Hokejový svátek je tady! Do Polárky opět dorazí extraligový Třinec
Po roce nás znovu čeká velice netradiční přípravné utkání. Frýdek-Místek na svém ledě vyzve extraligové Oceláře z Třince. Jak bude tento bratrovražedný souboj vypadat? To se dozvíme již zítra! Neváhejte a přijďte do Polárky, začínáme v 17:30!

HC Oceláři Třinec

Oceláři se v loňském ročníku umístili po základní části na 10. místě v tabulce, což znamenalo, že se v předkole střetli se Zlínem. Byla to velice vyrovnaná bitva a postupujícího musel určit až pátý rozhodující zápas. V tom byli úspěšnější Ševci a Třinec se tak musel se sezónou rozloučit velice brzy.

Příprava 2016

Hráči s dráčkem na prsou začali přípravu již na začátku srpna, když na svém ledě vyzvali Olomouc, kterou porazili 5:2. Další zkouškou byl turnaj Steel Cup, který se o víkendu odehrál v Třinci a v Ostravě. Oceláři se v prvním utkání střetli se Slovanem Bratislava. Už to vypadalo, že utkání dospěje k prodloužení, pouhých 40 sekund před koncem se ale slovenští hokejisté prosadili a Třinec tak prohrál 2:3.

Hned další den čekalo třinecké derby s Vítkovicemi. Utkání to bylo opět vyrovnané, o čemž svědčí i to, že muselo o vítězi rozhodnout prodloužení. To trvalo pouhou půl minutu a první bod na Steel Cupu vystřelil Ocelářům Zbyněk Irgl. Třinec tedy zvítězil 4:3pp.

V posledním zápase vyzvali Oceláři švédský tým Linköping. Tentokrát Třinec zvítězil 3:2 a umístil se tak na druhém místě v turnaji. Vítězem Steel Cupu se zaslouženě stal tým Slovan Bratislava.

Sestava z posledního zápasu

Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Roth, Hrabal, Adámek, L. Doudera, Nosek, Galvas, Matyáš – Adamský, Kane, Irgl – Š. Ružička, Kreps, Petružálek – Chmielewski, D. Cienciala, Dravecký – Rákos, Marosz, Hrňa.

Minulé vzájemné utkání

Tyto dva partnerské týmy se spolu setkaly i v loňské přípravě. Frýdecko-místečtí se sice bleskově dostali do vedení, to jim však dlouho nevydrželo a Oceláři rychle vzali utkání do své režie. Aby se síly na ledě trošku vyrovnaly, někteří hráči si navzájem prohodili dresy. Třinec ale nakonec stejně ukázal svou extraligovou sílu a Frýdek-Místek na svém ledě prohrál 4:10.

Co očekávat?

Co ještě není známo, je sestava obou týmu. K Třinci už by se měl po zranění připojit Jiří Polanský a Rastislav Špirko, chybět naopak bude Martin Růžička. A jak to bude vypadat v kabině Frýdku-Místku? „To ještě nevíme. Samozřejmě je to zápas s Třincem, a jelikož oni taky potřebují vidět všechny hráče ve hře, tak je tady alternativa, že někteří kluci z Třince by hráli za nás, tudíž by někteří naši nemohli hrát. Musíme to ještě vyřešit s Oceláři, jakou mají představu a podle toho uděláme sestavu pro nás,“ prozradil trenér Marek Malík.

A co od netradičního zápasu dvou partnerských klubů očekává obránce Frýdku-Místku, Štěpán Jeník? „Já vůbec nevím, co očekávat. Trenéři taky říkali, že nevědí, jak to bude vypadat. Uvidíme, s čím přijde Třinec.“ uzavírá mladý bek.

Pokud nebudete moci sledovat utkání přímo v hale Polárce, bude pro vás jako vždy připraven textový přenos na webu Onlajny.com.