Bonusový bod trefil z úniku Vojtěch Tomi
Také druhý duel rysů se Vsetíně skončil na ledě soupeře výsledkem 3:2. Tentokráte jsme se z výhry radovali my, když rozhodující trefu zařídil v prodloužení po samostatném úniku Vojta Tomi.
turnaj, čtvrtek 27.8.2020, Na Lapači
2:3p
1:0, 0:2, 1:0 - 0:1
VHK ROBE Vsetín

Sachr - Štach, Ondračka, Kudělka, Bartko, Hryciow, Jenáček - Kloz, Pechanec, Babka - Březina, Vlach, Klímek - Půček, Gajarský, Gorčík - Hořanský, Šilhavý, Vítek. Trenér: Jan Srdínko.

N. Malík – Adámek, Haman, Z. Malík, Michálek, Jenáček, Hrachovský, Homola – Tomi, Klimša, Martynek – Mikulík, Peterek, Šedivý – Matiaško, Stuchlík, Kaukič – Blaško, Przybyla, Flok – Macháček. Trenér: Vlastimil Wojnar.

12. Gorčík (Jenáček, Gajarský), 56. Vlach (Babka, Kloz).
25. Matiaško (Kaukič, Stuchlík), 34. Š. Jenáček (Martynek), 63. Tomi.
Vyloučení: 4:6
Využití: 0:0
Rozhodčí: Kovařčík, Škach – Škrobák, Šimek.
Diváci: 720

Luboš Jenáček (trenér HC Vsetín): Musím souhlasit s tím, co řekl hostující trenér. Tak, jak jsme dnes zápas končili, tak bychom je měli doma hrát vždy od začátku. Bylo vždy zvykem, že ten úvodní nápor býval velký a většinou z něj nějaký ten gól padl. Nevím proč, ale dnes měl vstup do zápasu lepší Frýdek. Byl všude dřív, dobře také bruslil a dostával nás tak pod tlak. Bylo to ale také tím, že jsme hráli hodně v oslabení. Dá se říct, že i ta druhá třetina nebyla z naší strany moc dobrá, ale trochu jsme se přeci jen zlepšili. Pak jsme ve třetí třetině udělali pár změn a od té desáté minuty jsme si vytvořili velký tlak. Samozřejmě jsme rádi za to vyrovnání, prodloužení už je pak hop nebo trop. Škoda neproměněné šance Pechance. Vzápětí jsme pozapomněli na Tomiho, který svůj nájezd zkušeně vyřešil. Chtěli jsme vyhrát, stál však proti nám velice kvalitní soupeř.

Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Z naší strany to byl velmi povedený zápas, ale totéž se dá říct i o hře domácích. Utkání mělo opravdu nadstandardní úroveň na Chance ligu. Bylo to rychlé, bylo to svižné, mělo to takový drajv. Přišlo hodně lidí, což je tady vždy. My jsme dvě třetiny byli myslím si trošičku herně lepší, v té třetí třetině nás domácí dokázali zamknout. Zhruba osm minut byl z jejich strany neuvěřitelný tlak, kdy to lítalo ze strany na stranu. My na to reagovali time outem, ale Vsetín po krásné akci přeci jen srovnal na 2:2. Nakonec tedy asi zasloužená remíza. V prodloužení jsme udělali jeden fatální kiks, který naštěstí domácí nepotrestali. To samé se pak stalo na druhé straně, takže jsme byli dnes ti šťastnější. Za výhru jsme moc rádi, jelikož tady se hraje vždy velmi těžce. Kluky musím pochválit.

Start utkání doprovázela řada nepřesností a k vidění nebyl příliš atraktivní hokej. Osvěžení se mohlo dostavit ve 4. minutě, kdy domácí získali možnost početní výhody, ale namísto toho se o ni dvěma slepenými fauly připravili a do výhody se dostal soupeř. Frýdek měl příležitost otevřít skóre, Šedivý obdržel finální přihrávku od Mikulíka, ale nepodařilo se mu puk zpracovat. Vsetín měl první vážnější příležitost díky individuální akci Hořanského, tomu se však nepodařilo zavěsit puk do sítě, když zakončoval z bezprostřední blízkosti.

Navzdory mírně aktivitnějšímu výkonu Frýdku-Místku se jako první prosadil domácí tým. Skákavý kotouč z hole Sebastiana Gorčíka prosvištěl až za Malíka, jemuž se v klíčové chvíli nepodařilo udržet balanc. Hosté mohli do první sirény srovnat v přesilové hře, zelenožlutí se však dokázali ubránit, a tak si po první dvacetiminutovce odnášeli do kabin těsný náskok.

Frýdek-Místek vstoupil do druhé třetiny aktivně, celkově se tempo hry po úvodním dějství zvedlo. Brankář Sachr držel čistý štít do 22. minuty, kdy si na pravý kruh najel exvsetínský junior Michal Matiaško a s pomocí teče domácího obránce srovnal. Vsetín si mohl vzít vedení zpět v početní výhodě, slibnou příležitost připravil Klímek Vlachovi, ale tomu se z voleje nepodařilo přesně zamířit. Následně se krátce po vsetínské přesilovce konal obrat ve skóre. Martynek vyvezl puk do útočného pásma, kde jeje mezi kruhy přenechal Šimonu Jenáčkovi a další bývalý reprezentant vsetínské mládeže slavil úspěch v dresu soupeře.

Třetí třetina byla víceméně v režii domácího Vsetína. Zelenožlutí postupně utahovali smyčku kolem Malíkovy branky. Poté co našeho gólmana podržela tyčka při střele Ondračky a následně měl štěstí u dorážky Vítka, přišlo srovnání v čase 55:08. Babka si dojel pro kotouč a šikovnou přihrávkou jej předložil Romanu Vlachovi, jenž se nekompromisní střelou pod víko nemýlil. Valaši mohli utkání strhnout na svou stranu, měli více ze hry, ale to se jim do konce základní hrací doby již nepodařilo.

Prodloužení zahájil Valaši znovu aktivně a dlouho si hráli s kotoučem v útočném pásmu, největší příležitost za domácí měl Pechanec, ale povedenou přihrávku od Březiny nezužitkoval. Osmělili se také hosté a Vsetínští už to neměli s přechodem přes střední pásmo tak jednoduché, to se jim nakonec stalo osudným, když Klimša poslal pas na Vojtěcha Tomiho a ten v samostatném úniku rozhodl o vítězství Slezanů povedenou kličkou do bekhendu. Rysi tak podruhé v řadě porazili Vsetín a připsali si v turnaji O pohár RT TORAX další body.

Dosud odehrané zápasy porubského turnaje:
Prostějov - Vsetín 4:2, Jihlava - Poruba 2:4, Frýdek-Místek - Třebíč 4:5 sn, Třebíč - Poruba 5:1, Frýdek-Místek - Vsetín 3:1, Prostějov - Třebíč 4:5 sn, Třebíč - Jihlava 3:5, Vsetín - Frýdek-Místek 2:3 pp.