Třetí výhra v řadě! Slezané doma vyzráli na Vsetín
Reportáže
Dnes to v Polárce opravdu žilo. Úvodní třetinu sice ovládli Valaši. Druhá třetina už ale patřila Frýdku-Místku, ze které vyšel už konečný výsledek utkání. Ve třetí třetině se ještě hosté pokoušeli zápas vyrovnat, ale při domácích stálo štěstí a společnými silami Vsetín zvládli za stavu 4:3.
53. kolo, sobota 2.2.2019, Hala Polárka
4:3
2:3, 2:0, 0:0
HC Frýdek-Místek
Hamerlík – Krisl, Husák, Bartko, Zahradníček, Matyáš, D. Stránský, Hrachovský – Martynek (A), Hladonik, Mikulík (C) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Przybyla, Klimša (A) – Flok, Kaukič, J. Kalus.
VHK Vsetín
Gába – J. Drtina, Mikuš, Rudl, Slováček (A), Jeřábek, Frolo, Hryciow – Theoret, Kucharczyk (A), Karafiát – Rob, Pechanec, Jonák (C) – Březina, Pitule, Kopta – Vítek, Šilhavý, Hořanský.
Statistiky
Branky: 4. Martynek (Mikulík), 20. Husák (Hladonik), 21. Hladonik (Mikulík), 23. Christov (Husák, Kofroň) – 6. Theoret (J. Drtina, Kucharczyk), 10. Kopta (Březina, Pitule), 13. Šilhavý (Vítek, Hořanský). Rozhodčí: Přikryl, Barek – Maštalíř, Bubela. Vyloučení: 3:8. V oslabení: 0:0. Využití: 2:1. Diváci: 2203.
Ohlasy
Vlastimil Wojnar: Zase, budu se opakovat. Bojovný výkon, o to je to důležitější, když jsme prohrávali 3:1. Ale takovou chutí a formou jsme to zvrátili na 4:3, potom jsme to udrželi. Jedeme pořád zápas od zápasu, snažíme se jít tou naší cestou, doufám, že v tom budeme pokračovat. Takže to nakonec dotáhneme do vítězného konce.

Vedení se nejdříve ujali domácí, Davida Gábu překonal Rostislav Martynek a frýdecko-místecký celek se radoval z první branky. O necelé dvě minuty později bylo srovnáno. Osm vteřin chybělo do konce trestu Davida Klimši, aby byli domácí kompletní. Střelu Jiřího Drtiny od modré čáry ještě tečoval Mitchell Theoret a kotouč se tak poprvé ocitl za Hamerlíkem. I když měli Slezané velice dobré a slibné šance, vždycky chyběl malý kousek k tomu, aby se puk dostal tam, kam ho chtěli Frýdečtí poslat. Pak kotouč převzali hosté a byl z toho gól. Ondřej Kopta propasíroval puk mezi Hamerlíkovými betony.

V druhé polovině první periody opět skóroval vsetínský mančaft. Pro domácí to byl velmi smolný gól. Před domácí brankou vznikla velmi nepřehledná situace. Hamerlíkovi nejdříve poskakoval kotouč po rameni a následně na zádech. Domácí gólman se sice puk pokoušel zachytit lapačkou, ale nakonec černý poklad sklouzl po jeho zádech do branky. Gól byl připsán Vojtěchu Šilhavému. Patnáct vteřin před koncem třetiny se puk dostal k Patriku Husákovi a svou dělovkou propálil chumel hráčů a kotouč kolem Gáby jen prosvištěl.

Třicet dva vteřin po začátku prostředí dvacetiminutovky rysi vyrovnali. Milan Mikulík a Jan Hladonik se vydali do, dá se říct, nevinné akce. Mikulík si pospíšil za kotoučem a našel Jana Hladonika, který se dostal před vsetínského hráče, a zakončil kolem Gábova betonu do branky. Následně byl podražen jeden z domácích hráčů, Frýdek-Místek dostal tak výhodu, ale i při ní byl podražen Lukáš Motloch a tak šel Vsetín do tří. To samozřejmě Slezané potrestali. Husáková rána se zastavila o Gábu a dostala se přímo k Vítu Christovovi, který ji dostal za brankáře hostí.

Závěrečná třetina nepřinesla už žádnou branku, i když se Hamerlík docela zapotil. Hosté ho totiž dost potrápili, dokonce se rozezvonila jedna ze tří tyčí, každopádně frýdecký gólman všechno pochytal. Do velkých příležitostí se dostal i domácí celek, konkrétně Jan Hladonik, který se hned dvakrát po sobě dostal do parádních úniků, jenže se mu nepovedlo z toho nic vytěžit. I když to hosté zkoušeli v šesti bez brankáře, na vyrovnávací gól nedosáhli.