Školní zápas přinesl zaslouženou výhru rysů
Ač se hrálo v netradičním dopoledním čase, do haly Polárka se na duel proti Sokolovu přišlo podívat kolem dvou tisíc příznivců, převážně pak dětí z frýdecko-místeckých škol. Defenzivně laděný hokej sice gólové hody nepřinesl, rysi si výhru nakonec vybojovali v samostatných nájezdech. Zápas s předním celkem Maxa ligy rozhodl Oskar Haas.
10.kolo, středa 9.10.2024, hala Polárka
1:0sn
0:0, 0:0, 0:0 - 0:0

Petrík - Haman, Š. Havránek, Homola, Zbořil, Hrbas, Výtisk - Svačina, R. Veselý, Ostřížek - Haas, Marosz, Cedzo - Ramik, Macháček, Kucsera - Spěváček, Šilar, Matiaško. Trenér: Martin Hrnčár.

HC Baník Sokolov

Habal - Tureček, Pulpán, J. Šedivý, M. Rohan, Bulka, Klejna, Dorot - V. Tomeček, Kofroň, Vracovský - Csamango, Šik, Křemen - M. Adámek, Kern, T. Rohan - Šmajda, Janata, Krajčík. Trenér: Tomáš Mariška.

Rozh. nájezd Haas
Vyloučení: 1:3
Využití: 0:0
Střely na branku: 41:22 (10:6, 9:7, 16:5 - 3:0)
Zblokované střely: 18:11
Vhazování: 32:22
Rozhodčí: Cabák, Gebauer – Tvrdý, Peluha
Diváci: 1958

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): První třetina byla tím, že se hrálo v atypickém čase, dost opatrná. Mělo to takové vlažné tempo z obou dvou stran, těžko jsme se rozbíhali. Ale podobně na tom byl i soupeř, spíše to bylo takové oťukávání, které nemělo ten správný drajv. Až od té druhé třetiny se to rozjelo, začaly se objevovat i šance. My jsme opět zahráli špatně přesilové hry, ve kterých se momentálně trápíme. Já ale věřím, že časem si to znovu sedne a pokud budeme dělat věci správně, tak se to nastartuje. Ti chlapi to nezapomněli, jen je to třeba dostat do těch hlav a do těch ruk, aby to lépe fungovalo. Ve třetí třetině jsme už byli daleko aktivnější, měli jsme velkou iniciativu a drželi soupeře v jeho pásmu. Snažili jsme jej zavírat, nepouštět střídat, dařilo se nám to, kdy tam bylo několik velmi dobrých gólových příležitostí. Ty se nám bohužel nedařilo proměnit. Gólmani si zkrátka dnes řekli NE a skončilo to tedy nula nula. Šlo však vidět, že Sokolov má vynikající bruslařské mužstvo, přímočaré a silné na puku. Nájezdy, to byl opět brankářský festival, proto jsme rádi, že ten rozhodující gól jsme vstřelili my a bereme bonusový bod. Já říkám, že to je výhra nad týmem, který je momentálně top v soutěži.

Václav Eismann (asistent trenéra HC Baník Sokolov): My ten bod bereme s pokorou. Naše mužstvo dobře zareagovalo po nepovedeném zápase v Pardubicích a dnes jsme po celou dobu utkání obětavě pracovali směrem do defenzívy. Kde jsme však měli rezervy, tak to byla ta ofenzivní produktivity, byť jsme si tam některé šance vypracovali. Je nutno si ale přiznat, že v závěru těch deset minut byli domácí lepší. My to ustáli jen díky obětavosti a také i díky velmi dobrému výkonu brankáře Habala. Nájezdy si pak domácí vzali na domácí stranu.

V Polárce se šlo na prvoligové střetnutí netradičně už dopoledne. V rámci "Dětského utkání", kdy do haly dorazila skoro dvoutisícovka dětí z místních škol, se rysi poprali o body s překvapením letošního ročníku Maxa ligy - Baníkem Sokolov. Podobně proběhne například i extraligový duel mezi Karlovými Vary a Českými Budějovicemi, kteří si souboj určený pro děti připravili na pátek 25. října od 12 hodin.

A jak na samotné střetnutí reagovali trenéři obou týmů? "Bylo to netradiční, ale v zámoří je tenhle model častější. Já si myslím, že jednou za čas je to dobré zpestření a hlavně propagace pro ten hokej. My to určitě kvitujeme," vyjádřil se sokolovský asistent trenéra Václav Eismann. Toho pak doplnil domácí trenér Martin Hrnčár. "Atmosféra byla výborná, přišlo tady kolem dvou tisíc dětí, které byly po celý zápas velmi hlučné, přesně takhle by měla vypadat atmosféra na sportovištích, zvláště pak při kolektivních sportech," řekl kouč rysů.

Nejen dětští příznivci, ale také i dospělí fanoušci, viděli ve středečním dopoledni svižné utkání. Jediné, co tomuto zápasu chybělo, byly góly. A na ty se hraje především. Jenže, a to velmi dobře vystihl na pozápasovém hodnocení frýdecko-místecký trenér Martin Hrnčár, oba gólmani si dnes zkrátka řekli, že NE! Že ten gól prostě za svá záda v tomto dopoledním střetnutí nepustí.

Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém měli rysi více ze hry, ani v této pasáži střetnutí se však brankově prosadit nedokázali. Nu a tak došlo potřetí v krátkém sledu k tomu, že hala Polárka opět viděla samostatné nájezdy. V nich se doslova překonával brankář rysů Roman Petrík, který postupně vyčapal Csamanga, Kofroně, Vracovského, či Janatu. Když si na něj nepřišel ani sokolovský Tureček, rozhodla tento duel trefa Oskara Haase ze čtvrté série nájezdů - 1:0.

Po třech domácích zápasech v krátkém sledu vycestují rysi tentokráte na led svého soupeře. V sobotu 12. října nastoupíme na zimním stadionu v Chrudimi proti rezervě extraligových Pardubic. Utkání začne v 17.00 hodin.