Rysi vezou ze Sokolova cenný bod!
Dobrá věc se podařila! Hráči Frýdku-Místku konečně přerušili dlouhou bezbodovou sérii. Druhou čtvrtinu základní části Chance ligy začali duelem v Sokolově. Ač domácí Baník vedl 2:0, Slezané příkladně zabojovali, a ve třetí části díky trefám Haase a Sedláka srovnali krok. Domácí získali bonusový bod teprve v prodloužení.
14.kolo, sobota 21.10.2023, ZS Sokolov
3:2p
1:0, 1:0, 0:2 - 1:0
HC Baník Sokolov

Hamalčík – M. Rohan, Tureček, Rulík, Weinhold, Mlčák, Klejna – Osmík, Kverka, Tomeček – Kofroň, Přikryl, Kružík – Vracovský, Vrdlovec, Csamango – Křemen, T. Rohan, V. Adamec. Trenér: Tomáš Mariška.

Švančara – Urbanec, Hrachovský, Š. Havránek, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk – Hotěk, Marosz, Svačina – Ramik, Doktor, Z. Sedlák – Haas, Šuhaj, R. Veselý – Geidl, Macháček, Matěj. Trenér: Martin Hrnčár.

1. Tomeček (Tureček, Kverka), 39. Přikryl (Rohan), 62. Tomeček (Vracovský, Kverka)
54. Haas (Hotěk, Doktor), 55. Z. Sedlák (Šuhaj, Haman)
Vyloučení: 2:2
Využití: 2:1
Střely na branku: 24:17 (6:6, 3:4, 13:7 - 2:0)
Zblokované střely: 8:10
Vhazování: 39:19
Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Belko, Malý
Diváci: 540

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Utkání hodnotím kladně. Zmrazil nás rychlý gól soupeře hned v úvodu, byla to nepříjemnost. Domácí byli v úvodu o něco lepší, byli častěji na kotouči, vytvářeli si šance. V kabině jsme si k tomu něco řekli a od druhé třetiny šel náš výkon nahoru. Sokolov se nám povedlo zatlačit, byly tam šance, jenže znovu jsme měli slabší zakončení. Teprve ke konci třetí třetiny jsme dvěma góly srovnali. Byla tam snaha vyhrát zápas už v základní době, jenže zabrzdilo nás vyloučení těsně před koncem. Sokolov poté rozhodl v prodloužení. Bod ale vnímám jako úspěch, hráli jsme proti silnému rivalovi. Věřím, že tohle bude odrazový můstek k dalším zápasům, ve kterých už musíme bodovat naplno.

Pro sobotní utkání v Sokolově dostal ve frýdecko-místecké brance prostor Patrik Švančara. Mladý gólman ale musel vytahovat puk ze sítě už po necelé půlminutě. Turečkovo nahození od modré totiž před hostující brankou pohotově tečoval Vojtěch Tomeček. Rysi v dalším průběhu nepůsobili zakřiknutým dojmem, jenže brzy inkasovaná trefa jim mohla nahlodat sebevědomí.

Šanci si nejprve vytvořil Svačina, jenže v koncovce nezachoval potřebný klid. Následovala spolupráce mezi Haasem a Veselým, ovšem sokolovský Hamalčík znovu úřadoval. Festival zahozených šancí tak pokračoval. Do střelecké listiny se mohl zapsat Hrachovský, kterému předložil puk Marosz. Poté neuspěl ani Nico Geidl či po něm Haas. Slezan měl v první části střeleckou převahu, ale do kabin šli spokojenější Baníkovci.

Podobný průběh nabídla také druhá perioda. V dobrém světle se ukazoval nově příchozí Sedlák. Jeho odvážné sólo a střela na lapačku ovšem nebyly zakončeny úspěchem. Sokolovských šancí nebylo mnoho, rysi dobře zahušťovali střední pásmo a snažili se rozbíjet ofenzivní nápady soupeře už v zárodku.

Jenže Baník znovu ukázal maximální efektivitu. V čase 38:14 byl za podrážení vyloučen Oskar Haas a Západočeši dokázali přesilovku gólově zhodnotit. Martin Rohan od modré posunul kotouč na pravý kruh, kde stál osamocený Roman Přikryl, jehož tvrdá pumelice se zastavila až ve frýdecko-místecké svatyni.

Také třetí část se nesla ve znamení územní převahy hostujícího kolektivu, a nakonec byli hráči z Polárky po zásluze odměnění. Rysi se gólově prosadili v závěrečných minutách, pomohla jim k tomu horší disciplína Sokolova. Na trestné lavici usedl Vracovský, kdy Hotěk přenesl hru na levý kruh, kde vartoval nikým nehlídaný Oskar Haas. Mladý útočník typickým nápřahem z oblíbené pozice poslal puk přesně k tyči a snížil.

39 vteřin poté už bylo srovnáno! Postaral se o to Zdeněk Sedlák, který v době, kdy na časomíře svítila hodnota 54:21, v předbrankovém teritoriu duchapřítomně tečoval nahození Vojtěcha Šuhaje. Rysům v závěru výrazně zkomplikoval situaci Marosz, který se minutu před koncem provinil faulem za hrubost. Baník jeho trest využil až v prodloužení. V čase 61:05 rozhodla trefa Vojtěcha Tomečka, který profitoval z ideálního pasu Kverky.

Frýdek-Místek tak veze ze Sokolova mimořádně cenný bod, který snad bude příslibem lepších časů. Příští duel čeká svěřence Martina Hrnčára hned v pondělí 23. října, kdy v Polárce od 18:00 hodin přivítají jihlavskou Duklu.

📷 Foto: web HC Baník Sokolov