Rysi přivítají Třebíč na domácím ledě a budou chtít zrušit sérii proher
Dobře rozehraný zápas v Ústí nakonec skončil prohrou v prodloužení a Frýdeckomístečtí si odvezli pouze bod. Ve čtvrtek budou mít rysi možnost Třebíči oplatit těžkou prohru 0:6 z minulého zápasu. Hrát se bude v hale Polárka od 17:30.

Série tří proher je za námi, přijde opět vítězná vlna?

Frýdek-Místek předvádí od 16. kola naprosto totožnou formu. Po třech prohrách (se ziskem jednoho bodu) přišly čtyři výhry, posléze opět tři nepodařené zápasy (se ziskem jednoho bodu), ale následně další čtyři utkání bez ztráty bodu. A i tentokrát se Slezané v posledních třech střetnutí z výsledku neradovali, protože vždy prohráli (se ziskem jednoho bodu).

Na obrázku může být: 1 osoba

V posledním utkání zavítali Frýdeckomístečtí na led posledního Ústí nad Labem. V první třetině nás poslal do vedení Christov, který má momentálně naprosto excelentní formu. Ve druhé periodě šel Frýdek-Místek do dvoubrankového vedení po trefě Adámka. Před poslední třetí dvacetiminutovkou už to vypadalo na zisk tří bodů. Ale v úvodu poslední třetiny soupeř snížil stav utkání a po pár minutách dokonce srovnal.

Nakonec šel zápas do prodloužení, kde byl Slovan lepším týmem a vyhrál tak 3:2. Momentálně je Slezan na dvanáctém místě se třiceti devíti body a skóre 104:112. Na osmý Přerov ztrácí deset bodů. Nejproduktivnějším hráčem je s dvaceti sedmi body Rostislav Martynek, ale nejlepším střelcem je se čtrnácti góly Štěpán Novotný.

Poslední zápas:

HC Slovan Ústí nad Labem 3:2p HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 42. Muška (Jánský), 49. J. Havel (Roubík), 64. J. Havel (Jánský) – 6. Christov (Mikulík, Kofroň), 37. Adámek (Martynek, Novotný)

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (Malík) – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář – Christov, Mikulík (C), Kofroň – Rudovský, Novotný, Martynek (A) – Kaukič, Peterek, Klimša (A) – Flok, Kuťák, Motloch.

Dvě výhry v řadě a postupová příčka na dosah

Potom, co si Horácká Slavia odvezla tři body z ledu Ústí po výhře 2:0, přivítala v domácím prostředí Litoměřice. Do tohoto zápasu vstoupila Třebíč fantasticky a po první třetině vedla naprosto jasně 4:0. Ve druhé periodě sice Litoměřice vstřelily dva góly, ale domácí nezaháleli a jednou skórovali. Před poslední dvacetiminutovku tak domácí vedli 5:2.

V posledním dějství zápasu vstřelila obě mužstva po jedné brance a Třebíč vyhrála 6:3. Bílé hvězdy se aktuálně nacházejí na deváté příčce se čtyřiceti pěti body a skóre 88:79. Nejproduktivnějším hráčem je s třiceti jedna body Adam Raška (roč. 94 pozn. red.) Nejlepšími střelci jsou se čtrnácti góly rovněž Adam Raška a Silvester Kusko. Hlavním trenérem je Martin Sobotka. Asistentem Jaroslav Barvíř.

SK Horácká Slavia Třebíč 6:3 HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 8. Raška (Szathmáry), 10. Raška (Nedvídek), 12. Havlát (Nedvídek), 15. Szathmáry (Raška, Kusko), 39. Kusko (Szathmáry, Nedvídek), 50. Tadeáš Král (Paták, Szathmáry) – 23. Kantner (Jícha), 37. Eret (Jícha, Strejček), 57. M. Kadlec (Gaspar, J. Kloz)

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál (Jekel) – D. Mikyska, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka, Vl. Brož – Vodný, Raška, R. Zohorna – Kusko, Nedvídek, Havlát – Süss, M. Novák, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Paták – Mlynář.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně přinesly debakly na obou stranách, Vysoká produktivita Třebíče a naopak neschopnost Frýdku-Místku v prodloužení

V rámci 4. kola Chance ligy zavítala Třebíč na led Frýdeckomísteckých. První třetinu domácí ovládli naprosto jasně, když jí vyhráli 4:0. Také druhá část zápasu patřila rysům, jelikož před poslední třetí dvacetiminutovkou vedli už 7:2. V poslední periodě padl ještě jeden gól z domácí hole a Frýdek-Místek smázl Horáckou Slávii debaklem 8:2.

V 19. kole první ligy se tato mužstva spolu opět utkala, ale tentokrát v domácím prostředí Třebíče. V první periodě domácí tým vstřelil dvě branky v rozmezí pěti vteřin. Ve druhé třetině Horácká Slavia zvýšila náskok a vedla 3:0. V poslední periodě nakonec rysi obdrželi další tři góly a Frýdek-Místek tak utrpěl těžký debakl 0:6.

Naprosto dvě rozdílné statistiky rozdělují tyto týmy. Třebíč šla ve třiceti zápasech hned šestkrát do prodloužení a všech šest utkání dotáhla do vítězného konce. Frýdek-Místek z jednatřicet utkání hrál třikrát prodloužení a vždy odešel poražen.