Silný Vsetín byl nad naše síly
Rysi se v pondělním podvečeru postavili Valachům, kteří jsou v průběžném pořadí na druhé příčce tabulky. Těžký soupeř nám zasadil rozhodující úder v úvodu třetí třetiny. Velké díky patří fanouškům, kteří nám svou návštěvou vyjádřili tolik potřebnou podporu.
10.kolo, pondělí 9.10.2023, Hala Polárka
1:4
1:2, 0:0, 0:2

Švančara - Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, D. Kowalczyk, Š. Havránek, Homola - Doktor, Marosz, Svačina - Wałęga, R. Veselý, Cedzo - Hotěk, Haas, Ramik - Geidl, Toman, Macháček. Trenér: Martin Janeček.

VHK ROBE Vsetín

Žukov - Staněk, Ďurkáč, Smetana, Ondračka, Hryciow, Š. Jenáček, Petrovický - Jonák, Bērziņš, Rob - Půček, Dědek, Hrňa - Hořanský, Kern, Jandus - Š. Bláha, Kratochvil, Vaňo. Trenér: Jiří Weintritt.

10. Hotěk (Doktor, D. Kowalczyk)
5. Š. Jenáček (Půček), 17. Hrňa (Kratochvil, Smetana), 43. Půček (Kratochvil), 48. Jonák (Vaňo, Staněk)
Vyloučení: 4:5
Využití: 1:2
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 22:35 (4:12, 8:13, 10:10)
Zblokované střely: 6:7
Vhazování: 39:28
Rozhodčí: Kubičík, Rapák – Veselý, Peluha
Diváci: 927

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Dnes proti nám stála obrovská kvalita. Šli jsme do toho zápasu s odhodláním, ale opět nám tam něco chybělo. Bylo to to, že jsme nezvládli ty speciální situace, kdy jsme inkasovali v oslabení a pak dostali gól ve vlastní přesilovce. Tohle nás zlomilo, jelikož při hře pět na pět to bylo nula jedna pro soupeře. Troufnu si říct, že jak jsme byli sice v jedné chvíli ve druhé třetině pod tlakem, tak jsme si následně dokázali vytvořit více šancí mezi kruhy. Bohužel nám to tam nespadlo. Pak se už jen zápas dohrával, Vsetín si vše zkušeně pohlídal a přidal ještě další branku. Ještě musím říct jednu věc, že je nám jasné, že fanoušci mají právo být na nás teď naštvaní, protože neodevzdáváme to, co bychom měli a oni od nás očekávají. Každý fanoušek si přeje výhry a ty teď nepřicházejí. Teď bude záležet, jaká jejich podpora bude a také i jak dlouho bude. Já doufám, že bude co nejdéle, jelikož my teď fanoušky strašně moc potřebujeme.

Jiří Weintritt (trenér VHK ROBE Vsetín): Vsetín má tady ve Frýdku-Místku tradičně vždy velmi těžkou práci. Historicky se nám tady moc nedaří. První polovina utkání to jen potvrdila. Nehráli jsme svou hru, ale paradoxně nás zranění Kuby Ďurkáče probralo a od té chvíle jsme se víc vraceli ke své hře. Třetí třetina byla jediná dle našich představ, kdy jsme to dohráli do třech bodů. Nicméně myšlenky nás všech jsou teď s Kubou, který musí zůstat v nemocnici. Všichni si moc přejeme, aby jeho zranění nebylo vážné. Velké díky patří našim fandům, kdy v minulém kole bylo na Zlín 4600 diváků a dnes, i když je pracovní den, tak za námi dorazilo kolem tři stovek diváků. Ta jejich podpora je úžasná.

Ještě před pondělním duelem stihl frýdecko-místecký klub dopsat na svou soupisku velkou posilu do ofenzívy. Ta rysy od úvodu sezony trápí, pomoci by nám měl útočník Rostislav Marosz, jenž v nejvyšší soutěži odehrál v barvách Třince, Olomouce, Karlových Varů, Pardubic a Liberce a Vítkovic celkem 468 duelů, v nichž nastřílel 89 branek a přidal 166 asistencí. Marosz se postavil do středu elitní útočné formace, kde mu parťáky dělali Doktor se Svačinou.

Jak rysi sami avizovali v předzápasovém videu na klubových stránkách, nikdo v týmu není z dosavadních výsledků nadšený. Mužstvo je ale odhodláno nepříznivou sérii konečně prolomit a naladit se na naopak na sérii opačnou. Do cesty se nám ale postavil soupeř nadmíru zdatný, šestinásobný mistr republiky ze Vsetína. A byli to Valaši, kteří udeřili jako první. V úvodu páté minuty objel z levé strany naší bránu Šimon Jenáček a s pomocí betonu brankáře Švančary se mu přeci jen podařilo dopravit puk za brankovou čáru - 0:1. V čase 08:09 podrazil hostující Vaňo Haase a rysi dostali možnost k vyrovnání. A to se přesně po šedesáti vteřinách podařilo, když Kowalczykovo nahození od modré ještě jemně tečoval před brankářem Žukovem Michal Hotěk - 1:1. Pět minut před první pauzou jsme naopak početní výhodu nabídli Valachům a ani soupeř pobídkou nepohrdl. V polovině 17. minuty přihrál Kratochvíl zpoza branky puk volnému Eriku Hrňovi, ten si s ním najel blíže k bráně a ranou nad Švančarovu vyrážečku vrátil hostům jednobrankové vedení - 1:2.

V prostřední části se diváci v hale Polárka branky nedočkali, šancí bylo ale k vidění docela dost. Vsetínští měli ty největší v polovině druhé třetiny, kdy nás na delší čas přimáčkli do vlastního obranného pásma. Tam rysy několikrát podržel brankář Švančara, jednou mu dokonce při ráně Hrni pomohlo břevno. Jakmile jsme se z tlaku dokázali vymanit, přišly chvíle i frýdecko-místeckých forvardů. Ani gólman Žukov proti střelám Marosze, či Wałęgy, nechyboval.

Rozhodující chvíle zápasu přišly v úvodu třetího dějství. Ve 43. minutě jsme při hře pěti proti čtyřem nechali ujet Kratochvilu. S jeho bekhendovou střelou si sice Švančara poradil, puk mu ale proklouzl mezi betony a dojíždějící Roman Půček prokázal svůj důraz před brankou - 1:3. Vzápětí byl za hru vysokou holí vyloučen domácí Ramik na 2+2 minuty, což Valaši dokázali potrestat. V čase 47:59 se nadvakrát dokázal před naší bránou prosadit Vít Jonák - 1:4.

Od hokeje si fanoušci příliš neodpočinou. Na další kolo se totiž jde už ve středu 11. října, kdy rysi pocestují k veledůležitému souboji do pražského Edenu. Utkání na Slavii začíná v 18.00 hodin. V sobotu 14. října pak vyzveme v Polárce kališníky z Litoměřic a na toto střetnutí si mohou fanoušci zakoupit vstupenky v předstihu - ODKAZ ZDE.