Proti Ústí rozhodla Kofroňova trefa v oslabení
Utkání proti Ústí nad Labem jsme i přes časté vyloučení ve třetí části zápasu zvládli. Rysi vyhráli počtvrté v řadě.
15.kolo, čtvrtek 23.1.2020, Hala Polárka
5:3
1:0, 2:2, 2:1
Suchánek - D. Stránský, M. Adámek, Bartko, Michálek, J. Adámek, Hrachovský - Kafka, D. Klimša, Tomi - Kofroň, Kaukič, Mikulík - Szturc, Przybyla, Martynek - Motloch, Š. Novotný, Stuchlík - Eret. Trenér: Vlastimil Wojnar.
HC Slovan Ústí nad Labem
Stahl - Müller, Hes, Mareš, Vl. Brož, Volráb, Zukal – Severa, J. Havel, Tůma – Kružík, Svoboda, Filip – Maršoun, Kordule, O. Bláha – Jelínek. Trenér: Tomáš Mareš.
14. Motloch (Š. Novotný, Stuchlík), 33. Klimša (Martynek, Š. Novotný), 33. Tomi (M. Adámek, Kafka), 57. Kofroň (Kafka, M. Adámek), 60. Tomi (Kafka).
28. Severa (Bláha, Volráb), 38. Jelínek (Maršoun, Zukal), 43. Kordule (Jelínek, Volráb).
Diváci: 1000
Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Zápas nezačal z naší strany zrovna nejlépee, ale naštěstí jsme se dokázali dostat do vedení. Druhá část zápasu, to byla naše drtivá převaha, škoda, že jsme z toho vytěžili pouze jednobrankové vedení. Jakmile ale na začátku třetí třetiny padl vyrovnávací gól, tak se začaly dít věci. Moc to nechci rozebírat, ale my pak nehráli ani tak proti pěti, jako proti sedmi. Naštěstí jsme se i v oslabení dokázali Kofroněm prosadit a výhru pečetili střelou do prádzné. Musím před hráči smeknout, v závěru doslova lehali do střel. Mrzí mě, že se neměřilo stejnou měrou. Neříkám, že tam nebyly z naší strany fauly, ale mám na vše zkrátka svůj názor. Tohle není první případ, kdy se tohle dělo.
Jaroslav Roubík (trenér HC Slovan Ústí nad Labem): Zápas jsme dobře začali, nepustili jsme soupeře do úvodního tlaku, ve druhé třetině byl soupeř lepší a dostal se do vedení, ale zápas jsme si prohráli ke konci, kde jsme nevyužili dvě přesilovky 5 na 3 a jeden gól dostali.

Byly to nervy, ale rysi počtvrté v řadě získávají všechny body. Domácí hokejisté navíc potvrdili, že se jim v letošní sezoně proti Ústí v hale Polárka prostě daří, opět s ním totiž neprohráli (výhry 4:2, 7:3 a 5:3).

Stejně jako v úterním zápase Benátky, tak i náš čtvrteční soupeř, odehrál zápas pouze na tři útoky. Ústí navíc chyběl nejproduktivnější útočník Tomáš Vildumetz. Každopádně tisícovka diváků viděla dramatickou podívanou.

Skóre zápasu se poprvé měnilo až ve 14. minutě, kdy Novotný pohotovou přihrávkou z otočky našel volného Motlocha a ten poprvé rozjásal domácí fanoušky v hale Polárka - 1:0. V osmé minutě druhého dějství jsme ale bohužel chybovali v rozehrávce a hosté dokázali situaci dva na jednoho zužitkovat vyrovnávací brankou. Mladého Suchánka ve frýdecko-místecké brance překonal z bezprostřední blízkosti ústecký útočník Severa - 1:1.

Rysi ve druhé třetině svého soupeře jasně přestříleli (20:5), což se projevilo také i na změně průběžného stavu. Ve 33. minutě vyvezl Novotný puk z obraného pásma, předal jej rozjetému Martynkovi, kterému však jeho bekhendový pokus ústecký gólman Stahl vyrazil. Ke vší smůle hostujícímu brankáři se puk odrazil k volnému Klimšovi a rysi podruhé v zápase mohli slavit - 2:1. Z dalšího průběhu hry uběhlo jen dvaatřicet vteřin a domácí družina vedla o dvě branky. Na konci povedené přesilovkové akci byl tentokráte Tomi - 3:1. Dvě minuty před koncem druhé třetiny dokázal soupeř opět utkání zdramatizovat, když svůj důraz přetavil v gól Jelínek - 3:2.

Na začátku třetí periody nám bylo zle-nedobře. To hosté dokázali znovu skórovat po velmi rychlé akce z vlastní třetiny. Příliš prostoru dostal totiž Kordule a bylo srovnáno - 3:3. Začínalo se odznova.

Závěr třetí části jsme odehráli povětšinu v oslabení. Naštěstí toho hosté využít nedokázali, ba naopak, v 57. minutě se do zakončení dostal Kofroň, který nadvakrát přeci jen překonal ústeckého brankáře - 4:3! Tříbodovou pojistku pak zařídil osm vteřin před vypršením třetí třeniny střelou do prázdné branky Tomi - 5:3. Rysi získali další důležité body, na momentálně desátý Prostějov ztrácíme už jen pouhý bodík (máme však oproti Hanákům tři zápasy k dobru).

Další utkání Chance ligy sehrajeme opět v domácím prostředí, a to v neděli 26. ledna, kdy od 16 hodin hostíme v hale Polárka nováčka soutěže ze Sokolova.