Skvělý Daneček! S Jestřáby bereme po nájezdech dva body
Také druhé domácí utkání rozhodli rysi až v samostatných nájezdech. Po Havířovu porážíme také prostějovské Jestřáby, kdy rozhodující trefu zařídil David Květoň.
5., sobota 21.9.2019, Hala Polárka
2:1sn
0:0, 0:1, 1:0 - 0:0
Daneček - L. Kovář, Kudla, Michálek, Zahradníček, Stránský, Adámek - Martynek, Klimša, D. Květoň - Š. Novotný, Stuchlík, Mikulík - Kaukič, Przybyla, Kvasnica - Flok, Motloch, Kalus.
LHK Jestřábi Prostějov
Neužil - Mrázek, Březák, Muška, M. Novotný, Krejčí, Brančík - Berger, Račuk, Žalčík - Hrníčko, Nouza, Kafka - Luňák, V. Meidl, Jandus - Krejčík, Chlán, Ouřada - Novák.
53. Mikulík (Kudla, Š. Novotný), rozhodující nájezd Květoň.
36. Račuk (Březák).
Vyloučení: 4:4
Využití: 0:0
Střely na branku: 28:33
Zblokované střely: 6:7
Vhazování: 28:35
Rozhodčí: Barek, Pilný - Hranoš, Blažek.
Diváci: 1097
Vlastimil Wojnar (trenér Frýdku-Místku): Už jsem to říkal i klukům v šatně. Dnes to byl náš festival zahozených šancí. Pořád jsme věřili, že nám to tam spadne, zvláště v situacích dva nula nebo dva jeden. Viděl jsem i v přesilovkách dobré věci, naštěstí se nám tam pak jedna střela ujala a my dokázali vyrovnat. V závěru třetí třetiny jsme dokonce sahali po vítězství. V prodloužení jsme se naopak dostali pod tlak my, kdy jsme čelili oslabení. Tam musím kluky opravdu pochválit, jelikož lehali do střel, nedali soupeři možnost pořádně zakončit. Velký podíl na našich dvou domácích výhrách mají také oba brankáři, kteří tým pokaždé dokázali podržet. Jsme rádi, že se nám daří body sbírat, i když bychom si samozřejmě všichni přáli výhru za tři body.
Jiří Vykoukal (trenér Prostějova): Myslím si, že k vidění bylo vyrovnané a kvalitní utkání. V podstatě šance byly na obou stranách. Musím vyzdvihnout oba gólmany, kteří chytali opravdu parádně, a to jak domácí Daneček, tak i náš Neužil. V podstatě měli domácí v závěru zápasu více štěstí.

V rámci 5. kola Chance ligy dorazili do frýdecko-místecké haly Polárka Jestřábi z Prostějova. Soupeři z Hané se zápasy na ledě svých soupeřů v letošní sezoně nedaří, když v Přerově prohráli 2:3, v Porubě dokonce 3:9. A tak se čekalo, zda si Hanáci tuto sérii nepříznivých výsledků přenesou i do duelu s rysy.

Domácí hokejisté po bezbrankové první třetině propásli v prostřední části několik slibných příležitostí k otevření skóre zápasu. Vůbec nejblíže ke gólu byl ve 35. minutě Rostislav Martynek, který nastřelil tyčku Neužilovy branky. Po této promarněné příležitosti si hostující trenér vzal oddechový čas. A ten nejspíš hostům i pomohl. O minutu později totiž otevřel skóre utkání Marek Račuk - 0:1.

Srdnatě bojující domácí se s nepříznivým stavem smířit rozhodně nechtěli. Ve 44. minutě ale při rysech stála obrovská smůla, když Motloch nedostrčil puk do prázdné branky Prostějova. Frýdku se přeci jen vyrovnat podařilo, a to sedm minut před uplynutím třetí periody, kdy hostujícího gólmana prostřelil Milan Mikulík - 1:1. Rysi pak i přes drtivý tlak v posledních vteřinách třetí třetiny kýženou druhou branku nedali, a tak se šlo do prodloužení.

Čtvrtá část střetnutí rozhodnutí rovněž nepřinesla, a to i přesto, že domácí hokejisté museli čelit dvouminutovému oslabení při vyloučení Davida Květoně, kdy hráči skákali do soupeřových střel, navíc tým výbornými zákroky podržel brankář "Steve" Daneček. Ten následně domácím vylapal i samostatné nájezdy, když si na něm postupně vylámali zuby prostějovští hráči Žalčik, Kafka a Meidl (uspěl pouze Nouza). Za domácí tým sice Kaukič první nájezd nedal, ale po něm už Š. Novotný, Stuchlík a Květoň nezaváhali a rysi si tak připisují do tabulky další dva body.

V dalším kole nastoupí hokejisté Frýdku-Místku už v pondělí 23. září, a to na ledě v Třebíči.