Slezané vezou z Ústí pouze bod
Frýdeckomístečtí měli našlápnuto k další výhře proti Ústí nad Labem, jelikož první třetinu ovládli 1:0 po brance Christova. Ve druhé periodě zvýšil náskok Adámek. Ovšem ve třetí dvacetiminutovce rysi ztratili dvoubrankový náskok a nakonec obdrželi gól také v prodloužení.
33. kolo, pondělí 10.12.2018, Zimní stadion Ústí nad Labem
3:2p
0:1, 0:1, 2:0 - 1:0
HC Slovan Ústí nad Labem
Š. Lukeš – M. Vágner (C), Zukal, Muška, Jeřábek, M. Zdvořáček, Hes, Mert – J. Havel, Roubík (A), T. Jandus – Jánský, D. Merta (A), Chrpa – Tůma, Davídek, Planý – Gottfried.
L. Daneček – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář – Christov, Mikulík (C), Kofroň – Rudovský, Novotný, Martynek (A) – Kaukič, Peterek, Klimša (A) – Flok, Kuťák, Motloch.
Branky a nahrávky: 42. Muška (Jánský), 49. J. Havel (Roubík), 64. J. Havel (Jánský) – 6. Christov (Mikulík, Kofroň), 37. Adámek (Martynek, Novotný). Rozhodčí: Micka, Pilný – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 487.
Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Tak dneska výhra, i když v prodloužení. První třetina se nám vůbec nevyvedla, byli jsme rádi, že to bylo jen o jednu branku, hlavně díky gólmanovi, který nás držel. Frýdek byl lepší, lépe bruslil, kombinoval a my jsme vůbec nestíhali. Pomohla bouřka v kabině, kde jsme hráčům říkali, že se nemůžeme ohlížet na to, že máme mnoho zraněných. Ve druhé třetině se hra zlepšila, i když to žádné branky nepřineslo. Ve třetí části to gradovalo nejenom výkonem, ale i těmi brankami. Jsme rádi, že nám to tam v prodloužení padlo a ochutnali jsme opět chuť vítězství.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): My jsme dneska doplatili na neproměňování šancí, do kterých jsme se dostali. Řešili jsme to lehkovážně, a to nás stálo v podstatě dva body, to znamená, že já jsem velice nespokojený a doufám, že se to neprojeví v dalších zápasech, protože tady jsme měli jednoznačně vyhrát. Myslím si, že to i na ledě odpovídalo, bohužel když já nevím z kolika x střel dáme dva góly, a pak si necháme dva lehké dát, tak tady těžko můžeme pomýšlet na nějaký větší bodový zisk.

První třetina patřila jednoznačně hostujícímu celku, který byl již od začátku utkání aktivnější a také nebezpečnější v útočném pásmu. Tato skutečnost brzy vyústila v první branku Rysů, když Vít Christov vybruslil s pukem od mantinelu a dostal se až před Lukeše, kterého překonal přízemní střelou. Hosté poté nepovolili a dále domácí tlačili, ale další branku se jim však do konce třetiny přidat nepodařilo. První třetina tak skončila v poměru 0:1.

V druhé třetině byla na domácím Slovanu vidět touha po vyrovnání, když si dokázal v průběhu třetiny vypracovat několik vyložených šancí, avšak opět se projevil velký problém domácích s koncovkou a tak se domácí branky zatím nedočkali. Ke konci třetiny se však po velké chybě ústecké obrany dostal sám před Lukeše Marian Adámek, který poté zkušeně proměnil mezi betony domácího brankáře. Druhá třetina skončila v poměru 0:2.

Po necelých dvou minutách třetí třetiny se Slovanu konečně podařilo prolomit střelecké trápení, když od modré tvrdou ranou prostřelil Danečka Jakub Muška. Domácí poté ožili a netrvalo dlouho a srovnávací branku přidal Jan Havel, kterému naservíroval puk do odkryté klece Jaroslav Roubík. Avšak hosté se s tímto stavem nechtěli smířit a ke konci třetí třetiny přehrávali Slovan, který několikrát zachránil skvěle chytající Lukeš. Nakonec utkání v základní hrací době dopadlo nerozhodně 2:2 a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení.

Prodloužení nakonec lépe zvládl domácí Slovan, který zvítězil po brance Jana Havla minutu a půl před koncem prodloužení a získal tak z dnešního utkání dva body.