Také potřetí vítězně! Tentokrát to odnesli Oceláři z Třince
Frýdecko-místečtí zůstávají v přípravě na novou sezónu stále stoprocentní. Ve třetím duelu získali po výsledku 3:2 cenný skalp extraligového Třince, který dorazil do Polárky s drtivou většinou svých opor. Dalším zpestřením v již tak zajímavém klání navíc byla konfrontace dvou bratrských dvojic – Ondřej Kovařčík vyzval Michala, Milan Doudera zase mladšího Lukáše, jenž se nakonec stal jedním z hrdinů celého zápasu.
3. příprava, čtvrtek 18.8.2016, Hala Polárka
3:2p
0:1, 1:1, 1:0 - 1:0
Šimboch (od 32. Daneček) – Kania, Michal Roman, Jeník, Roupec, L. Doudera, Pisarik, Zahradníček – Franek, Klimša, O. Kovařčík, Kanko, Samiec, Cienciala, Meidl, Růžička, Luka, Christov, Miloš Roman, Káňa
HC Oceláři Třinec
Hamerlík (od 32. Hrubec) – Linhart, Matyáš, M. Doudera, Adámek, Kozák, Galvas, Jank, Nosek – Adamský, Kane, Irgl, Ružička, Kreps, Petružálek, Marosz, Polanský, Hrňa, Chmielewski, M. Kovařčík, Dravecký
Branky a nahrávky: 23. Meidl (Franek, Růžička), 57. L. Doudera (Luka, Kanko), 63. Luka (Zahradníček, O. Kovařčík) – 7. Petružálek (Ružička, Kreps), 35. Irgl (Matyáš). Rozhodčí: Mrkva – Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 282. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2..
Mgr. Jiří Juřík: „Nálada je skvělá, jsme rádi za takový výsledek. K zápasu musím říct, že první třetinu jsme působili velmi zakřiknutým dojmem. Do druhé třetiny jsme klukům řekli, co chceme, aby hráli a navázali na dobrý zápas s Přerovem a nakonec se to povedlo. Druhou a třetí třetinu jsme hráli svůj hokej a v závěru bylo štěstí na naší straně. Musím klukům poděkovat za neskutečný přístup a ohromnou bojovnost.“
Vladimír Kýhos: „Dneska se projevila typicky česká povaha. Naši hráči si mysleli, že to tady přijedou odklouzat a podle toho zápas vypadal. Zklamalo mě nasazení, které prostě chybělo, bylo to minimálně podcenění. Na druhou stranu je třeba říct, že soupeř hrál dobře. Naši kluci si musí jasně uvědomit, že hráči Frýdku s nimi bojují o extraligový dres.“ (zdroj: hcocelari.cz)

Úvodní část patřila Ocelářům

Domácí hokejisté se svého soupeře nezalekli a v prvních minutách byli Třinci vyrovnaným soupeřem, šance Vladimíra Luky a Petra Kanka ale zůstaly bohužel nevyužity. V dalších minutách už se hrálo především podle hostujících not, z čehož vyplynula úvodní branka Ocelářů. Neuhlídaný Ružička z levé strany přihrál před brankoviště, kde svou hůl ideálně nastavil Jakub Petružálek a otevřel střelecký účet zápasu.

Pár vteřin po vhazování ve středovém kruhu si Oceláři vypracovali podobnou příležitost, nicméně americký legionář Kane na Šimbocha tentokrát nevyzrál. Ve dvanácté minutě na opačných koncích hřiště zahrozili Ružička a Růžička, ani jeden z těchto skorojmenovců ale brankáře soupeřů nepřekonal.

Ve třinácté minutě svou ranou příklepem roztleskal diváky Franek, podobu skóre ale nezměnil. O malou chvíli později dostal přihrávku z pravé strany Vít Christov, jenže Hamerlík byl v třineckém brankovišti znovu úspěšný. To samé platilo ihned po buly a nebezpečném pokusu Kanka. Před první přestávkou ještě ujel Michal Kovařčík, ovšem on ani dorážející Milan Doudera střelecké štěstí rovněž neměli.

Po zaslouženém vyrovnání udeřil Irgl

I do druhé dvacetiminutovky vstoupili aktivněji domácí, Hamerlíka hned po několika vteřinách prověřili Luka a Miloš Roman. První střelecký zářez zaznamenal nový účastník WSM ligy ve třiadvacáté minutě, kdy Franek našel na ose hřiště postaveného Radka Meidla a ten nechytatelnou dělovkou vyrovnal na 1:1.

Domácí mohli dokonce jít do vedení, jenomže Tomáš Káňa po přihrávce ze zadního mantinelu v závaru kotouč za brankovou čáru nedostal. Zaskočené Oceláře se pokusil probudit Irgl, ale Šimboch se překonat nenechal. Hráči Frýdku-Místku byli naopak při chuti, další šance si připravili Klimša s Růžičkou.

V devětadvacáté minutě se už z domácího vedení radoval Luka, ale Ondřej Kovařčík po jeho přihrávce před brankoviště jasnou gólovku nevyužil. Za dvě minuty byl Luka namotaný u dalšího závaru před Hamerlíkem, který jeho střelu z nulového úhlu vyrazil ke Kankovi, jenže dorážka nové frýdecko-místecké posily potřebné parametry neměla.

Po výměně brankářů jako první vypálil na Danečka aktivní Štefan Ružička, ze vstřelené branky se však mohli Třinečtí radovat až v pětatřicáté minutě, v níž své nesmírně šikovné ruce ukázal Zbyněk Irgl, jehož švih skončil v síti. Na druhé straně se musel Hrubec několikrát otáčet při dvojnásobné přesilovce Rysů, jenže ti za dvě minuty nic vážnějšího nevymysleli. Při hře v plném počtu si Irgl počkal na dojíždějícího Krepse, jenž ale volného prostoru kolem sebe nevyužil.

Hrozící porážku Rysů odvrátil Lukáš Doudera

Poslední třetina začala mnohem vlažněji, až po třech minutách hry se k zakončení dostal Kozák. Zleva to pak zkoušel i Marián Adámek, který na rozdíl od úterního zápasu s Přerovem bojoval v dresu hostujícího mužstva. Ve 47. minutě Luka vyhrál Buly pro Kanka, ten ale poněkolikáté zakončil mimo tři tyče.

David Cienciala z dobré pozice našel jen lapačku Hrubce. Na druhé straně se z pár metrů neprosadil ani Kreps, který bez úspěchu dorážel vyraženou dělovku Milana Doudery. Další velkou možnost Ocelářů spálil domácím fandům dobře známý Aron Chmielewski, jenž se marně snažil dostat k dorážce Linhartovy střely.

Tři minuty před koncem Kanko nabil do levého kruhu Lukovi, jehož ránu bez přípravy Hrubec ještě vyrazil, avšak na dorážku z hole Lukáše Doudery už byl krátký – 2:2. S tímto stavem se třinecký favorit nechtěl smířit, Irgl s Matyášem ale postrádali přesnou mušku a Milana Douderu vzápětí parádním semaforem vychytal Daneček.

V prodloužení tři na tři mohl po devadesáti vteřinách rozhodnout Lukáš Kozák, ovšem proti jeho střele do odkryté klece se na poslední chvíli stihl přesunout domácí gólman. Překvapivé rozuzlení přišlo v závěru třetí nastavené minuty, kdy všem třineckým hráčům ujel Vladimír Luka. Ve spolupráci se Zahradníčkem dokonale vyšachoval Hrubce a rozhodl o parádním triumfu Rysů.