Góly Štěpána Macháčka pomohly zdolat přerovské Zubry
Ve druhém přípravném utkání zvítězili frýdecko-místečtí hokejisté nad Přerovem 4:1. Dvě branky zaznamenal Štěpán Macháček.
přátelské utkání, čtvrtek 5.8.2021, MEO Aréna
1:4
0:1, 1:1, 0:2
HC ZUBR Přerov

Postava (32. Žurek) – Hrdinka, Seemann, Ševčík, Gréč, Billa, Holík, Hanák – M. Svoboda, Dvořák, Novák – Dobša, Indrák, Jan Svoboda – Kuchta, Halík, Kleniar – Štíbr, Kolařík, Brázda. Trenér: Vladimír Kočara.

Foltán (32. Šimonů) - Zbořil, Teper, J. Adámek, Z. Malík, Marcinko, Kareš - Macháček, Klimša, Matiaško - Blaško, Čmiel, Zabloudil - Geidl, Matěj, Jobánek. Trenér: Mojmír Trličík.

36. Seemann (Kuchta, Kleniar)
12. Macháček (Teper), 38. Macháček (Malík), 44. Čmiel (Zbořil, Teper), 60. Matiaško (Geidl)
Vyloučení: 3:5
Využití: 0:0
Střely na branku: 20:16
Tresty: Jan Svoboda (Přerov) 5 minut + do konce utkání – Klimša (Frýdek-Místek) 5 minut + do konce utkání
Rozhodčí: Rapák, Cabák – Veselý, Rožánek.
Diváci: 412

Vladimír Kočara (trenér HC ZUBR Přerov): Kluci odvedli slušnou práci. Náš výkon měl sestupnou tendenci – s první třetinou jsme spokojení, od druhé části to bylo krapet horší. Jsme v určité fázi přípravy a únava na nás byla znát víc, než na Frýdku. Pro spoustu kluků to byl vůbec první zápas za muže. Celkově jim nemohu nic vytknout. Frýdek v utkání vyhrál zaslouženě. Jsem rád, že my jsme zvítězili na nájezdy.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Naše vítězství se zrodilo po bojovném výkonu na obou stranách. Zubři sice drželi více kotouč na své straně, ale rozhodla produktivita. V polovině zápasu jsme prostřídali gólmany, kdy musím uznat, že Forlán toho do té doby hodně pochytal. Šimonů měl jedno okénko, ale oba podali dnes výborný výkon. Spokojen jsem s hrou našich zadáků, i když, jak jsem již zmínil, byli domácí více na kotouči. Právě díky té obranné hře se domácím nepodařilo nás přehrát.

Rysi se v přerovské MEO Aréně představili od začátku střetnutí tentokráte s Frederikem Forlánem v brankovišti. Třicetiletý slovinský gólman Rok Stojanović na zkoušce u nás neuspěl, a tak v týdnu u týmu skončil. Oba trenéři nakonec do zápasu poslali omlazené sestavy. "Tuhle myšlenku jsme s domácím trenérem plánovali v předstihu. Jen jsme si na začátku týdne vše upřesnili," prozradil frýdecko-místecký kouč Mojmír Trličík. "Nastoupili jsme opět s hráči, kteří u nás bojují o místo v sestavě. Příležitost také dostalo i pět juniorů, pro které to bylo střetnutí o získání velmi cenných zkušeností," dodal.

Stejně jako v předešlém přípravém duelu, tak i v Přerově, jsme šli v úvodní třetině do vedení, kdy se na začátku 12. minuty dokázal po příhrávce obránce Tepera zpoza branky prosadit Štěpán Macháček - 0:1. Tento hubený náskok si naši hokejisté drželi až do 36. minuty, kdy domácí hráči dokázali zásluhou Víta Seemanna srovnat krok na 1:1. V té době už na obou stranách kluziště chránili brankoviště noví gólmani. U nás v brance vystřídal Forlána Dominik Šimonů, v té domácí se objevil Petr Žurek. Z vyrovnaného stavu se domácí Zubři radovali pouhých 80 vteřin, kdy to byl znovu Štěpán Macháček, který přeci jen dokázal procedit puk za domácího gólmana - 1:2. Tímto skromným stavem skončila také i druhá perioda tohoto přípravného střetnutí.

Rozulení duelu, který byl pro přerovské hokejisty v přípravném období úplně prvním (to naši hráči už měli za sebou utkání s polským mistrem z Jastrzębie, pozn. red.), přinesla třetí třetina. V ní nejprve po návratu Kareše z trestné lavice dokázal ve 44. minutě poslat náš celek do dvoubrankového náskoku Matouš Čmiel, který po Zbořilově přihrávce nedal domácímu gólmanovi Žurkovi šanci - 1:3. Výhru pak pečetil patnáct vteřin před uplynutím základní hrací doby do opuštěné klece Michal Matiaško - 1:4.