Ševci byli poprvé v letošní sezoně nad naše síly
Potřetí v letošní sezoně jsme se postavili zlínským hokejistům, kteří ještě v loňské sezoně hráli v nejvyšší soutěži. Ševci byli tentokráte nad naše síly a porazili nás rozdílem jediné branky. Brankář Mokry čelil 51 střelám.
38., sobota 14.1.2023, ZS Luďka Čajky
3:2
1:1, 1:0, 1:1
Berani Zlín

Huf - Husa, Gazda, Suhrada, M. Novotný, Talafa, Riedl - Mrázek, Honejsek, Kubiš - Z. Sedlák, Kindl, Kratochvíl - P. Sedláček, Gago, Köhler - Luža, Hejcman, Pospíšil. Trenér: Miloš Říha ml.

Mokry - Žůrek, Teper, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Homola, J. Adámek - Łyszczarczyk, Macháček, Svačina - Doktor, Vrdlovec, Ramik - Hotěk, Haas, Klimša - Geidl, Matěj, Bednář. Trenér: Martin Janeček.

3. Hejcman, 28. Sedláček (Köhler, Gago), 47. Gazda (Zbořil)
8. Matěj (Geidl, Ramik), 55. Macháček (Łyszczarczyk)
Vyloučení: 2:6
Využití: 1:0
Střely na branku: 51:16 (19:6, 18:2, 14:8)
Zblokované střely: 23:6
Vhazování: 35:19
Rozhodčí: Jechoutek, Micka - Otáhal, Komínek
Diváci: 1689

Oldřich Horák (asistent trenéra PSG Berani Zlín): Po předchozích špatných zápasech jsme věděli, že musíme v utkání proti Frýdku-Místku bezpodmínečně zabrat. Kluci podali od brankáře až po posledního útočníka v sestavě výborný výkon a jsme za to velmi rádi. Potřebovali jsme tento zápas ke zvednutí sebevědomí, protože výhru jsme si museli odfárat. Výhra o gól je pro nás v naší situaci velmi důležitá.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Tak my jsme věděli, že to Zlín bude chtít dnes zlomit, jelikož nejsou v dobré pozici, navíc jejich kvalita je pořád obrovská. Myslím si, že jsme tady tohle přesně nezvládli. Chtěli jsme tu přijet to ubránit, ale nezvládli jsme tlak soupeře. Začali jsme prohrávat osobní souboje a myslím si, že to bylo alfou a omegou toho, že nás domácí celek od druhé třetiny neskutečně přehrával a jednoznačně zaslouženě vyhrál. My jsme si měli zkušeně počkat na takovou šanci, kterou jsme měli pak na tři dva, kdy jsme udeřili z ničeho. Naopak jsme byli netrpěliví, nechali jsme se rozlítat a soupeř nás pak svou kvalitou jednoznačně přehrál a zaslouženě vyhrál. A kdyby vyhrál dnes šest jedna, tak se divit nebudeme.

Frýdecko-místecký tým nastoupil ve Zlíně s několika změnami v sestavě. Do branky se postavil tentokráte Vojtěch Mokry, který ševce v prvních dvou vzájemných duelech vždy vychytal. V obraně se k Teperovi posunul Žůrek, po měsíční pauze zaviněné zraněním se na lavičce zase objevil Kuba Adámek. Za zraněného Zemana nastoupil v elitní formaci Macháček, kterého zase ve druhém útoku nahradil mladý Ramik. Po třech zápasech dostal v útoku šanci Bednář.

Na domácích hráčích bylo od úvodního buly poznat, že si zlepšeným výkonem budou chtít udobřit své fanoušky. Zlín se také dostal i do brzkého vedení. V čase 02:13 využili dobrého forčekingu v našem obranném pásmu, k puku se dostal Darek Hejcman a pohotovou střelou nedal Mokremu šanci - 1:0. Z vedení se domácí celek radoval pouhých pět minut. Geidl ještě proti zlínskému brankáři neuspěl, k odraženému puku se dostal však Pavel Matěj, který již poslal černý touš tam, kde si jej všichni frýdecko-místečtí fanoušci přáli - 1:1. K první pauze jsme dokonce mohli jít s jednobrankovým náskokem. V samém závěru úvodní části totiž Svačina krásně přihrál do úniku Klimšovi, ten na domácího brankáře Hufa nevyzrál.

Z druhé třetiny uběhlo sedm minut a rysi si vypracovali další dobrou příležitost, kterou však proměnit nedokázali. To byla pro náš celek velká škoda, jelikož o pár vteřin později udeřilo na druhé straně. K odraženému puku se před naší brankou dostal Pavel Sedláček, který bekhendovým zakončením přeci jen procedil puk do naší branky - 2:1. Následně tlak zlínského týmu narůstal, po dvou třetinách byl poměr střel zcela výstižný v domácí prospěch 37 ku 9.

Domácí hokejisté se k výhře přiblížili ke konci 46. minuty, kdy za katr společně putovali Adámek s Hoťkem. Ševcům stačilo k využití dvojnásobné přesilovky pouhých patnáct vteřin, kdy Daniel Gazda svou devátou trefou v sezoně upravoval na rozdíl dvou gólů - 3:1. Rysi se však nevzdali. Pět minut před koncem střetnutí totiž v rozehrávce zaváhal domácí Mrázek, puk se dostal k Łyszczarczykovi, který jej následně předložil k volnému Štěpánu Macháčkovi a ten už neměl problém poslat puk do domácí svatyně - 3:2. V samém závěru jsme ještě zkusili hru bez brankáře a mohlo být dokonce i vyrovnáno. Zlínští mohou děkovat brankáři Hufovi, který neskutečným zákrokem vychytal Svačinu. S domácím týmem jsme tak poprvé v této sezoně nebodovali.

* Se Zlínem jsme hráli v první lize teprve potřetí. Zatímco jsme první dva vzájemné zápasy vyhráli, v tom třetím, nás domácí hokejisté porazili těsně 2:3.

* Pro frýdecko-místecké fanoušky to byl v pořadí čtvrtý výjezd na stadion našeho soupeře. Třikrát jsme se radovali z vítězství, takže rysům podpora svých fans venku hodně pomáhá, za což samozřejmě našim fandům moc děkujeme! Tentokráte to sice na body nestačilo, i tak věříme, že si rysí "družina" utkání užila.

Rysi budou mít teď týden na dobytí baterek. Po náročné sérii tří utkání krátce za sebou těch sedm dní i bodne. Pak nás ale čeká o následujícím víkendu důležité domácí dvojutkání. V sobotu 21. ledna nejprve od 17.00 hodin vyzveme na zteč prostějovské Jestřáby. Vstupenky na toto střetnutí si budou moci diváci opět koupit v předprodeji, a to zde, na tomto odkaze ZDE. No hned v neděli 22. ledna v Polárce hrát znovu. Tentokráte půjde o dohrávku 39. kola a našim soupeřem budou hokejisté Litoměřic. Nedělní souboj se bude hrát již od 16.00 hodin a znovu půjde o rodinné utkání, které by se mohlo stát takovou naší hezkou tradicí. I na toto utkání si můžete koupit vstupenky v předstihu. Pro vás máme odkaz ZDE.