Se Zubry to v odvetě tentokráte nevyšlo
Rysi už pomalu s přípravou míří do samého závěru. V předposledním zápase zajížděli svěřenci trenéra Martina Janečeka do přerovské MEO Arény. Domácím Zubrům vyšla odveta lépe, když zvítězili 4:1.
PU, úterý 6.9.2022, MEO Aréna
4:1
1:0, 3:0, 0:1
HC ZUBR Přerov

Postava – Kudělka, Černý, Hrdinka, Chroboček, Ševčík, Krisl, Hanák, Gréč – Dvořák, Kratochvil, Doležal – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Indrák, Macuh, Fencl – Tarnoczy, Ministr, Dobša. Trenér: Robert Svoboda.

Švančara - Teper, Havránek, Michálek, Zeleňák, J. Adámek, Žůrek, Hrůzek, Sova - Haas, Vrdlovec, Machala - Dostálek, Zeman, Doktor - Klimša, Macháček, Hotěk - Matěj, Jobánek, Geidl - Kozlík. Trenér: Martin Janeček.

8. Indrák (Macuh), 23. Hanák (Dobša), 25. Březina (Pechanec, Ševčík), 38. Chroboček (Kratochvil, Dobša)
48. Žůrek (Kozlík)
Vyloučení: 5:1
Využití: 0:0
Střely na branku: 27:24
Rozhodčí: Blaha, Škach – Klimek, Voznička
Diváci: 451

Robert Svoboda (trenér HC ZUBR Přerov): Převažovaly dobré věci, hodně jsme se zaměřili na defenzívu. Nebyly tam takové chyby, jaké se nám ukazovaly v předchozích zápasech. Je to pozitivní – i výsledek je povzbudivý. Prosadili jsme se z gólových příležitostí, které jsme si vytvořili. Celkově se dá utkání hodnotit jako povedené, jak bychom si ho asi představovali.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Nemyslím si, že nás dnes Přerov vyloženě přehrával, ale byli jsme vnitřně týmově slabší. Zápas nám ukázal to, že před začátkem ligy musíme pořádně zpozornět. Jak jsme dobře odehráli turnaj ve Zvolenu, tak jsme nyní trochu ztratili vnitřní sílu. Jsme poněkud rozbití, a to jak herně, tak i co se týká sestavy. Je zapotřebí si uvědomit, že za týden nám startuje liga a je potřeba se vrátit ke hře, která nás zdobila v úvodu přípravy, a teď nám to hapruje. Máme před sebou týden, kdy budeme hodně pracovat, ale také regenerovat a doléčovat určité šrámy. Musíme zkonsolidovat síly, musíme hrát víc pohromadě. Stále platí, že v naši organizaci spolupracujeme v trojúhelníku. Třinci začala Champions League, ocelářským juniorům odstartovala extraliga. Je potřeba si uvědomit, že i my jsme pro všechny důležití. Je třeba se dát pořádně dohromady, abychom se mohli společně na zápasy chystat. Co se týká hry, vyskytují se tam věci individuálního rázu, které pramení z toho, v jakém jsme stavu. Hráči chtějí pracovat, v tomto směru jim nejde nic vytknout. Někteří to chtějí zlomit individuálně, ale je třeba dělat věci týmově. Hráče je třeba uklidnit a dát jim sebedůvěru dobrým tréninkem. Chceme klukům ukázat, že jim věříme, protože už na začátku přípravy jsme ukázali, že máme silný tým. Také teď věřím, že brzy znovu ukážeme kvalitní hokej.

Zatímco pro náš celek se jednalo o předposlední utkání v přípravě, domácí Zubři měli duel s rysy už jako generálku. Oba celky se před začátkem sezony střetly již podruhé. Poprvé to bylo v úvodu přípravy, kdy rysi na domácím ledě zvítězili 5:1. Odveta tentokráte lépe vyšla Zubrům.

Samotné utkání začalo svižně, když na jedné straně neuspěl domácí Ministr, v úvodu páté minuty ztroskotal na domácím gólmanovi Postavovi zase náš Doktor. V čase 07:20 se skóre zápasu měnilo poprvé. Rok Macuch našel v mezikruží volného Daniela Indráka, který našel skulinku mezi Švančarovými betony - 1:0. Tímto těsným stavem skončila také úvodní perioda.

Hned v úvodu druhé části střetnutí se po Zemanově přihrávce dral do zakončení přerovský odchovanec Dostálek, gólman Postava si nadále ale držel čisté konto. O chvíli později se ke slovu dostali domácí. Tarnoczy ještě na Švančaru vyzrát nedokázal, o čtrnáct vteřin později už ale náš brankář kapituloval. Vteřinu před koncem 23. minuty pálil přesně Tomáš Hanák a Zubři vedli dvoubrankovým rozdílem - 2:0. Z dalšího průběhu hry uplynulo dalších 99 sekund a přerovská hala jásala potřetí. Ševčíkovu ránu gólman Švančara vyrazil pouze před sebe, Pechanec byl u puku dříve a po jeho přihrávce skóroval David Březina - 3:0. Velkou šanci na korigování nepříznivého skóre jsme dostali tři minuty před druhou sirénou. Domácí Ševčík poslal k ledu ujíždějícího Zemana a hlavní sudí s nařízením trestného střílení vůbec neváhal. Následný pokus Vrdlovce ale brankář Postava dokázal přečíst, skóre se tedy neměnilo. Tedy jen na malou chviličku, jelikož Přerov v signalizované výhodě skórovali vzápětí počtvrté, autorem branky byl ohlášen David Chroboček - 4:0. V samém závěru třetiny ještě pálil do tyče domácí Indrák.

Rysům v MEO Aréně střelecky stále přáno nebylo. Ve 43. minutě se po Hoťkově průniku dral do zakončení mladíček Haas, branku však trefit nedokázal. Udeřilo až o pět minut později. Kozlík našel od mantinelu najetého Jakuba Žůrka, který zamířil přesně k tyči přerovské brány - 4:1. V závěru třetí třetiny nám domácí tým nabídl dvě přesilové hry, které naši hráči zužitkovat bohužel nedokázali.

Před rysy už je teď pouze jeden přípravný zápas. Generálku na novou sezonu odehrajeme v domácí hale Polárka a diváci si jistě zápasovou derniéru nenechají ujít. Vždyť ve čtvrtek 8. září na náš led přijedou hokejisté z polského GKS Tychy. Jak jistě fanoušci v letním přestupním termínu zaznamenali, do týmu našeho soupeře přestoupili čtyři hráči s frýdecko-místeckou minulostí (Filip Komorski - ten je v GKS kapitánem mužstva, Bartek Ciura, Ondrej Šedivý a útočník Roman Szturc). Střetnutí proti GKS Tychy má začátek naplánován na 17 hodinu a vy si již v předstihu můžete zakoupit vstupenky na toto utkání - ZDE v odkaze.

Snímky: Jan Gebauer (HC ZUBR Přerov)