Se Zubry jsme prohráli poprvé v sezoně, ti teď mají mečbol
Úvodní osmifinálové utkání vyhrávají hokejisté z Přerova. Ti teď mají k postupu o krok blíže. Rysům nezbývá, než se pokusit dvakrát uspět na ledě soupeře.
OF1, pátek 3.3.2023, hala Polárka
2:5
1:2, 1:2, 0:1

Mokry - Žůrek, Teper, Š. Havránek, J. Michálek, Sova, Homola, J. Adámek - Svačina, A. Zeman, Ramik - Doktor, Vrdlovec, Dostálek - Hotěk, Haas, Klimša - Geidl, Matěj, Macháček. Trenér: Martin Janeček.

HC ZUBR Přerov

Postava - Chroboček, Krisl, Ševčík, Bystroň, Kudělka, F. Němec, Hrdinka - Ministr, Dobša, Pechanec - Indrák, Süss, Okál - Jan Svoboda, Hradil, Goiš - Fencl, F. Dvořák, Kratochvil. Trenér: Robert Svoboda.

2. Klimša (Hotěk, Haas), 31. Dostálek (Svačina, Š. Havránek)
14. Goiš (Hradil), 15. Goiš (F. Dvořák, Okál), 25. Süss (Hrdinka, Indrák), 36. Hradil (Jan Svoboda), 48. F. Dvořák
Vyloučení: 7:8
Využití: 1:1
Střely na branku: 27:36 (8:10, 9:14, 10:12)
Zblokované střely: 2:8
Vhazování: 44:34
Rozhodčí: Jechoutek, Jaroš - Otáhal, Komínek
Diváci: 1088

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Ten bonusový bod z dneška patří soupeři jednoznačně oprávněně. Možná ten začátek nebyl z naší strany špatný, ale od první minuty jsme byli týmem, který se bál a nepodal adekvátní výkon zápasu play off, a že se o něco vůbec hraje. Zrovna ten tým teď ode mne slyšel to, že jsme byli partou holek a pokud tohle do dalšího zápasu nezměníme, tak v play off nemáme co dělat. A nebudeme se vymlouvat na to, jestli nám křivdil ten a jestli máme dalšího beka mimo. Na tohle se nás nikdo prostě neptá. Buď se semkneme a budeme bojovat, nebo nevím. Přerov je hratelný soupeř. Ano, je dobrý, je ošlehaný zápasy play off, ale je zkrátka hratelný. A my dnes nepředvedli zkrátka nic. Jsem moc zklamaný a doufám, že si hráči mou kritiku vezmou k srdci a že v neděli do toho půjdeme tak, abychom neměli konec sezony.

Robert Svoboda (trenér HC Zubr Přerov): Dnes se nám všechno dařilo a my jsme určitě rádi, že v takové sestavě, v jaké momentálně hrajeme, tak mladíci skvěle ty zkušené a chybějící borce nahradili. To, co se nám v posledních zápsech nedařilo, tak dnes se nám povedlo. Můžeme si říct, že od té půlky bylo utkání dá se říct rozhodnuté. My jsme si to trochu zkomplikovali tou řadou oslabení v kuse, ale kluci si to uhráli v tom momentě bojovností. Kdyby to domácí snížili, asi by to bylo ještě otevřené.

Potřetí v klubové historii se rysi probojovali do předkola play off. Projít do další fáze se nám povedlo "zatím" pouze jednou, a to hned v premiérovém ročníku tehdejší WSM ligy, když jsme za sebou nechali hokejisty Benátek nad Jizerou (následně jsme padli s jihlavskou Duklou). Druhý pokus zahrát si čtvrtfinále, jsme měli v loňské sezoně. Tam nám bohužel stopku vystavila pražská Slavia, která v sérii hrané na dvě vítězství vyhrála 2:1. Tentokráte je tu pokus číslo 3 a rysi jsou odhodláni přes Zubry z Přerova přejít dál.

