Srdnatě bojující rysi recept na gólmana Hufa nenašli
Na sobotní utkání se zlínskými berany dorazilo do haly Polárka více jak tisíc fanoušků hokeje. Rysi svého soupeře přehráli i přestříleli, ale kýžený gól mu vstřelit bohužel nedokázali. Tým se však postupně herně stále zvedá, věříme, že ve středečním duelu se Zubry už to bude za tři body.
17.kolo, sobota 28.10.2023, Hala Polárka
0:1
0:1, 0:0, 0:0

Švančara - Š. Havránek, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk, Urbanec, Hrachovský - Hotěk, Wałęga, Svačina - Doktor, Marosz, Ramik - Haas, Šuhaj, Z. Sedlák - Geidl, Macháček, R. Veselý. Trenér: Martin Hrnčár.

Berani Zlín

Huf - Salonen, Hrbas, Zbořil, Suhrada, Čáp, M. Novotný - Keränen, Kindl, Šlahař - Novák, Gago, Süss - Pospíšil, Werbik, Paukku - Köhler, Sadovikov, P. Sedláček. Trenér: Miloš Říha ml.

18. Šlahař (Sadovikov)
Vyloučení: 4:3
Využití: 0:1
Střely na branku: 32:16 (7:6, 16:3, 9:7)
Zblokované střely: 13:14
Hity: 14:9
Vhazování: 32:31
Rozhodčí: Kubičík, Vrba – Vašíček, Kráľ
Diváci: 1054

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Zápas rozhodly dvě věci. Jednak naše efektivita, která byla nulová, přitom jsme si šance a střely vytvořit dokázali. Ať už to bylo při hře pět na pět, nebo v přesilovce. Prostě když nedáte gól, utkání nemůžete vyhrát. A o tom to dnes jednoduše bylo. My jsme potřebovali vstřelit jakýkoli gól, ať už pěkný, nebo škaredý. Vstřelený ze střídačky, nebo tečovaný či vlastní. To je úplně jedno. Věřím, že kdyby nám tam za toho stavu 0:1 přeci jen něco spadlo, tak by to chlapi ustáli. Už ta druhá třetina skončila na střely nějakých 16:3, soupeř se k nám do pásma příliš ani nepodíval. Z naší strany tam byl obrovský tlak a hráli jsme přesně to, co jsme hrát chtěli... (malý oddech) ... bez gólů se nevyhrává.

Miloš Říha ml. (trenér PSG Berani Zlín): My jsme byli v takové nepříjemné situaci, kdy jsme hodně zápasu neuhráli do vítězného konce, takže samozřejmě ta naše situace nebyla jednoduchá. Myslím si, že v první třetině ta hra ještě nebyla zlá z naší strany. Plnili jsme si stanovené úkoly a vstřelili jsme i zaslouženou branku. Ta druhá třetina se mi už naopak nelíbila. Byl to však urputný zápas, kdy domácí museli vyhrát, stejně jako my. Líbivý hokej to asi pro diváka nebyl, ale musím hráčům za bojovnost poděkovat. V kritických situacích nás navíc dokázal podržet brankář Huf. Bylo to ale vítězství silou vůle.

V den vzniku samostatnosti československého státu se šlo opět na prvoligový hokej. Hráči HC Frýdek-Místek přivítali ve svém domovském stánku úřadujícího prvoligového šampiona ze Zlína.

A utkání jsme začali oslabením, ze kterého ševci dokázali vytěžit pouze Gagem nastřelenou tyčku. V 8. minutě o sobě dali poprvé vědět i rysi, když Marosz prokázal své zkušenosti, mířil však pouze do ramena gólmana Hufa. Na druhé straně se zase po Kindlově nahození a teči Šlahaře zaskvěl domácí brankář Švančara. V 18. minutě už druhou početní výhodu hosté přeci jen zužitkovali. Krátce po vyhraném buly si Jakub Šlahař sjel do mezikruží a povedenou ranou překonal frýdecko-místeckého gólmana - 0:1.

Od druhé třetiny začali být domácí aktivnější a bylo jen otázkou, zda-li se jim podaří překonat doposud bezchybně chytajícího gólmana Hufa. Největší příležitosti si rysi vypracovali v polovině zápasu, šance Doktora, Geidla či Haase, ale zůstaly nevyužity. Obraz hry se nezměnil ani po druhé změně stran. Zlínští hráli v obraně jednoduše, jejich akcie nadále držel brankář Huf. Rysi dobývali a dobývali, leč ani podruhé v letošní sezoně recept na zlínský celek nenašli.

"Už jsem to v jednom rozhovoru řekl, že rozhoduje přímo ten samotný hráč, zda-li vstřelí branku nebo ne. Zda to správě provede, dobře zdvihne puk, zmate gólmana. My jsme byli před bránou, dokonce jsme i dobře stříleli, ale branku jsme dát nedokázali. Pro mě je ale jedno velké pozitivum. Pokud se nemýlím, tak v prvním zápase kluci prohráli ve Zlíně 0:2 a poměr střel tam tehdy byl tuším nějakých 50 ku 18 pro Zlín. Dnes jsme šli hrát se stejným soupeřem a už byl ten poměr dva ku jedné pro nás. Tohle je obrovská změna! Soupeře jsme pustili do několika šancí, ve kterých nás však dokázal podržet brankář. Navíc tam bylo hodně zblokovaných střel. Bohužel jsme udělali jednu chybu po buly a inkasovali jsme v oslabení. Já ale stále říkám, že je před námi spousta kol, body nám tímto způsobem utíkají, pokud se ale herně ještě zlepšíme, bude to super. Teď je to tak, že když dáme tři góly, prohrajeme, vstřelíme čtyři branky, prohrajeme, no a když nedáte žádný, vyhrát nemůžete,"
řekl krátce po utkání domácí trenér Martin Hrnčár.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Pro obránce Štěpána Havránka to bylo dnes jubilejní utkání za frýdecko-místecké rysy, když nastoupil ke svému 50tému zápasu. Blahopřejeme!

* Zlínský gólman Daniel Huf si v letošní sezoně připsal proti rysům druhý vychytaný shot out.

* Pro Berany je tahle hubená výhra vůbec prvním bodovým úspěchem na frýdecko-místeckém ledě. V předešlých dvou duelech se totiž z výhry pokaždé radovala domácí družina.

* Třetí vzájemný duel v hale Polárka viděla rekordní návštěva. Na náš první domácí zápas s bývalým extraligistou přišlo do haly 927 diváků. Na ten druhý už to bylo 1005 a dnešní, třetí, shlédlo 1054 fanoušků. Všem návštěvníkům sobotního zápasu děkujeme!

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

Ještě než přijde na řadu reprezentační pauza, odehrají rysi dvě utkání. To první už ve středu 1. listopadu, kdy se od 18.00 hodin představíme na stadionu přerovských Zubrů. V rámci 19. kola Chance ligy pak odehrajeme domácí duel s nováčkem ze Znojma. Toto střetnutí je na pořadu v sobotu 4. listopadu od 17.00 hodin.