Rysi v Benátkách nebyli úspěšní, domů tedy body nevezou
V rámci 37. kola Chance ligy a sedmého kola nadstavbové části vycestoval Frýdek-Místek do Benátek, kde chtěl přidat další body a šplhat zpět na druhé místo. To se nakonec nepovedlo. Rysi s Benátkami prohráli v řádné hrací době poprvé od září 2018.
7.kolo, sobota 4.1.2020, ZS Benátky nad Jizerou
3:1
1:0, 1:0, 1:1
HC Benátky n. Jizerou
Žajdlík (Čajan) – Hampl, Kolmann, Bukač, Kovář, Buchtela, Kunst, Aubrecht – R. Duda, Chrtek, Klapka – Pabiška, Najman, D. Špaček – Jiruš, A. Dlouhý, Wiencek – Křepelka, Šafařovský.
L. Daneček (Loubal) – Bartko, Haman, J. Michálek, L. Kovář, Hrachovský, J. Adámek – Tomi, Klimša, Kafka – Mikulík, Stuchlík, Kofroň – Kaukič, Przybyla, Eret – D. Stránský, Konečný, Motloch.
Diváci: 308
Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Po herní absenci jsme podali vyvážený a zodpovědný výkon, co se týká hry do defenzivy. Uhráli jsme výsledek na minimální počet obdržených branek.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Byl to vyrovnaný zápas se spoustou přesilových her na obou stranách. Jednu jsme dokázali využít, bohužel to ale bylo málo. Řekl bych, že Benátky dnes byly trochu šťastnějším týmem, protože šance byly na obou stranách víceméně stejné. Prohra nás mrzí, protože jsme si mysleli, že navážeme na šňůru, kterou jsme měli před Vánoci. Nepovedlo se to, musíme hledět dopředu.

Zápas začal z obou stran opatrným hokejem. Benátky měly první šanci ve vlastním oslabení, ale perfektně zasáhl brankář Lukáš Daneček. Hostující brankář měl další práci asi o půl minuty později, protože obrana rysů propustila Daniela Špačka. Ten vyslal jednu střelu, kterou sice Daneček betonem vyrazil, ale to už neplatilo o dorážce, která skončila za jeho zády. Milan Mikulík měl velkou šanci, při které mohl srovnat v přesilovce, avšak domácí podržel brankář Matěj Žajdlík. Třetina skončila při mírném vedení Benátek.

Ve druhé části hry se ukázal hned ze začátku Lukáš Pabiška, který posílil tým nedávno. Puk namířil jen do Danečkova betonu. Adam Klapka byl asi v polovině hry v další šanci a tentokrát už šlo o centimetry. Zazvonila totiž tyčka po jeho brutální dělovce. Daniel Špaček unikl stejně jako v první třetině, ale zakončil mezi betony, které Daneček sevřel, takže puk neprošel. Benátky se znovu prosadily v polovině utkání. Daneček totiž vyrazil ránu Jiruše a připravil puk na dorážku Petru Wiencekovi. Domácí tak skvěle završili povedenou část utkání. Pabiška pak chtěl skórovat v brejku, ale Daneček byl proti jeho ráně. Filip Haman na konci třetiny ještě vyhodil kotouč do ochranné sítě a putoval za katr.

Jelikož ale zazněla siréna, pokračovala část početní výhody až v třetí třetině. Benátečtí jí už nedokázali využít. V první větší šanci se ocitl Petr Kolmann, který se za netradičního počtu hráčů na hřišti (4 na 3) vydal do dobré pozice a trefil také tyčku Danečkovy svatyně. Poté se konečně ukázali i rysi. Kryštof Stuchlík dostal puk do branky při přesilovce, sudí zápasu ho ale zamítli kvůli způsobu, jakým byl gól vstřelen. Ten byl vyhodnocen jako úmyslné kopnutí puku do branky a gól tedy neplatil. Jen o pár chvil později už se ale mohli hosté radovat oprávněně, jelikož hezkou souhru zakončil David Kofroň a upravil tak na 2:1. Jenže domácí po gólu začali zvyšovat svou aktivitu. Branka dlouho nepřicházela, přece se nakonec Benátky dočkaly. Petr Kafka přihrával kotouč na modrou, ale trefil brusle Radka Dudy. Puk pomalu klouzal do odkryté branky, ale nikdo z hostů ho nestihl. Zápas tak skončil 3:1 a rysi poprvé od 29. září 2018 prohráli s Benátkami v základní hrací době. Na domácím stadionu vyhrály Benátky nad Frýdkem-Místkem v řádné hrací době dokonce poprvé od 2. listopadu 2016!