Skvělý začátek! Frýdek-Místek veze ze Vsetína dva body
Frýdeckomístečtí rysi skvěle vstoupili do nové sezony Chance ligy! Svěřenci Vlastimila Wojnara si připsali cenný skalp, když zvítězili 4:3 v prodloužení na ledě jednoho z favoritů soutěže Vsetína. Domácí po první třetině vedli 2:1, když dokázali zareagovat na Martynkovo vyrovnání. Ve druhé třetině rysi vývoj otočili góly Hrachovského a Kaluse. Už to vypadalo na vítězství Frýdku-Místku, ale čtrnáct sekund před koncem třetí třetiny srovnal bývalý hráč Slezanů Antonín Pechanec. Vítězství přesto ukořistil Frýdek-Místek, v prodloužení rozhodl David Klimša.
1. , středa 11.9.2019, Zimní stadion Na Lapači
3:4p
2:1, 0:2, 1:0 - 0:1
VHK ROBE Vsetín
Gába – Teper, Slováček (A), Holomek, Dudáš, Jeřábek, J. Drtina, Hryciow – Dostálek, Pechanec, Jonák (C) – D. Tůma, Rehuš, Procházka – Březina, L. Volf, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Doktor.
Malík – Kudla, Hrachovský, Zahradníček, J. Michálek, L. Kovář, D. Stránský, J. Adámek – Kaukič, Mikulík, Motloch – D. Květoň, Klimša, Martynek – Kvasnica, Stuchlík, Przybyla – Geidl, J. Kalus, Flok.
7. Pechanec (Jonák, Slováček), 11. J. Drtina (Rehuš), 60. Pechanec (Slováček, Dostálek).
9. Martynek (Hrachovský, D. Květoň), 26. Hrachovský, 29. J. Kalus, 63. Klimša (Przybyla).
Diváci: 2970
Luboš Jenáček (trenér Vsetína): Bod z domácího zápasu je málo, chtěli jsme vyhrát za tři body. Soupeř hrál dobře z obrany, těžko jsme se proti němu prosazovali. Zlomovým momentem bylo, jak vypadala druhá třetina. Měli jsme v ní nejvíc šancí, bohužel určitou bohorovností jsme soupeři nabídli pár situací, ze kterých vstřelil dva góly a zápas otočil na 2:3. Pak jsme znervózněli, byl to přece jenom první zápas, spousta hráčů hrála mistrovské utkání v zelenožlutém dresu poprvé. S narůstajícím časem nám nervozita svázala ruce. Spousta kotoučů nám skákala, nedali jsme si přesnou nahrávku do jízdy. V té chvíli to chtělo více klidu. Nakonec jsme vyrovnali, bohužel v prodloužení se soupeř dokázal prosadit a vstřelil rozhodující gól. Jsme zklamaní, ale je to začátek a věříme, že v sobotu v Havířově se nám podaří zvítězit. A že rozjedeme úspěšnou bodovou sérii.
Vlastimil Wojnar (trenér Frýdku-Místku): Šlo vidět, že jde o první zápas sezony. Z naší strany byla v prví třetině nervozita, na výbornou vsetínskou atmosféru není spousta kluků zvyklá, protože přišli z juniorky. Byli jsme trošičku zaskočení, udělali pár faulů a dostali dva góly z přesilovky. Od druhé části jsme ale byli minimálně srovnatelný soupeř, v některých fázích utkání i lepší. Jsem strašně rád, že navzdory inkasovanému gólu v 60. minutě jsme ještě dokázali zvrátit alespoň druhý bod na naši stranu. Po prvním utkání sezony jsme tedy spokojeni.

