Rysi ve Vsetíně remizovali, domácí šťastnější v nájezdech
K dalšímu střetnutí v rámci letní přípravy zavítali hráči z Frýdku-Místku do Vsetína. Na ledě ambiciózního soupeře se rysi prezentovali velmi sympatickým výkonem, byli střelecky aktivnější, ale po šedesáti minutách svítil na Lapači remízový stav. Trefu Slezanů obstaral v úvodní části Mikuláš Zbořil. Valaši o něco lépe zvládli bonusové samostatné nájezdy.
přátelské utkání, čtvrtek 12.8.2021, ZS Na Lapači
2:1sn
1:1, 0:0, 0:0
VHK ROBE Vsetín

Málek (Sachr) – Říha, J. Jenáček, Smetana, Ondračka, Štach, Vosátko, Hryciow – Berger, Klímek, Vítek, Indrák, Majdan, Apolenář, Vlach, Zeman, Půček, Jonák, Rob, Březina. Trenér: Roman Stantien.

Foltán – Teper, Z. Malík, Zbořil, Ciura, Adámek, Krenželok – Komorski, M. Zabloudil, Čmiel, Klimša, Łyszczarczyk, Matiaško, Blaško, Macháček, Bartoš. Trenér: Mojmír Trličík.

Diváci: 920

Jan Srdínko (asistent trenéra VHK Vsetín): Určitě dnes spokojenost, ale největší radost z čeho máme, tak že jsme si mohli zahrát před diváky, kteří přišli v hojném počtu. Budeme rádi, když lidé budou chodit ve větším a větším počtu. Myslím, že jsme si hokej užili, hrálo se nahoru dolů, pro lidi zajímavý zápas. Šance byly na obou stranách, gólmani ale oba dobrej výkon. I proto padlo tak málo gólů. Jinak naše hra, kterou jsme předvedli, byla zase o poznání lepší, než v tom utkání v Prostějově.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Pro nás to bylo po dlouhé době s diváky, kdy na stadionu bylo tisíc nadšených fanoušků, kteří vytvořili výbornou atmosféru. Ta s postupem zápasu pak v závěru ještě gradovala. Co se týče samotné hry, tak jsme viděli utkání bruslivé, nahoru dolů, o čemž svědčí i počet zákroků obou gólmanů. Oba patřili k nejlepším hráčům celého střetnutí. Byl to zápas přípravný, kde hráči zkoušejí své limity kam až můžou jít, takže je tam spousta situací, které určitě bude nutno řešit z naší strany jinak. Prostě tam bylo někdy netaktické vyvezení kotouče z obranného pásma, nebo nevyhození puku třeba po dlouhé době strávené v našem pásmu. Určitě musíme popracovat na přesilových hrách, které teď moc hráči netrénují.

Trenér Trličík už dříve avizoval, že do duelu ve Vsetíně pošle kvůli absenci několika juniorů jen tři pětky a skutečně tomu tak bylo. Oproti tomu Vsetín nasadil do čtvrteční konfrontace kompletní čtyři formace.

Úvodní trefa se podařila domácím. Na konci páté minuty během přesilovky vypracoval akci Rob, který oslovil nahrávkou novou posilu Valachů Juraje Majdana, a ten se u pravé tyče nemýlil. I v dalších minutách byla optická převaha na straně vsetínského celku, ale Foltán působil velmi jistým dojmem.

Rysi udeřili pouhých pět vteřin před úvodní sirénou, kdy se už oba týmy možná viděly v šatnách. Autorem vyrovnávací trefy byl, stejně jako v úterý proti Jastrzebie, obránce Mikuláš Zbořil, jenž střelou po ledě překvapil domácího Málka.

Prostředí část přinesla opatrnější hokej, šance se přesto rodily na obou stranách kluziště. Vsetínu mohl dělat radost Luboš Rob, který v polovině základní hrací doby zasáhl brankovou konstrukci. Rysy mohl poslat do vedení David Klimša, který v nepřehledné skrumáži nedotlačil kus černé gumy za mladého brankáře Málka.

Devět stovek diváků nevidělo gól ani v závěrečném dějství. Vsetín sice měl mírnou územní převahu, ale gólman Frederik Foltán svůj tým výrazně držel. Nescházelo moc a Slezané na Lapači mohli dokonce uspět v základní hrací době. Nejblíže gólu byl Zabloudil, který mohl zhodnotit přesilovku, ale na Málka nakonec nevyzrál.

Prodloužení se tentokrát nekonalo, na řadu tak přišly hned samostatné nájezdy. V nich se nejprve ve druhé sérii prosadil domácí Rob. Těsně poté uspěl také frýdecko-místecký Filip Komorski. Dalším gólovým nájezdníkem už pak byl pouze vsetínský David Březina, jehož trefa tedy byla v konečném resumé rozdílová.

V dalším utkání se rysi představí doma. V úterý 17. srpna přivítají od 17:00 hodin v hale Polárka partnerský tým Ocelářů Třinec. Tam byste rozhodně neměli scházet!