Jako první se ke střele odhodlal hostující Pechanec, brankář Mokry Zubrům však ukázal, že je nejen pozorný, ale na zápas také dobře připravený. To první šance domácích naopak skončila gólem. V čase 1:26 se po Hoťkově střele dostal k odraženému puku David Klimša a ranou z voleje rozjásal přívznice rysů - 1:0. Na začátku deváté minuty to mohlo být již dvoubrankovým rozdílem, střela Matěje pouze rozezvonila břevno přerovské branky. V polovině 14. minuty bylo srovnáno. Hradil zpoza branky přihrál sjíždějícímu Jiřímu Goišovi a ten dělovkou propálil Mokreho - 1:1. Stejný hráč hostí skóroval za dalších 58 vteřin, když v přesilové hře dorážel do prázdné branky ránu F. Dvořáka, kterou se nepodařilo Mokremu zlikvidovat - 1:2.

Tři branky přinesla nakonec i druhá část střetnutí, a góly si byly v lecčems podobné, padly totiž všechny z dorážek. Další změnu skóre přinesla 25. minuta, kdy z levého kruhu mířil přesně Jan Süss. Zubři tak poprvé v zápase utekli na rozdíl dvou gólů - 1:3. V polovině zápasu se trestná lavice trochu zaplnila a my tak dostali možnost zahrát si další přesilovou hru. Tentokráte byli rysi úspěšní, když se po Svačinově střele prosadil z bezprostřední blízkosti expřerovský Vlastimil Dostálek - 2:3. Přerovští si dvoubrankový náskok vzali zpět v polovině 36. minuty, tentokráte se svým důrazem dokázal prosadit z přebrankového prostoru Radim Hradil - 2:4.

Rozhodnutí příšlo ve 48. minutě, kdy se přímo po buly trefil Mokremu mezi nohy Filip Dvořák - 2:5. Zubři vyzráli na našeho hochy poprvé v letošní sezoně a získávají tak na svou stranu osmifinálový mečbol. "My si i po třech čtyřech prohrách řekli, že utkání byly vyrovnané. Nás spíše teď trápí to, že klíčové hráče máje mimo hru. I proto vzhlížíme k tomu, zda se někdo z nich uzdraví. Frýdek teď musí hrát vabank, my do toho také půjdeme s tím uspět. Navíc tam není prostor na žádný odpočinek. My tu výhru moc potřebovali, v neděli se budeme snažit uhrát potřebný další zápas, abychom případně měli alespoň dva dny na odpočinek," sdělil po utkání kouč Zubrů Robert Svoboda. Rysi tak nyní mají před sebou dva pokusy, aby zvrátili misku vah na svou stranu. Ten první je na řadě už v neděli 5. března, kdy v přerovské MEO Aréně začíná druhý osmifinálový duel v 17.00 hodin.

* Pro mladého útočníka Michala Ramika bylo dnešní utkání jubilejní 70té v drese frýdecko-místeckých rysů v první lize. Své kulatiny si připsali rovněž i forvardi Vlastimil Dostálek s Michalem Hoťkem, kteří nastoupili v Chance lize za Frýdek-Místek po 50té. Všem třem klukům blahopřejeme!

* Hned 16 hráčů z dnešní sestavy si odbylo premiéru vyřazovacích bojů ve frýdecko-místeckém celku. Pouze trojice David Klimša (14 utkání), Jakub Teper (4) a Jakub Michálek (4) už s rysy v play off bojovala.

* Celkem jsme do play off vyslali 61 hráčů (48 Čechů, 7 hokejistů pak bylo ze Slovenska, 4 z Polska a po jednom z Ruska a ze Slovinska).

* Když hned v úvodu střetnutí pálil přesně David Klimša, možná náš nejproduktivnější útočník ani netušil, že je to jeho již 90tá vstřelená branka za rysy v první lize.