Již v samotném úvodu utkání nebyla nouze o zajímavé chvíle. Nejprve hostům z Frýdku-Místku lacině nabídl Rehuš, ale během početní výhody soupeře se naskytla možnost otevření skóre na straně Vsetína. Šilhavý byl ve svém postupu nedovoleně zastaven ve středním pásmu a k trestnému střílení se postavil Pechanec, snažil se Malíka překonat střelou mezi betony, ale mladík v brance rysů se nenechal zlákat a úmysl svého soupeře vystihl. V následujících minutách nabídli hosté Valachům dvě po sobě jdoucí přesilové hry a v té druhé přišlo otevření brankového účtu sezony. Postaral se o něj Antonín Pechanec, když pálil z voleje po přihrávce Jonáka, ke skórování mu však nešťastným zásahem hokejky dopomohl také brankář Malík. Frýdek-Místek však záhy našel odpověď, propadu vsetínské obrany dokonale využil zkušený mazák Rostislav Martynek, když se s kotoučem rozjel po pravém křídle a zkušené překonal vsetínského brankáře.

Rysy však doprovázela v první třetině nedisciplinovanost a Vsetín se v další početní výhodě prosadil podruhé. Tentokrát Malíka překonal obránce Jiří Drtina a jeho povedená rána určitě pohladila na očích hokejových fajnšmekrů. Ve zbytku první periody nabídl Vsetín soupeři dvojnásobnou početní výhodu, ale paradoxně největší příležitost si při návratu z trestné lavice vybojoval Teper, jenž postupoval na Malíka, ale v bezprostřední blízkosti frýdeckého brankáře zamířil nad. První dvacetiminutovka tak končila za jednobrankového vedení pro domácí tým.

Vsetín vstoupil do druhé třetině aktivně a vytvářel si slibné kombinace v útočném pásmu, ale recept na pozorného Malíka se najít nepodařilo. Soupeř trestal, do vsetínského pásma zamířil obránce Ondřej Hrachovský a nenápadnou střelou překonal brankáře Gábu. Valaši mohli bleskově odpovědět, před odkrytou brankou se zjevil s kotoučem na holi Vítek, ale nebyl jeho pokus skončil na tyči hostující branky. V čase 28:44 se zrodil obrat v utkání, na levém kruhu útočného pásma si vypracoval střeleckou pozici Jan Kalus, Gába měl zakrytý výhled a puk mu u bližší tyče propadl za brankovou čáru. Vsetínský nápor po inkasovaných brankách opadl, Valaši se marně snažili hledat cesty do zabezpečené obrany rysů, nepomohla jim ani přesilová hra. Po druhé třetině tak byl blíže k vítězství soupeř z Frýdku-Místku.

Vsetínskou snahu o vyrovnání zkomplikovalo další vyloučení Slováčka. Rysům se tak podařilo natáhnout čas a sami byli blízko i dvoubrankovému náskoku, když se v brankovišti Valachů prezentoval důrazem Stuchlík. Frýdek-Místek však také nehrál příliš disciplinované a nabídl domácímu Vsetínu minutovou početní výhodu v pěti proti třem. Domácí však vyloženou příležitostí zcela pohrdli a brankáře Malíka téměř vůbec nezaměstnali. Valachy s přibývajícím čase srážela nervozita v souhře, přesto se zrodila pohledná kombinace, která mezi Jonákem a Pechancem, která však vynesla povedený zákrok Malíka, když se proti střele druhého jmenovaného stačil přemístit. Vsetínu se však kýženého vyrovnání přeci jen podařilo dosáhnout. Při hře bez brankáře se v útočném pásmu dobře orientoval Slováček, jenž v mezikruží vybídl ke střele z voleje Antonína Pechance a ten svou druhou trefou v utkání rozjásal Lapač.

Psychologická výhoda se však na hokejky Valachů do prodloužení nepřenesla. Více ze hry tři na tři měli hosté z Frýdku-Místku a katem vsetínských naději na bonusový bod se stal David Klimša, když využil nabídnutého prostoru v obranném pásmu Vsetína a přesnou střelou mezi Gábovy betony zajistil export dvou bodů na pomezí Moravy a Slezska.