Slezané udolali Třebíč až v prodloužení
Domácí přivítali v Polárce Třebíč. Utkání započalo lépe pro Slezany. Hosté ale v druhé třetině srovnali skóre. V závěrečných dvaceti minutách skórovaly oba celky a zápas tak pokračoval do prodloužení. V něm byli rysi úspěšnější.
34. kolo, čtvrtek 13.12.2018, Hala Polárka
3:2p
1:0, 0:1, 1:1 - 1:0
L. Daneček – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, L. Kovář, Krisl, D. Stránský – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Rudovský, Novotný, Martynek (A) – Kaukič, Peterek, Klimša (A) – Flok, Kuťák, Motloch.
SK Horácká Slavia Třebíč
Vejmelka – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, L. Vágner, Furch, V. Čejka (C), Hort – P. Kratochvíl, Raška, Vodný (A) – Havlát, Nedvídek, Kusko (A) – M. Novák, Mlynář, Süss – Paták, Tadeáš Král, Malec.
Branky a nahrávky: 8. Flok (Bartko, Kuťák), 52. Klimša (Rudovský, Husák), 65. L. Kovář (Christov, Novotný) – 34. Vodný (P. Kratochvíl), 57. L. Vágner (Vodný, P. Kratochvíl). Rozhodčí: Barek, Vrba – Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1012.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Dneska jsme konečně prolomili smůlu v prodloužení, ve kterém jsme předtím třikrát prohráli. Celkově byl ten zápas vyloženě vydřený. Kluky musím pochválit, že k tomu přistoupili zodpovědně. Jsem rád, že máme dva body, proti soupeři, kterého máme na dostřel. Takové bychom měli doma porážet.
Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Do utkání jsme nevstoupili dobře, soupeř byl v první třetině lepší, jen díky Karlovi Vejmelkovi jsme drželi stav 0:1. Potom jsme si k tomu něco řekli a myslím, že od půlky utkání jsme hru vyrovnali. Ve třetí třetině jsme byli i lepší, v prvních deseti minutách jsme měli tři čtyři gólovky, které jsme bohužel neproměnili. Soupeř nám pak při signalizované výhodě dal gól na 2:1, ale i tak jsme pořád věřili. Pak jsme vyrovnali v přesilovce. V prodloužení jsme špatně vystřídali a šli jsme do oslabení a bohužel jsme inkasovali. Celkově jsme s bodem spokojení, myslím, že to byl vyrovnaný zápas. V prodloužení se přiklonilo štěstí k domácím.

Úvodní třetina začala pro domácí vyloučením. Ačkoli Slezané oslabení ubránili a dvě vteřiny poté, co se vyloučený Filip Haman vrátil na ledovou plochu, se prosadil Adam Flok a poslal tak domácí do vedení. Pro Floka to byla premiérová branka nejen za Frýdek-Místek, ale také v této soutěži. Do větší šance se dostal David Klimša, když střílel z pravého kruhu a ještě dorážel, každopádně Karla Vejmelku nepřekonal.

Až ve třicáté čtvrté minutě se gólově prosadili i hosté. Po nahození jednoho z hráčů Třebíče, se k němu přes Filipa Hamana dokázal dostat Michal Vodný a vyzvedl puk přes Danečkovu ruku do branky. Další branka v této dvacetiminutovce k vidění nebyla.

V závěrečné třetině se do vedení chtěly dostat oba celky. Velkou příležitost měl Lukáš Nedvídek, ten dostal dobrou přihrávku před branku, kde byl úplně sám. Daneček ale tuhle šanci dokázal zničit. V padesáté druhé minutě propukla velká radost ze strany domácích fanoušků. Patrik Husák si dobře poradil s třebíčským protihráčem a vypálil. Rána sice za Vejmelku neprošla, ale Rudovský ještě dorážel, to taky nestačilo. Až dorážka Davida Klimši už skončila za třebíčským gólmanem. Tři a půl minuty před zazněním sirény přišlo vyrovnání. Kotouč se nešťastně odrazil od Davida Kofroně k Lukáši Vágnerovi, který vyslal na bránu takovou ránu, že proletěla naprosto všechno a zastavila se až o síť za Danečkovými zády.

Jenže k žádné rozhodující brance v základním čase nedošlo. Proto se musela hra přesunout do prodloužení. Hosté ale byli vyloučení, když se na ledě objevili čtyři hráči. Necelou minutu před koncem prodloužení Lukáš Kovář rozhodl o dnešním utkání. Vít Christov přihrál Kovářovi k modré a ten se do střely opřel. I tak ale Frýdek-Místek zůstává na dvanáctém místě se 41 body.