Rysi z venku bohužel body nevezou, Třebíč byl nad jejich síly.
Rysi dnes opět na cizím stadionu nebodovali. Po tříbrankovém rozdílu ve skóre tak dnes opět vycházejí naprázdno, i když po první třetině byl ještě stav nerozhodný. Následně už se ale trefovali jen domácí...
6., pondělí 23.9.2019, KHNP Aréna
4:1
1:1, 2:0, 1:0
SK Horácká Slavia Třebíč
Jekel (Do. Svoboda) – Nedbal, Forman, D. Mikyska, Jenáček, Furch, V. Čejka (C) – Psota (A), Šťovíček, Kusý – T. Havránek, Nedvídek, Vodný (A) – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Michálek – Paták, Havlát, Malec – Ferda.
L. Daneček (Malík) – Kudla, L. Kovář, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, D. Stránský, Rufer – D. Květoň (A), Klimša (A), Martynek (C) – Mikulík, Stuchlík, Novotný – Kvasnica, Przybyla, Kaukič – J. Kalus, Motloch, Flok.
6. Šťovíček (Psota, Jenáček), 22. T. Havránek (P. Kratochvíl, Psota), 30. Psota (Kusý, Šťovíček), 56. Vodný (Michálek, Kusý)
Diváci: 773
Jaroslav Barvíř (Třebíč): Myslím, že nám kámen ze srdce spadl. Ten zápas, vývoj, byl pro nás složitý. My jsme se dostali do vedení, ale soupeř nás tam pak dvakrát, třikrát, přečíslil. Tam nebýt Pavla Jekela, tak jsme na sebe zase koukali za stavu 1:3. Tím, že Pavel zastavil ty gólové šance, tak jsme byli rádi za třetinu 1:1. Ve druhé třetině myslím, že jsme byli lepší, začali jsme hrát víc na kotouči, v dobrém pohybu, myslím si, že jsme soupeře přehrávali. Než jsme šli do oslabení, tak tam soupeř do té doby nic neměl, pak jsme odskočili na dvougólové vedení. Samozřejmě tam šlo vidět, že nějak extra v pohodě nejsme, protože ten rozdíl mohl být vyšší. Ve třetí třetině jsme si řekli, že si pohlídáme hlavně ten začátek třetiny, a že nebudeme hrát na krásu, ale ubojujeme to jako tým. Mužstvo už od rána bylo nažhavené, chtělo to urvat a já jsem rád, že se kluci stmelili, a že se to celé dalo dokupy. A že, i když třeba ne úplně pohledným hokejem, tak jsme ty tři body získali.
Jozef Daňo (Frýdek-Místek): Z naší strany nejslabší výkon v této sezoně. První třetina ještě byla dobrá, tam jsme to měli 1:1, v té druhé nám to prostě nefungovalo a nebylo to tak, jak jsme si to představovali. Takže výsledek dopadl tak, jak dopadl a neudělali jsme tam něco navíc, abychom ten zápas otočili. Dopadlo to 4:1, nějaké šance tam sice byly, ale ten tlak nebyl takový, jaký bychom chtěli. Nepřiblížilo se to ani zdaleka k tomu zápasu s Prostějovem, takže z naší strany výkon špatný.

Další kolo Chance ligy svedlo dohromady hokejisty Třebíče a Frýdku-Místku. V sestavě HST se po pauze způsobené zraněním objevil produktivní útočník Denis Kusý a jak se později ukázalo, byl to jeden z klíčových hráčů utkání. Začátek střetnutí se nesl spíš v duchu nepřesností na obou stranách. Dobrou střelou se prezentoval Vodný, na druhé straně zahrozili Martynek či Kvasnica, ale vše bez gólového efektu. To neplatilo v 6. minutě. Z kruhu pálil Psota, Daneček puk propustil mezi betony a kus černé gumy dorazil do odkryté svatyně Martin Šťovíček. Během úvodní periody jsme viděli také několik vyloučení, avšak žádný z týmů nedokázal svou početní výhodu zužitkovat. Frýdek-Místek však smutnit nemusel, přesilovku rysi sice nevyužili, ale takřka hned po jejím skončení se ke střele dostal Milan Mikulík a projektilem směřovaným do horního rohu branky srovnal na 1:1.

Druhá perioda odstartovala tlakem Třebíče, ten trval prakticky celých dvacet minut. Zatímco během první dvacetiminutovky dokázali Severomoravané poměrně pravidelně ohrožovat třebíčskou branku, tentokrát byli téměř neškodní. A svůj tlak zvládly Bílé hvězdy zúročit i gólově. Denis Kusý sice ještě neskóroval, avšak jeho parťák Tomáš Havránek už ano. Šikovný forvard se dostal do ideální střelecké pozice a střelou po zemi překonal Lukáše Danečka. Tribuny KHNP arény explodovaly nadšením. Další branky na sebe přitom nemusely nechat dlouho čekat. Matěj Psota dostal ideální přihrávku na kruh, kterou proměnil tvrdou ránou těsně nad ledem v další extázi příznivců Třebíče. Rysům nepomohla ani další přesilovka. Stav zápasu tak bylo po dvou třetinách 3:1 pro tým z Vysočiny.

Závěrečné dějství přineslo spíše šarvátky, než hokejové akce a góly. Bylo to způsobeno tím, že HST si zkušeně hlídala svůj náskok, přičemž Frýdek-Místek si moc možností na zdramatizovaní průběhu nevytvořil. K vidění tak byly spíše zmíněné šarvátky a pošťuchování. Frýdecko-Místeckým nebyla nic platná ani přesilovka pět na tři. Asi největší příležitost měl během ní Mikulík, jenže neuspěl. To bylo zřejmě zlomem samotného střetnutí. Od té doby jako by rysi už neměli sil na zvrat. Definitivní klid na třebíčské hole pak dal Michal Vodný, který upravil na konečných 4:1. Třebíč tedy mohla slavit první vítězství v nové sezoně.