Frýdecko-místečtí zvládli i druhý test, Přerov porazili 4:2!
128 dní. Tak dlouhou dobu čekali frýdecko-místečtí fanoušci na další domácí zápas, v němž se proti sobě postavily výběry Rysů a Zubrů. O vítězi tohoto klání se z velké části rozhodlo již v první části, kdy se dvakrát prosadil nováček WSM ligy. Po polovině zápasu se Přerov dotáhl na rozdíl jediné branky, ale Frýdecko-místečtí si již vedení vzít nenechali.
2. příprava, úterý 16.8.2016, Hala Polárka
4:2
2:0, 0:1, 2:1
Šimboch (Daneček) – Michal Roman, Jeník, Bartko, Sedláček, Pisárik, Matyáš, Adámek, Zahradníček – Franek, Sonnek, Klimša, O. Kovařčík, Miloš Roman, Samiec, Křivohlávek Schwarz, Meidl, Růžička, Jaroš, Christov
HC ZUBR Přerov
Horčička (Slovák) – Chmelíř, Pala, Malina, Marcel, Novotný, Ferenc, Běhal – Procházka, Pšurný, Dostálek, Sikora, Král, Š. Kratochvíl, Goiš, Popelka, Kovařík, Blinka, Dvořák, Málek
Branky a nahrávky: 11. Michal Roman, 15. O. Kovařčík (Bartko, Růžička), 44. Jeník (Růžička, O. Kovařčík), 47. Růžička (O. Kovařčík, Bartko) – 35. Málek (Malina, Dvořák), 58. Blinka (Běhal, Málek). Rozhodčí: Jeřábek – Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 073. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
Marek Malík: „Jdeme správným směrem k cestě, kterou se chceme ubírat. Kluci podali fantastický výkon a na to, že pro hodně z nich to byl první zápas proti tak kvalitnímu mužstvu, jsme moc spokojeni s výsledkem. Ale ještě víc jsme spokojeni s předvedenou hrou, kterou samozřejmě ještě budeme pilovat.“
David Kudělka: „Dnes rozhodla zejména hlava. Hráči toho sice mají dost, jsou unavení a různě měníme sestavu, ale to neomlouvá náš herní projev. Byla tam nedůraznost v bruslení i v osobních soubojích, nedržení si pozic a tak dále. S přístupem některých hráčů k tomuto utkání nemůžeme být naprosto spokojeni.“ (zdroj: hokejprerov.cz)

Vstup do zápasu se Rysům povedl náramně

V úvodu první třetiny několikrát zahrozili Zubři, Malina ani Hořava ale Šimbocha nepřekonali. Na konci druhé minuty tvrdě pálil od modré Franek, ovšem Horčička jej vychytal. Po několika dalších vteřinách měl přerovský gólman i porci štěstí, když jej z prostoru vedle brankoviště natřikrát neprostřelil Klimša, jenž při svém snažení zasáhl i horní tyč.

Následovaly dvě domácí přesilovky, ale Frýdecko-místeckým se podařilo překonat až tu třetí: po vyloučení Pšurného se kotouče chopil Michal Roman, snadno projel do pravého kruhu a chytrou střelou uklidil touš k vzdálenější tyči.

Zubři mohli rychle odpovědět, nicméně jejich přesilovka přísnější měřítka nesnesla. To hráči s rysem na prsou byli při opětovné hře proti čtyřem hráčům mnohem úspěšnější. Ondřej Kovařčík dostal ideální přihrávku do mezikruží a rychlou střelou propasíroval kotouč do sítě. Horčička si na puk sáhl, ale zcela ztlumit jej nedokázal.

V poklidnější druhé části skórovali jen Zubři

Další přerovská nedisciplinovanost přinesla Frýdku-Místku početní výhodu hned ze začátku prostřední dvacetiminutovky, střely Adámka a Christova si však cestičku mezi tři tyče nenašly. Několik zákroků si později připsal také Šimboch, na kterém si vylámali zuby například Chmelíř, Dostálek či Dvořák.

V pětatřicáté minutě se před zraky více než tisícovky fanoušků dočkali první branky i hosté. Zasloužil se o ni  Matěj Málek, který byl po vyražené střele v podání Maliny ve správný čas na správném místě a z dorážky ideálně zvedl puk nad Šimbocha.

Chvíli poté vyrobil ve vlastním pásmu velkou chybu Chmelíř, ke kotouči se zadarmo dostal po celé utkání nebezpečný Tomáš Franek, jenže Horčička svůj tým v těžké situaci podržel. Na druhé straně se pokusili vyrovnat Sikora s Blinkou, leč frýdecko-místecký strážce svatyně byl připraven.

Domácí vítězství stvrdili Jeník s Růžičkou

Třetí perioda začala přesilovkou Přerova, který si však žádnou vážnější příležitost nevypracoval. Ihned po návratu z trestné lavice pak Růžička přebral přihrávku od Kovařčíka a naservíroval puk na modrou čáru Štěpánu Jeníkovi, jehož tečovanou dělovku Horčička zastavit nedokázal – 3:1.

V sedmačtyřicáté minutě to neúspěšně zkoušel Goiš. Domácí se záhy rychle přesunuli do útoku a ten skončil čtvrtým pukem v síti přerovské klece. Autorem posledního frýdecko-místeckého zásahu se stal dočasný kapitán Marek Růžička, jenž si sjel pro Kovařčíkovu pobídku a z osy hřiště propálil Horčičku počtvrté.

Deset minut před koncem regulérní hrací doby měl Šimboch plné ruce i nohy práce s důraznými útočníky Přerova, kteří v těsné blízkosti brankoviště bušili do puku o sto šest, ale za brankovou čáru ho neprotlačili. Zkorigování stavu přišlo na svět v 58. minutě, kdy se po střele od modré čáry prosadil Matěj Blinka. Poslední desítky vteřin se rovněž odehrávaly v režii Zubrů, ovšem na stavu 4:2 se už nic nezměnilo.

Po závěrečném klaksonu si to oba týmy ještě rozdaly v doplňkovém prodloužení tří proti třem. Přes několik brejků ale branka nepadla, a tak přišly na řadu i nájezdy, v nichž se prosadil až jedenáctý v pořadí – Radek Meidl