S podporou fanoušků jsme na body s béčkem Pardubic nedosáhli
S hlasitou podporou našich fanoušků na chrudimském stadionu jsme duel s extraligovým B týmem Pardubic do vítězného konce nedotáhli. Nepříznivě vyvíjející duel jsme sice dokázali srovnat na 3:3, domácí ale vzápětí vstřelili rozhodující gól.
11.kolo, sobota 12.10.2024, ZS Chrudim
4:3
2:0, 1:2, 1:1
HC Dynamo Pardubice B

Honzík - J. Kolář, Kubíček, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Nedelka - Pavlata, Rákos, Žálčík - Kaplan, Kaut, Formánek - Fiala, Mikyska, Pochobradský - Gromadzki, Rouha, Zeman. Trenér: Tomáš Jirků.

Švančara - Š. Havránek, Haman, Zbořil, Homola, Výtisk, Hrbas - Matiaško, R. Veselý, Kucsera - Cedzo, Šilar, Haas - Ćmiel, Macháček, Ramik. Trenér: Martin Hrnčár.

15. Žálčík (J. Kolář, Pavlata), 20. Formánek (Kaplan, Švec), 38. Nedbal (Žálčík, Rákos), 53. Pochobradský (Švec, Mikyska)
26. Haman (Matiaško, Kucsera), 40. Ramik (Š. Havránek, Haman), 51. Macháček (Š. Havránek, Haas)
Vyloučení: 2:2
Využití: 1:1
Střely na branku: 24:25 (7:6, 12:11, 5:8)
Zblokované střely: 1:5
Vhazování: 34:18
Rozhodčí: Wagner, Hacaperka - Zídek, Teršíp
Diváci: 230

Tomáš Jirků (trenér HC Dynamo Pardubice B): Opět jsme dobře vstoupili do utkání, jako už do několika předešlých, měli jsme výbornou první třetinu, zaslouženě jsme šli do dvoubrankového vedení. Nicméně jsme se ještě nepoučili z předešlého utkání v Kolíně, kde jsme druhou třetinu hráli velmi špatně, a i dnes tam byla spousta chyb a nedodržování taktických pokynů. Něco jsme si k tomu řekli a třetí třetina už byla výrazně lepší. Přestože jsme inkasovali v oslabení na 3:3, tak jsme si našli cestu k vítězství a dali jsme čtvrtý rozhodující gól. Závěr už byl výborný, obětavě jsme to ubránili, Dejv Honzík nás podržel, takže jsme samozřejmě rádi za cenné tři body.

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): První třetina byla z naší strany trochu opatrná. Hráli jsme proti soupeři, který je v laufu, má vysoké a silné hráče. Navzdory tomu, že jsme po první třetině o dva góly prohrávali, nic jsme nevzdali. Od druhé třetiny až do konce jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Byly tam pasáže, kdy jsme domácí přehrávali. Dokázali jsme se vrátit do zápasu góly, srovnalo se na 3:3. Věřili jsme pak, že to kluci zvládnou. Zápas nám prohrály standardní situace, kdy jsme špatně reagovali po buly. Na tohle se musíme víc zaměřit, víme, kde děláme chyby. Navzdory tomu jsem na tým hrdý, jakým způsobem tento zápas odehrál. Kluci si sáhli na dno sil, ukázali velký charakter. I když jsme hráli v pořádně zredukované sestavě, byl jsem s přístupem od druhé třetiny velmi spokojený. Byla tam velká obětavost, ale také střelecká aktivita. Děkuji také našim fanouškům, kteří nás podpořili, byli opravdu výborní!

V okleštěné sestavě, bez zkušených bardů, se rysi vydali bojovat o body do Chrudimi, kde hraje své domácí zápasy extraligová rezerva Pardubic.

Východočeši potvrdili svou vzrůstající formu již během úvodní dvacetiminutovky, ve které si vypracovali dvoubrankové vedení. O první změnu skóre se postaral ke konci 15. minuty prudkou ranou z mezikruží Lukáš Žálčík, i když si sice gólman Švančara na puk sáhnul, ten si cestičku za jeho záda přeci jen našel - 1:0. Na rozdíl dvou branek pak zvyšoval v čase 19:35 povedenou tečí v přesilové hře František Formánek - 2:0.

V polovině 26. minuty dokázali rysi snížit, když Filip Haman svým druhým gólem v sezoně nachytal od modré čáry na hruškách domácího brankáře - 2:1. Pardubičtí si dvoubrankové vedení dokázali vzít nazpátek po vyhraném buly, kdy se puk dostal ke Karlu Nedbalovi a ten propálil frýdecko-místeckého brankáře - 3:1. Pouhé tři vteřiny před uplynutím druhé dvacetiminutovky přihrál Haman volnému Havránkovi, jeho pumelici stačil ještě pardubický gólman vyrazit před sebe a před zakončujícím Michalem Ramikem zívala už jen prázdná domácí branka - 3:2.

Rysi ve třetí části dokázali srovnat krok, když za katrem v té době pobýval domácí Pochobradský. Mezi úspěšné střelce dnešního zápasu se zapsal Štěpán Macháček. I pro něj to byla druhá branka letošní sezony - 3:3. Za necelou minutu a půl si bohužel pardubická rezerva vzala vedení opět nazpátek. Ke skórujícímu Michalu Pochobradskému se dostal odražený puk a následným bekhendovým zakončením rozhodl domácí forvard o těsné výhře svého celku - 4:3.

Také následující prvoligové klání odehrajeme na venkovním kluzišti. Ve středu 16. října budeme o body bojovat v Kolíně s místními kozly. Utkání začne v 18.00 hodin a fanoušci jej budou moci sledovat buď přímo na kolínském stadionu, nebo na webovém portálu Hokejka TV.