O zisku bonusového bodu rozhodl Květoň
Reportáže
Z nového ročníku Chance ligy máme za sebou tři kola a všechna jsou pro nás v něčem podobná. Myšleno hlavně tím, že jsme ve všech zápasech letošní sezony po základní části hráli se svými soupeři nerozhodně. Domácí duel s Havířovem nakonec rozhodl po samostatných nájezdech David Květoň, čímž rysům zajistil z derby dva body.
3., pondělí 16.9.2019, Hala Polárka
2:1sn
0:1, 1:0, 0:0 - 0:0
HC Frýdek-Místek
Malík – Kudla, L. Kovář, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, D. Stránský, Rufer – Kaukič (C), Mikulík, Motloch – D. Květoň (A), Klimša (A), Martynek – Kvasnica, Stuchlík, Flok – Havránek, Przybyla, Geidl.
HC Heimstaden Havířov
Lukáš – Chroboček, Mrowiec, Kachyňa, Rašner, L. Rutar, Malina, Nepokoj – Pawliczek (A), F. Seman, Kotala – Bambula, R. Veselý (A), L. Bednář – Danielčál, Žiak, Fridrich – Dvořák, Pořízek, Maruna (C).
Branky
30. Kvasnica (Zahradníček, Flok), rozhodující nájezd D. Květoň.
12. R. Veselý (L. Bednář, Rašner).
Statistiky
Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:39 (8:8, 9:7, 5:20, 0:4). Zblokované střely: 3:10. Vhazování: 28:35. Diváci: 1427.
Ohlasy
Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Začátek zápasu jsme měli z naší strany trochu vlažnější. Kluci jakoby byli zakřiknutí. Nakopli jsme to ale kolem té osmé minuty druhé třetiny, kdy s námi soupeř začal mít problémy. I proto jsme hráče v kabině dále nabádali, aby v tomto výkonu nadále pokračovali i ve třetí části zápasu, aby to mělo zkrátka náboj. Každopádně třetí třetina byla spíš už taková ubojovaná, řekl bych ale že vyrovnaná. Bod je z obou stran nejspíš zasloužený. V prodloužení to byl vabank, tam gól nepadl. Nájezdy už je v podstatě super vabank. Nám zachytal výborně Malda (brankář Nick Malík, pozn. red.), který vlastně rozhodl, že náš poslední hráč ani na závěrečný nájezd nemusel. Za zisk dvou bodů jsme moc rádi, věříme, že to kluky nabudí do dalších utkání, a že ten hokej už bude z naší strany s trochu větší lehkostí. Zatím je to takové v napětí, spíš dřina. Věříme, že se to v hlavách více uvolní a bude to od nás více techničtější než bojovnější.
Jiří Režnar (trenér AZ Havířov): Myslím si, že bylo k vidění oboustranně výborné utkání, s tím, že my jsme v první třetině hráli opravdu výborně. Bohužel, abychom to přetavili v nějaké góly, tak jsme ji vyhráli jenom jedna nula. To se nám pak vymstilo. Do druhé třetiny jsme vstoupili jakoby nepřipraveni, nebo jsme si spíše mysleli, že to vše půjde samo. Tam nás pak Frýdek přitlačil. Ve třetí části jsme opět hráli dobře, snažili jsme se tlačit do brány, bohužel jsme dobré příležitosti v samém závěru neproměnili. V těch třech zápasech se střelecky nějak trápíme. Trestné střílení je už loterie. Nás opravdu může mrzet ta první třetina. Tam jsme měli domácím odskočit.

Už v předzápasových prognózách dal manažer a asistent havířovského trenéra Patrik Rimmel jakoby předzvěst tomu, jak by se mohlo úvodní derby mezi domácím Frýdkem-Místkem a hosty z Havířova rozhodnout. „Frýdek hraje podobný styl jako my, tedy s mladými hráči bruslivý hokej. Bude to tedy hodně o bruslení, ale rozhodovat mohou i přesilovky,“ řekl Rimmel v preview na havířovském webu.

A v tomhle se tedy vůbec nemýlil. Oba góly v základní části skutečně padly v početních výhodách. O tu první se postaral hostující útočník Radek Veselý, který bekhendem dokázal tečovat za Malíkova záda střelu Lukáše Bednáře. V té chvíli seděl za katrem domácí forvard David Klimša.

Vyrovnání přišlo v polovině základní hrací doby. To byl hostující celek potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě, kdy si trest odpykával Lukáš Žiak. Domácí Zahradníček od modré pálil směrem na havířovskou branku a odražený puk dokázal dopravit díky svému důrazu do branky Michal Kvasnica – 1:1.

Když oba gólmani ve třetí části zápasu nepustili za svá záda žádnou střelu svých protihráčů, šlo se tedy potřetí v letošní sezoně do prodloužení. A tam nám bylo trochu ouzko, jelikož hostující AZ dostal možnost jít do početní výhody, když byl za hru vysokou holí vyloučen Stuchlík. Srdnatě bojující domácí družina v čele s famózním Malíkem dokázala tomuto oslabení odolat. Pětiminutovka uběhla a následovaly samostatné nájezdy.

Pokud jsme v Litoměřicích v této dovednostní pasáži uspět nedokázali, tentokráte jsme se mohli naopak radovat, když jediným úspěšným exekutorem byl ve čtvrté sérii zkušený útočník David Květoň. Ten rozhodl o zisku bonusového bodu, který znamená, že v průběžné tabulce jsou rysi momentálně na 7. místě se ziskem pěti bodů.

V dalším kole se vydáme na led prvoligového nováčka, a to až do dalekého Sokolova, kde všichni věříme, že se Wojnarovi svěřenci pokusí získat plný počet bodů.