Duel v Prostějově rozhodly slepené góly v polovině zápasu
Přípravný zápas na ledě prostějovských Jestřábů jsme měli dobře rozehraný. Zlom nastal v polovině střetnutí, kdy nám Hanáci vstřelili dvě rychlé branky, na které jsme už bohužel do konce střetnutí nestačili zareagovat. Ve třetí třetině pak ještě domácí hráči přidali z přesilové hry gólovou pojistku.
PU, čtvrtek 1.9.2022, ZS Prostějov
3:1
0:1, 2:0, 1:0
LHK Jestřábi Prostějov

Pavelka – Valenta, Prchal, Staněk, Benda, Pěnčík, Zajíc – Jiránek, Jáchym, Routa - Burian, Ostřížek, Hašek - Novák, Vlach, Machač - Dubský, Venkrbec, Jandus. Trenér: Aleš Totter.

Šimonů - Teper, Zeleňák, J. Michálek, Sova, Homola, Žůrek, J. Adámek - Dostálek, Hotěk, Doktor - Klimša, Vrdlovec, Haas - Matěj, Jobánek, Geidl - Macháček. Trenér: Martin Janeček.

31. Ostřížek, 32. Valenta (Novák, Burian), 49. Jáchym (Pěnčík, Routa)
3. Geidl (Matěj)
Vyloučení: 3:6
Využití: 2:0

Aleš Totter (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Postupně jsme se v průběhu zápasu zlepšovali a od druhé poloviny se to už přiblížilo našemu hokejovému DNA. Jsem rád, že jsme už konečně také dokázali skórovat v přesilovkách a ukončit ty čtyři třetiny bez gólu. Za vítězství jsme rádi, ale nepřeceňujeme to. Frýdek tady neměl nejlepší hráče, ani svou gólmanskou jedničku. Za třináct dní to bude s nimi úplně jiný zápas. My teď na konci herní přípravy budeme pouze ladit herní složku a ohlazovat věci, které nám nejdou. Také už nebudeme rotovat hráče a budeme se snažit postavit finální sestavu.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Měli jsme dobrý vstup, brzy se nám podařilo vstřelit branku a do úvodní trefy soupeře jsme zápas ovládali. Hráli jsme dobře do defenzivy a vytvářeli si šance v útoku. Kvůli nepozornosti po buly soupeř skóroval a hned poté kvůli faulu Prostějov zápas otočil na svou stranu. V trochu okleštěné sestavě jsme pak už neměli sílu zápas otočit a soupeř přidal další gól. Zápas nám ukázal mnohé jak ze strany Prostějova, tak rovněž odhalil naše pozitiva a negativa, která mohou být poučná před startem ligy. Navzdory výsledku odjíždíme spokojeni, a před týmem, který nebyl kompletní, musím smeknout. Výborně zachytal Dan Šimonů. Chyběli nám Havránek, Zeman, Machala a Svačina, kterého si půjčil Třinec. Okleštěná sestava ale rozhodně nebyla důvodem porážky. Kluci, kteří nastoupili, předvedli slušný výkon.

Po sérii přípravných zápasů se slovenskými extraligovými mužstvy jsme se tentokráte postavili týmu, který nám je už po několik sezon soupeřem v Chance lize. Rysi totiž zavítali na led prostějovských Jestřábů. S Hanáky jsme se v přípravě střetli naposledy před třemi lety, když jsme na domácím ledě prohráli 4:6. Měli jsme tedy soupeři co vracet.

Trenér rysů, Martin Janeček, nechal několik svých opor doma odpočívat (do Prostějova tak neodjeli s mužstvem brankář Mokry, obránce Havránek a útočníci Svačina, Zeman a Machala).

Lepší vstup do utkání jsme si ani nemohli přát. Po 137 vteřinách hry těžil Nico Geidl z Matějovy přihrávky a takovou nenápadnou střelou otevřel dvacetiletý forvard rysů skóre zápasu - 0:1. Po dvou nevyužitých přesilovkách domácího celku jsme měli slibnou šanci na navýšení vedení v úvodu 17. minuty, se zakončením Pavla Matěje si domácí gólman Pavelka poradil.

Rysi nehráli na Hané vůbec špatně, škoda jen, že jsme si v prostřední části nevypracovali dvoubrankový náskok. Hodně blízko tomu byl obránce Teper při vyloučení prostějovského útočníka a našeho odchovance Davida Ostřížka. Jenže ani zkušený bek Frýdku si na domácího gólmana ranou z mezikruží nepřišel. Zlom v zápase nastal v polovině střetnutí. V čase 30:12 se nejlépe před naší brankou orientoval David Ostřížek a bylo srovnáno - 1:1. Po půl minutě hry byl navíc vyloučen Zeleňák a Jestřábi nabídnutou výhodu zužitkovali po třiapadesáti vteřinách. To našeho gólmana propálil prudkou ranou Tomáš Valenta - 2:1. Když pak v závěru třetiny skončila Haasova střela pouze na tyči, skončila druhá dvacetiminutovka těsným vedením domácího celku.

Ve třetí části střetnutí byli domácí hokejisté povzbuzeni rychlým obratem skóre. Navíc ve 47. minutě dostali Jestřábi výhodu dvou hráčů v poli. Rysi dlouho v oslabení odolávali, přesto tři vteřiny před návratem druhého vyloučeného hráče inkasovali. Růžek branky totiž trefil Tomáš Jáchym, který tak stanovil konečný výsledek tohoto přípravného duelu - 3:1.

V příštím týdnu už budeme s přípravou na novou sezonu finišovat. Rysy čekají ještě dvě utkání. Nejprve pocestujeme v úterý 6. září k odvetnému zápasu do Přerova. Duel s domácími Zubry se hraje od 18.00 hodin. Celé přípravné období pak zakončíme v domácí hale Polárka a my věříme, že si zápasovou derniéru diváci nenechají ujít, jelikož na náš led přijedou hokejisté z polského GKS Tychy. Určitě fanoušci zaznamenali, že do týmu našeho soupeře přestoupili v létě čtyři hráči s frýdecko-místeckou minulostí (Filip Komorski - ten je v GKS kapitánem mužstva, Bartek Ciura, Ondrej Šedivý a útočník Roman Szturc). Střetnutí proti GKS Tychy se odehraje ve čtvrtek 8. září od 17.00 hodin a vy si již v předstihu můžete zakoupit vstupenky na toto utkání - ZDE v odkaze.