Frýdek-Místek se poprvé představí doma, v derby vyzve Havířov
Ze dvou náročných výjezdů na soupeřovy stadiony Frýdek-Místek vydoloval solidní tři body. V pondělí se představí poprvé doma, od 18 hodin přivítá v Polárce v tradičním derby Havířov.

Slezané zatím vždy bodovali

Frýdek-Místek má za sebou úvodní dvě ligová kola, z nichž ani jednou nevyšel bodově naprázdno. Nejprve na ledě Vsetína zvítězil 4:3 v prodloužení a následně si odvezl alespoň bod z Litoměřic za porážku 2:3 na nájezdy.

V tabulce jsou rysi po dvou kolech se třemi body na osmém místě. Nejproduktivnějšími hráči jsou zatím se dvěma body za gól a asistenci obránce Ondřej Hrachovský a útočník Rostislav Martynek. Do obou dosavadních utkání nastoupil jako jednička v brance Nick Malík.

Poslední zápas Frýdku-Místku

Litoměřice – Frýdek-Místek 3:2 sn

Branky a nahrávky: 22. Voženílek (M. Kadlec), 25. Svoboda (Pavlas, Vitouch), rozh. náj. Korkiakoski - 19. Przybyla, 37. Stuchlík (Martynek, Zahradníček). Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:22. Zblokované střely: 21:8. Vhazování: 35:26.

Frýdek-Místek: Malík – Kudla, Hrachovský, J. Michálek, Zahradníček, L. Kovář, D. Stránský – Kaukič, Mikulík (C), Motloch – D. Květoň, Klimša, Martynek – Kvasnica, Stuchlík, Przybyla – Geidl, J. Kalus, Flok.

Havířov bude chtít venku poprvé bodovat

Havířov rozjel sezonu v podobném stylu jako Frýdek-Místek, také on má na kontě po dvou kolech tři body. V prvním utkání Havířovští zajížděli na led Poruby, které podlehli 2:4. V dalším kole si pak spravili chuť na Vsetínu, který doma zdolali 2:0.

Po bezbrankové první třetině rozhodl Havířov o svém vítězství nad Vsetínem během dvou minut ve druhé třetině dvěma góly v přesilové hře. Pokaždé se do černého trefil Lukáš Bednář. Čisté konto si udržel Aleš Stezka.

Havířov se v tabulce nachází hned za Frýdkem-Místkem na devátém místě. Jeho nejproduktivnějším hráčem je dvougólový Bednář, dva body mají na kontě ještě Alex Rašner a Radek Veselý. Obě dvě utkání odchytal Stezka.

Poslední zápas Havířova

Havířov – Vsetín 2:0

Branky a nahrávky: 25. Bednář (Veselý, Dvořák), 27. Bednář (Rašner, Kachyňa). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.862. Střely na branku: 32:31 (11:9, 15:9, 6:13). Zblokované střely: 14:14. Vhazování: 35:37.

Havířov: Stezka – Matai, Chroboček, Kachyňa, Rašner, L. Rutar, Malina, Mrowiec – Pawliczek, F. Seman (A), Kotala – Bambula, R. Veselý, L. Bednář (A) – Žiak, Baláž, Fridrich – Dvořák, Pořízek, Maruna (C).

Protrhne Frýdek-Místek proti Havířovu sérii domácích nezdarů?

V minulé sezoně byl ve vzájemných utkáních úspěšnější Havířov, který v nich třikrát zvítězil. Nejprve na ledě Frýdku-Místku 3:0, poté doma 6:3 a následně v Polárce 7:3. Frýdek-Místek si vítězství nechal až na poslední vzájemný zápas, v Havířově vyhrál 4:2.

Havířov se sice dostal do vedení, ale ještě v první třetině vývoj otočili Jan Hladoník a Filip Haman. Hladoník pak přidal ještě jednu branku ve druhé třetině. Ve třetí části sice snížil Veselý, ale poslední slovo měli červenobílí, do prázdné branky se pět sekund před koncem trefil Lukáč Kaukič.

Havířov pro Frýdek-Místek na domácím ledě není oblíbeným soupeřem, před vlastními diváky ho rysi nezdolali už ve čtyřech soutěžních utkáních v řadě.

Poslední vzájemný zápas

Havířov – Frýdek-Místek 2:4

Branky a nahrávky: 2. Bambula (R. Veselý, Kotala), 42. R. Veselý (Kotala, Maruna) – 9. Hladonik (Novotný), 11. Haman (J. Kalus), 36. Hladonik, 60. Kaukič (Husák). Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Poruba, Otáhal. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1858. Střely na branku: 29:25.

Havířov: Bláha – Staněk, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Rašner, Kachyňa, Dudek – Rehuš, F. Seman (A), O. Procházka – L. Bednář, Maruna (C), Haas (A) – Kotala, R. Veselý, Bambula – Macuh, Pořízek, Gřeš.

Frýdek-Místek: Hamerlík – Haman, Husák, Bartko, Adámek, Matyáš, L. Kovář, Zahradníček – Hladonik, Novotný, Martynek (C) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus.