Rysům uteklo vysoké vedení a s Porubou nakonec prohráli
V rámci turnaje o Pohár RT Torax se rysi střetli s ostravským soupeřem. V první třetině si vypracovali parádní náskok, soupeř se ale oklepal a nakonec nasázel do hostující klece dvojnásobný počet branek.
turnaj, středa 2.9.2020, RT Torax Arena
8:4
1:4, 2:0, 5:0
HC RT TORAX Poruba

Foltán (14. Muštukovs) – Teper, Žovinec, Slavík, Kozák, Rudl, Pastor, Šendera – Sikora, Hudeček, Pořízek – Stloukal, Korkiakoski, Endál – Káňa, Jáchym, Hotěk – Toman, Kanko, Häring – Brodek.

Suchánek – Husák, Michálek, Zahradníček, Hrachovský, Adámek, Malík – Tomi, Veselý, Martynek – Mikulík, Peterek, Šedivý – Kaukič, Stuchlík, Geidl – Matiaško. Przybyla, Flok.

16. Stloukal (Jáchym, Kozák), 31. Kanko (Žovinec, Sikora), 36. Stloukal (Korkiakoski), 41. Žovinec (Jáchym, Sikora), 47. Jáchym (Pořízek), 53. Korkiakoski (Endál), 55. Endál, 56. Káňa (Pořízek)
8. Geidl (Kaukič), 12. Husák (Geidl), 13. Kaukič (Matiaško), 14. Stuchlík (Šedivý, Kaukič)
Vyloučení: 3:5
Využití: 4:1

<b>Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011):</b> Myslím si, že jsme vůbec nezačali špatně, byli jsme aktivní a měli jsme o chloupek víc šancí, než soupeř, nicméně nám ty góly do branky napadaly. Bylo tam trochu nedorozumění mezi obranou a brankou, což se někdy stává. Chtěl bych vyzdvihnout, kdy jsem se snažili zvednout hlavu hráčům a oni ji nakonec zvedli. Věřili si i v rozbité sestavě, protože se nám řady trochu rozpadly kvůli marodce. Před kluky, kteří dnes odehráli tenhle zápas musím smeknout klobouk dolů. Mužstvo ukázalo, že má velkou sílu a pokud si věří na puku, tak budeme silný tým. V utkání byl vidět menší náznak toho, jak budeme chtít hrát, nebudeme zápasy přeceňovat a dnešního vítězství si velmi ceníme.

<b>Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek):</b> Utkaní jsme odstartovali velmi dobře a po první třetině jsme vedli 4:1. Samozřejmě jsme měli na paměti, že ještě není nic hotovo. Pustili jsme Porubu do hry a neubráněním našich oslabení jsme dostali čtyři branky. Na začátku třetí periody přišly další góly domácích a potom už nebyla síla na zvrat. Proto ten výsledek je takový, jaký je.

Už první třetina ukázala, že hokej bude v tomto zápase divoký. Hned na úvod jsme viděli několik menších šancí. A už v osmé minutě rysi poprvé slavili. Brankář Foltán zakročil proti první střele, ovšem zůstal chvíli na zemi, čehož rychle využil Nico Geidl a puk z kruhu poslal do nekryté branky. Jen o pár minut později už se hosté radovali podruhé. Gól sice nebyl zrovna pohledný, ovšem účel splnil. Před Foltánem vznikla skrumáž několika hráčů obou týmů, ve které se nejrychleji zorientoval Patrik Husák a puk „došprtal“ za záda porubského brankáře. O minutu a dvacet pět sekund později už to vypadalo s Porubou velmi špatně. Michal Matiaško poslal povedeno přihrávku z levého kruhu k pravé tyčce, kde číhal ne zrovna hlídaný Lukáš Kaukič, který už kotouč uklidil do branky. No a když se potom Poruba provinila a ze hry musel Hudeček na dvě minuty, rysi skórovali počtvrté. Od zadního mantinelu poslal kotouč do předbrankového prostoru Ondřej Šedivý přímo na Kryštofa Stuchlíka, který nemeškal a Foltána z první prostřelil. Tento gól už domácího gólmana vyhnal z branky, a to teprve v čase 13:49. Místo něj nastoupil Ervins Muštukovs. Následně se provinil hostující Geidl a přesilovku Poruba využila. Petr Stloukal behendem uklidil za záda Suchánka kotouč, který se od brankáře odrazil po střele Jáchyma od modré. Třetina skončila za stavu 1:4.

Ve druhém dějství se chvíli po jeho startu odpískal faul a po něm následoval nájezd, kterého se ujal Matiaško, jenže trefil beton gólmana Ostravanů. Další gól padl až chvíli poté, co se utkání přehouplo do druhé poloviny. V čase 30:33 opět využila přesilovou hru Poruba. Žovinec vypálil zpoza kruhu, střelu vykryl Suchánek, jenže u odraženého puku byl Petr Kanko a snížil stav na 2:4. Tlak Poruby narůstal a hostující gólman měl plné ruce práce. Dalších pět minut poté už byl rozdíl jen jednobrankový. Korkiakoski poslal z levého kruhu krátký pas na Petra Stloukala, který propálil gólmana hostí už podruhé v zápase a využil tak třetí přesilovku.

Třetí třetina s góly také nešetřila. Hned v první minutě jsme měli srovnáno. Čtyřicet sekund po začátku poslal Jáchym zpoza branky velmi přesný pas na Dušana Žovince, který popojel dva tři kroky a vyrovnal technickou střelou. No a v čase 46:01 už byl stav obrácen. Pořízek unikl obraně, ale Suchánek ho vychytal. Následná dorážka Tomáše Jáchyma už na něj ale byla příliš. V 53 minutě se pak z rohu kluziště odrazil kotouč do mezikruží na Markuse Korkiakoskiho. Ten nemeškal, přehodil si kotouč z bekhendu na forehand a pálil. Suchánek sevřel betony, ale střela prošla. Dvě minuty na to Poruba opět skórovala z přesilovky. Střelcem byl tentokrát Lukáš Endál. A necelou minutu na to ještě domácí přidali poslední slovo. Několik dorážek a střel Suchánek sice vychytal, ale odražený puk k Janu Káňovi, který byl okamžitě vrácen směrem na branku tvrdou střelou již pokrýt nedokázal. Zbytek utkání se už jen pomalu dohrával. Konečný stav je tedy 8:4.