Rysi přišli o vítězství v Přerově v posledních deseti minutách
Reportáže
Přípravu zakončil Frýdek-Místek porážkou v Přerově. Ač nezačal dobře a brzy prohrával, dokázal průběh otočit a do závěrečné třetiny šel ve vedení 2:1. To rysi drželi až do poslední desetiminutovky, ale pak během čtyř minut dvakrát inkasovali a odpověď už nenašli.
Příprava, čtvrtek 5.9.2019, MEO Aréna, Přerov
3:2
1:1, 0:1, 2:0
HC ZUBR Přerov
Klimeš – Krisl (A), Černý, Zbořil (A), Kubeš, Hamrlík, Weinhold, Pohl – Navrátil, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Moučka – Kratochvil, Sýkora (C), Goiš – Süss, Indrák, Dvořák.
HC Frýdek-Místek
Daneček – Hrachovský, Kudla, Zahradníček, Michálek, Adámek, Stránský, Rufer – Motloch, Mikulík (C), Kaukič – Martynek (A), Stuchlík, Květoň – Klimša (A), Przybyla, Kvasnica – Flok, Kalus, Havránek.
Branky
1. Navrátil (Krisl), 51. Hejcman (Navrátil), 55. Zbořil (Kratochvil)
11. Motloch (Kaukič, Hrachovský), 21. Kaukič (Mikulík, Hrachovský)
Statistiky
Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. Střely na branku: 29:28. Diváci: 693.
Ohlasy
Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Jsme rádi za vítězství, před startem ligy není nikdy na škodu vyhrát. Náš triumf se ale nerodil lehce – o tom jsme se všichni přesvědčili. Musíme hrát celých šedesát minut. Zaměřit se musíme také na častá vyloučení, která nás sráží. V lize bychom s tím měli velké problémy.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Myslím si, že jsme podali jeden z nejlepších výkonů v přípravě. Škoda, že jsme neudrželi vedení 2:1, ve třetí třetině jsme zbytečně chybovali při hře čtyři na čtyři. Co se týče třetí branky, kterou jsme dostali… aby jeden hráč prošel přes pět našich a dal gól, za to si zaslouží jedině gratulaci. Byla to nádherná akce.

Přerovu stačilo na první gól třináct sekund. Po Doležalově pasu vypálil z první Jakub Navrátil a Daneček se nestihl včas přesunout. Zanedlouho se mohla MEO Aréna radovat podruhé, Daneček ale při bekhendové střele Čípa tentokrát Frýdek podržel. Hosté se z ledové sprchy oklepali a v jedenácté minutě využili přesilovku. Z předbrankového prostoru se prosadil důrazný Lukáš Motloch. Zubrům chtěl vrátit vedení Pšurný, zblízka však přestřelil. Na druhé straně si Klimeš poradil s pokusem Kvasnici.

Hostům vyšel vstup do druhé třetiny. Mikulík ideálně našel Lukáše Kaukiče, který z mezikruží zamířil pod horní tyč. Při možnosti Zbořila stál při Frýdku i pořádný kus štěstí. Kotouč se potuloval v těsné blízkosti brankové čáry. Süss zase orazítkoval břevno a Hejcman při protiútoku po přihrávce Čípa mířil vedle. Po polovině zápasu jel sám na Klimeše Martynek, s bekhendovým blafákem si ale na brankáře Zubrů a jeho beton nepřišel.

Domácí vyrovnali na začátku poslední desetiminutovky řádné hrací doby. Navrátil oslovil mezi kruhy Darka Hejcmana, jenž prostřelil Danečka. Kotouč prošel přes brankářovu výstroj do sítě. V 55. minutě Přerov obrátil skóre ve svůj prospěch, krásnou hokejovou akcí se prezentoval Mikuláš Zbořil. Obránce Zubrů prošel přes přesilu soupeřů, položil si Danečka a uklidil puk do prázdné brány. Hanáci v generálce na Chance ligu porazili Frýdek-Místek 3:2.