Rysi si s chutí zastříleli, Baník odjíždí se sedmigólovou náloží
V rámci šestnáctého kola přijel do Polárky Baník Sokolov. Ten se zde ale moc nechytal a domácí mu uštědřili debakl 7:2. Oba týmy odehrály zápas ve speciálních dresech kvůli projektu Legenda legendám.
16.kolo, neděle 26.1.2020, Hala Polárka
7:2
4:0, 2:2, 1:0
Suchánek (L. Daneček) – D. Stránský, M. Adámek, Bartko, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Rufer – Kafka, Novotný, Tomi – Kofroň, Hladonik (C), Mikulík (A) – Klimša, Kaukič (A), Martynek – Eret, Przybyla, Stuchlík.
HC Baník Sokolov
Bednář (Kašpar) – Přindiš (A), Houdek, P. Michálek, Vodička, Kadeřávek, A. Rulík, Pařízek – Švec, M. Zadražil (A), Urban – Křemen, Kverka, Osmík – T. Rohan (C), Vrána, Houška – Kovařík, Kuběna, Remta.
3. Hrachovský (Martynek, Kaukič), 6. Novotný (Tomi, Kafka), 13. Kofroň (Kafka, Tomi), 17. Stuchlík (Przybyla), 25. Tomi (M. Adámek), 40. Kafka (Klimša, Bartko), 47. Martynek (Novotný, Hrachovský)
Diváci: 1139
Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): Rozhodla určitě první třetina, kdy jsme do toho vstoupili velmi dobře. Splnili jsme přesně to, co jsme si řekli. To je samozřejmě v takových zápasech rozhodující. Ten náskok jsme si pak hlídali až dokonce, i když těch posledních pět minut už jsme to vyloženě dohrávali, soupeř měl nějaké šance. Ale pro nás zase důležité tři body do tabulky a doufám, že na to navážeme příští zápas s Jihlavou.
Karel Mlejnek (Baník Sokolov): Myslím si, že dnešní utkání rozhodla naše nedisciplinovanost. Dostali jsme dva góly nebo tři góly v oslabení. To byl jeden faktor, druhý faktor byl neproměňování brankových příležitostí. Nastřelili jsme tam snad čtyři tyčky, třikrát jsme netrefili prázdnou branku. Takže to je faktor číslo dvě. Byly tam fáze, kdy byl soupeř dominantní při přechodu hřiště, při držení puku. Tam jsme to taky úplně nezvládli.

Frýdek-Místek do zápasu vstoupil mnohem lépe. Už od prvních sekund začal odstřelovat soupeřovu branku. První velká šance přišla v jedenácté minutě, kdy Jan Hladonik dostal přihrávku od Milana Mikulíka, přesouval kotouč na druhou stranu pro dalšího spoluhráče, který ale nestihl dobře zakončit. To rysy nemuselo vůbec mrzet. Bez tří sekund minut poté totiž udeřili prvním gólem. Ondřej Hrachovský svou klasickou silnou ránou z pozice před kruhem propálil po Martynkově asistenci všechno včetně gólmana. Následně mohl dvakrát udeřit Sokolov, v průběhu třiceti sekund se dvakrát dostal do velké šance, která skončila jen nastřelenou tyčkou. Nedáš – dostaneš. Toto nejen hokejové pravidlo se zase uplatnilo chvíli poté. Štěpán Novotný projel od půlky až k brance a ukázal skvělou kontrolu puku, se kterým několik hráčů zmátl a nikdo mu ho nedokázal sebrat. Nakonec oklamal i gólmana. Do tyčky se trefovali i domácí hráči.

Ve třinácté minutě šli už rysi do trháku. David Kofroň najel do mezikruží, popotáhl si kotouč k brankáři, a vypálil ránu, se kterou si Bednář vůbec nevěděl rady. Skóre poskočilo na 3:0 pro domácí. A to ještě nemělo být vše. V čase 16:15 domácí sehráli parádní kombinaci, kdy Kryštof Stuchlík mohl poslat puk do úplně prázdné brány, ale nadstřelil ji. To ho sice mohlo mrzet, ale chuť si spravil jen o 6 sekund později, kdy zakončoval další rychle a skvěle sehranou kombinaci. Puk dostal od Przybyly po jeho ráně, ale protože měl relativně dost prostoru, dvakrát si ho přehodil a úspěšně zakončil. Sokolov pak napálil třetí tyčku ve třetině, ale skóre mluvilo jasně – 4:0.

Na začátku druhé třetiny Frýdek-Místek zvolnil tempo a právě to dalo možnost Baníku udeřit a začít se zápasem něco dělat. Tomáš Pařízek si najel na konec kruhu a bekhendem ledabyle vypálil. Jenže jeho střela byla nečekaná a mladému Tomáši Suchánkovi v brance propadla. Ovšem tento gól opět dal rysy do pozoru. Šance Hrachovského od modré a Klimši po získání kotouče zůstaly neproměněny, Vojtěch Tomi ale po skrumáži přímo před brankovištěm záhadným způsobem, asi jednou z dorážek, dostal kotouč do klece za Bednářovy záda. Jan Hladonik mohl zápas definitivně rozhodnout při samostatném úniku na brankáře ve 34. minutě, ale nepovedlo se mu ho přelstít. Od té doby začal Baník opravdu hrát. A bylo to znát. Domácí se najednou museli urputně bránit. Ve 35. minutě Sokolov snížil, hosté vypálili po buly a Vladislav Houška kotouč tečoval do sítě. Jenže i na tento gól měli rysi odpověď. Sokolov jim nabídl dvojnásobnou přesilovku 5 na 3 a to byla trestuhodná chyba. David Klimša měl hodně prostoru před brankou, a proto nezakončoval, ale z otočky poslal přihrávku na levý kruh Petru Kafkovi, který okamžitě z první pálil do sítě.

Ve třetí třetině jsme viděli už pouze jeden gól. O ten se postaral asistent kapitána Rostislav Martynek, který z pravého kruhu skvěle zakončil povedenou kombinaci domácích hokejistů a zužitkoval tak přihrávku zpoza branky. Sokolov se v poslední části hry dostal ještě do několika šancí, buď je ale zastavil Suchánek, nebo jejich vlastní neohrabanost v zakončení. Od poloviny poslední třetiny už hra pomalu ztrácela tempo a frýdeckomístečtí věděli, že důležité body zůstanou doma. Zápas tedy po třetí třetině skončil poměrem 7:2.