zápasu přeci jen plnější kabinu. K týmu se totiž připojila trojice hráčů z druhé ligy (můžete si přečíst v článku na našem webu - ZDE) a rysi se do průběžně druhého celku Chance ligy z Litoměřic pustili hned od samého počátku.

A kdo jiný by měl zavelet, když ne kapitán týmu. Ano, byl to právě frýdecko-místecký "kápo" Vít Christov, který už po sobotním duelu říkal, že se mužstvo musí už konečně nakopnout, ale hlavně si musí na ledě věřit. "Je to pořád stejné, děláme individuální chyby, takže musíme každý začít u sebe a dívat se, kdo co může prostě zlepšit a zjednodušit, když to týmově nejde," zněla jeho slova v pozápasovém rozhovoru.

V úvodu střetnutí nabídli kališníci domácí družině přesilovou hru, kterou rysi sice využít nedokázali, ale pár vteřin po návratu potrestaného Marcela na led pálil na branku soupeře Łyszczarczyk a v souboji kapitánů v předbrankovém prostoru uspěl povedenou dorážkou Vít Christov - 1:0. Vstřelená branka domácí hokejisty pořádně nakopla a na počátku 11. minuty to bylo již rozdílem dvou branek. A znovu v tom měl prsty frýdecko-místecký hráč s číslem 96 - Vít Christov. Jeho krásná indiviudální akce zakončená hodně povedenou kličkou do bekhendu, znamenala vedení rysů 2:0.

Litoměřičtí hráči se do utkání dokázali vrátit v čase 23:56, kdy rána hostujícímu kanonýrovi Riku Sihvonenovi přiliš nevyšla, puk se ale následně nešťastně odrazil od Adámkovy brusle za záda bezmocného gólmana Šimbocha - 2:1. O chvíli později při nás stálo štěstí, když hosté nastřelili tyčku. V samém úvodu 29. minuty si kališníci notně zkomplikovali svou situaci na ledě. V krátkém sledu se totiž nechali vyloučit Pinkas s Válkem a rysi tak dostali možnost hrát skoro dvě minuty v situaci pět proti třem. Nabídnutou možnost rysi zužitkovali po 72 vteřinách. To hostující gólman Král vyrazil před sebe Šlahařovu ránu a Alan Łyszczarczyk vrátil rysům dvoubrankové vedení - 3:1.

V dalším průběhu utkání jsme museli čelit dvěma oslabením. První přesilovou hru hosté dokázali využít, a to v čase 32:39, kdy z pravého kruhu pálil přesně Tomáš Urban - 3:2. Druhou početní výhodu jsme již přestáli bez úhony, což bylo z hlediska dalšího vývoje střetnutí velmi důležité. V samém závěru druhé periody byl totiž hostům vyloučen za podražení Černohorský a rysi podruhé v tomto zápase pálili v početní výhodě. V čase 41:43 se před brankou dostal k puku Michal Matiaško, který bekhendovou střelou do vzdálenějšího koutku Královy branky upravoval na 4:2. Radost z dalšího dvougólového vedení nám vydržela bohužel jen tři minuty. Kališníci se v Polárce rozhodně vzdát nechtěli, zvláště pak Roman Přikryl, který dostal trochu více prostoru k zakončení a také i on se prosadil střelou z bekhendové strany hole - 4:3. Do konce třetí části zápasu tedy zbývalo nějakých patnáct minut a vše nasvědčovalo tomu, že diváci v hale uvidí ještě pořádné drama. Snaha Severočechů nakonec k jejich kýženému vyrovnání nevedla. Dokonce ani v závěru, kdy se hosté chystali pomalu odvolat svého gólmana ze hry, aby mohli hrát power play. Místo toho přišel faul Jebavého a rysi si těsné, ale hlavně, velmi důležité vítězství, již vzít nenechali. Kališníky jsme tak porazili po pěti vzájemných nezdarech, doma si připisujeme druhé tříbodové vítězství. Po delším čase si tak hráči s rysem na drese mohli užít vítězné oslavy se svými fanoušky v domácí hale Polárka.

V týdnu pořádně potrénujeme a o víkendu nás čeká venkovní trip. V sobotu 6. listopadu se nejprve představíme od 15.00 hodin v pražské hale Eden, kde nás čeká souboj se Slavií. V Čechách se zdržíme, už o den později předehrajeme v Ústí nad Labem duel 23. kola. Toto utkání má buly naplánováno na 16.00 hodinu. Držme rysům tedy palce!

"Teď jsme v týdnu odehráli jedno utkání za druhým, takže klukům dáme nějaké volno, jen hráči, kteří jsou po zranění, půjdou na led individuálně, aby byli případně nachystaní na víkend," naznačil nejbližší plány rysů Jozef Daňo, asistent frýdecko-místeckého trenéra. Ten se po zápase vyjádřil i k výkonu noviců v našem celku. "Klukům jsem po zápase poděkoval, za jejich dobře odvedenou hru. Hráli velice zodpovědně, a to, co jsme od nich chtěli, tak nám také i odehráli," sdělil Daňo.