Frýdek-Místek vyšel poprvé naprázdno, ze Sokolova body nepřivezl
Jednou to přijít muselo. Frýdek-Místek poprvé v sezoně nebodoval, když v rámci čtvrtého kola prohrál na ledě Sokolova 2:4. Domácí si postupně vytvořili tříbrankový náskok, který už se rysům nepodařilo dotáhnout.
4., středa 18.9.2019, Sokolov
4:2
1:0, 2:1, 1:1
HC Baník Sokolov
Bednář – Přindiš, Vodička, J. Tomeček, Kadeřávek, A. Rulík, Michálek – Stříbrný, Kverka, Švec – Osmík, M. Zadražil, Kuběna – Kovařík, T. Rohan, Vracovský – Bečvář, Vrána, Čurda
Malík – Kudla, L. Kovář, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, D. Stránský – Motloch, Mikulík, Kaukič – Martynek, Klimša, D. Květoň – Flok, Stuchlík, Kvasnica – Geidl, Przybyla, Havránek
19. M. Zadražil (Kuběna, Osmík), 22. Osmík (Kuběna, Kadeřávek), 38. Osmík (M. Zadražil, Vodička), 48. Bečvář (Švec).
31. Martynek (D. Květoň, Stuchlík), 58. Motloch (Mikulík, L. Kovář).
Diváci: 851
Karel Mlejnek (trenér Sokolova): Úvod dnešního utkání byl podle mě z obou stran ovlivněn hromadící se únavou. Myslím si, že díky tomuto neměl úvod takové tempo, jako v předešlých zápasech. V ten moment bylo samozřejmě klíčové, kdo dá první branku. Byli jsme to naštěstí my. Od té doby, co jsme zvýšili stav na 2:0 a posléze na 3:1, tak jsem pevně věřil, že už po třech utkáních prolomíme bodové konto. Což se nakonec potvrdilo a jsme za to velmi rádi. Jsem i rád za tým, že získal tři body. Myslím, že to může našim klukům vlít sebedůvěru do žil. Byť samozřejmě věděli, že odehráli velmi solidní utkání v prvních třech kolech, ale bez bodového zisku.
Vlastimil Wojnar (trenér Frýdku-Místku): Čekali jsme, že to tady bude těžké a upozorňovali jsme již den předem, že to tady bude nejsložitější zápas z těch posledních čtyř. Sokolov nehrál předchozí tři zápasy vůbec špatně a prohrál o gól, o dva. Myslím však, že jsme do utkání vstoupili daleko lépe a do desáté minuty jsme byli lepším týmem. Poté se začaly kupit chyby a domácí tým nás potrestal gólem na 1:0. Následně to bylo již vyrovnanější, mohli jsme se do zápasu vrátit za stavu 2:1. Ale nechali jsme se dvakrát zbytečně vyloučit a šli jsme do tří. Pak jsme dostali gól na 3:1, a to asi rozhodlo. Na druhou stranu musím říct, že jsem rád, že jsme to nezabalili, bojovali jsme až do konce a sahali jsme po snížení stavu. Nepovedlo se. Gratuluji Sokolovu a musíme jít dál.

Na úvodní branku duelu se čekalo až do závěru první třetiny. Oba týmy si předtím vyzkoušely hru v početní převaze, ale z branky se neradovaly. Bezbrankový stav tak rozčísl až v 19. minutě přesným zakončením po rychlém brejku Matěj Zdražil.

Jak domácí zakončili první třetinu, tak začali i tu druhou. Tedy vstřelenou brankou. Ve 22. minutě posunul Pavel Kuběna kotouč na Martina Osmíka, který nekompromisní ranou trefil přesně pravý růžek branky Frýdku-Místku, kterou hájil i tentokrát Nick Malík.

Šestnáct sekund po polovině utkání se na výsledkovou tabuli poprvé zapsali gólem také Frýdeckomístečtí. Květoňovo nahození brankář Bednář vyrazil pouze přímo před hůl Rostislava Martynka, který toho okamžitě využil a vrátil úspěšnou dorážkou Frýdek-Místek zpět do zápasu.

Jenže vyrovnání se nekonalo. Slezanům značně ubírala síly vyloučení, během čtyři minut skončili na trestné lavici hned tři hráči v červených dresech. A trest se dostavil. V končící přesilovce pět na tři se podruhé v utkání prosadil Martin Osmík, který byl na brankovišti nejdůraznější a dopíchl kotouč za Malíka.

Ve třetí třetině domácí svůj náskok ještě navýšili. Rohana ještě dokázal Malík výborným zákrokem vychytat, ale ve 48. minutě stejně lovil puk ze své sítě, když za jeho záda propadla nenápadná střela Jana Bečváře z vrcholku pravého kruhu.

Frýdek-Místek se přesto nevzdal a ještě dokázal vykřesat naději, když se v přesilovce prosadil přesnou ranou z levého kruhu Lukáš Motloch. Víc už ale rysi nestihli, takže prohráli 2:4 a poprvé v sezoně zůstali bez bodů.

Napravit to mohou už v sobotu, kdy v domácím prostředí haly Polárka hostí od 18 hodin Jestřáby z Prostějova.