Potlesk! Rysi mají skalp polského mistra!
Reportáže
Domácí premiéra v rámci letního přípravného cyklu vyšla hokejistům Frýdku-Místku na jedničku. Polského šampióna z Jastrzębie dokázali díky poctivému a kompaktnímu výkonu zdolat 2:1. Trefy Slezanů obstaraly předsezónní posily - v první části obránce Mikuláš Zbořil a těsně před závěrečnou sirénou útočník David Bartoš.
přátelské utkání, úterý 10.8.2021, hala Polárka
2:1
1:1, 0:0, 1:0
HC Frýdek-Místek

Foltán (Šimonů) - Zbořil, Teper, J. Adámek, Krenželok, Ciura, Marcinko, Kareš - Łyszczarczyk, Komorski, Klimša - Zabloudil, Bartoš, Matiaško - Blaško, Čmiel, Geidl - Macháček, Matěj, Jobánek

JKH GKS Jastrzębie

Nechvátal (Kieler) - E. Ševčenko, Bahalejša; Bašyrov, Pavlovs, Urbanowicz - Bryk, Górny; Jass, Razgals, A. Ševčenko - Kamienieu, Kostek; Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka - Gimiński, Horzelski; Pelaczyk, Płachetka

Branky
17. Zbořil (Bartoš), 60. Bartoš (Zbořil)
3. Urbanowicz (Bryk)
Statistiky
Vyloučení: 4:5
Využití: 1:0
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 31:19
Rozhodčí: Rapák, Mrkva - Rožánek, Hanzlík
Ohlasy

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Soupeř hrál čtvrtý zápas, my třetí. Těší nás, že byl vidět posun ve hře, v hokejových dovednostech. Zápas nám ukázal to, že jsme měli dostatek šancí, abychom dali více branek. Občas nám scházel finální klid, někdy jsme z dobrých situací nezakončili, ale hledali ještě lépe postaveného hráče. To vedlo k tomu, že to bylo téměř až do konce vyrovnané. Přesilovky zatím trénujeme pouze v den utkání. Přesto je vidět, že to někteří nemohou hrát. I když si to myslí a každý by chtěl přesilovku hrát, tak tyhle situace, stejně jako oslabení, jednoduše nejsou pro každého. Včera jsme byli tři hodiny na ledě, plus posilovna. Měl jsem z toho dnes obavu, i když jsme hráli na čtyři lajny. Mám radost, že nám to celý zápas jezdilo.

Od samotného úvodu se hrál v Polárce hokej ve vysokém tempu. Rysi na soupeře vlétli, z čehož na konci druhé minuty rezultoval faul lotyšské beka Marise Jasse. Slezané postavili přesilovkový zámek, jenže při urputné snaze o střelu zapomněli puk na modré. Do samostatného úniku se tak dostal Maciej Urbanowicz a svůj bekhend mezi betony Foltána dotáhl do zdárného konce.

V dobrém světle se ukazovala letní posila domácích Filip Komorski. Proti svým krajanům měl očividně značnou motivaci a v osmé minutě zasáhl z nesnadné pozice brankovou konstrukci. Rysi se vyrovnání dočkali během dvojnásobné přesilovky. David Bartoš si vyměnil puk s Mikulášem Zbořilem a ten ostrým projektilem téměř od modré vymetl pavučiny za českým gólmanem v barvách polského mistra Patrika Nechvátala.

Druhá část hry branku nepřinesla, v Polárce se hrál opatrnější hokej s menším počtem šancí na obou stranách barikád. Optickou převahu měli přece jen svěřenci Mojmíra Trličíka a Jozefa Daňa. V několika případech Jastrzębie podržel český brankář Patrik Nechvátal.

Ten držel svůj tým nad vodou také ve třetím dějství, kdy Frýdek-Místek polského rivala zatlačil především v samotném začátku. Dlouhá přesilovka pěti proti třem ovšem brankové ovoce domácí partě nepřinesla. Rysi byli zcela po zásluze za svou nesmírnou aktivitu odměnění 41 vteřin před závěrečnou sirénou. Architektem vítězné branky byl Mikuláš Zbořil, který nahodil puk do předbrankového území, kde jej perfektně tečoval David Bartoš a rozhodl o cenném skalpu polského mistra.

V dalším přípravném střetnutí se Frýdek-Místek představí ve čtvrtek na ledě Vsetína. Šlágrem pak je domácí souboj proti partnerskému týmu třineckých Ocelářů. Zápas proti českým mistrům bude v Polárce na programu v úterý 17. srpna od 17 hodin. Tam nemůžete chybět!