Rysi na úvod domácí série porazili Benátky
Rysi znovu potvrdili, že se jim na domácím ledě v Polárce proti benáteckým hokejistům daří. Vyhráli totiž osmé utkání z deseti dosud odehraných.
14.kolo, úterý 21.1.2020, Hala Polárka
4:1
2:0, 2:1, 0:0
Suchánek - M. Adámek, Haman, J. Michálek, Zahradníček, Bartko, J. Adámek, Hrachovský - Tomi, Klimša, Szturc - Mikulík, Kaukič, Kofroň - Martynek, Przybyla, Eret - Stuchlík, Novotný, Motloch. Trenér: Vlastimil Wojnar.
HC Benátky n. Jizerou
Hrstka - Kolmann, Žůrek, Buchtela, Havlín, Bukač, Aubrecht - Žemba, Chrtek, D. Špaček - Jiruš, A. Dlouhý, Wiencek - Křepelka, Šafařovský, Drábek - Strand. Trenér: Valdemar Jiruš.
9. Novotný (Motloch), 10. Kaukič (Mikulík, Kofroň), 38. Haman (Kofroň, M. Adámek), 39. Martynek z tr. střílení.
Diváci: 1004
Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Myslím si, že jsme byli od začátku střetnutí lepším týmem. Kluci měli lepší pohyb, bylo hodně důležité, že se podařilo odskočit na čtyřgólový rozdíl. Pak jsme si už vedení dokázali pohlídat.
Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnes jsme herně nezaostávali, ale v koncovce jsme byli horším týmem. Soupeř postavil silný tým zkušených borců a naši mladíci určitě nepropadli. V klíčových fázích utkání se ale kvalita soupeře projevila.

Zatímco rysy po duelu s Benátkami čeká porce dalších tří domácích střetnutí, náš soupeř si bude muset cestu za body klestit stejným počtem zápasů na ledě svých soupeřů. Ale my se pojďme věnovat duelu 14. nadstavbového kola, který Wojnarovi svěřenci zvládli na jedničku.

Letošní vzájemná bilance s Benáteckými je dá se říct vyrovnaná, to se ovšem nedá povědět o našich dlouhodobých vzájemných duelech s tímto soupeřem na domácím ledě. Tam se nám totiž s farmou extraligového Liberce daří přeci jen lépe. Z dosavadních deseti utkání jsme totiž osmkrát zvítězili a pouze dvakrát odešli z ledu poraženi.

"My se na ty vzájemné zápasy moc nedíváme. Letos jsou v soutěži týmy, které jsou tak z devadesáti procent úplně jiné, než tomu bylo vloni. I my jsme tentokráte hráli snad v nejsilnějším složení, co jsme za poslední dobu měli k dispozici. Sešlo se nám to," pochvaloval si domácí trenér Vlastimil Wojnar. "Síla týmu se opravdu projevila. V té třetí části utkání byly i chvíle, kdy jsme soupeře do třetiny moc nepustili. Kéž bychom na tenhle výkon dokázali navázat i v dalších střetnutích, jelikož těch zápasů teď bude strašně moc. Když se nebude vyhrávat, může nám kdokoliv z našich soupeřů utéct. Nemůžeme si dovolit nějaké zaváhání," zdůrazňuje kouč rysů.

Pojďme tedy k samotnému utkání, kdy jsme dokázali základ úspěchu položit již v úvodní desetiminutovce, ve které se rysi dokázali dvakrát prosadit. V 9. minutě se kolem střídaček prohnal Štepán Novotný a přesnou střelou švihem otevřel skóre zápasu. Z dalšího průběhu střetnutí uběhlo pouhých 74 vteřin a fanoušci v hale Polárka slavili podruhé. Na zpětnou přihrávku zkušeného Mikulíka si před branku sjel Kaukič, který ranou nad vyrážečkou nedal Hrstkovi v hostující brance šanci – 2:0.

Další góly si domácí hokejisté schovali na druhou třetinu. Ve 38. minutě zvyšoval na tříbrankové vedení rysů Haman, o dvě minuty později upravoval již na 4:0 z trestného střílení bekhendovým blafákem Martynek. Hosté se nakonec přeci jen dokázali střelecky prosadit. Šestačtyřicet vteřin před uplynutím druhé sirény si na Šafařovského přihrávku z mezikruží najel Drábek a krásnou ranou nad Suchánkovou vyrážečkou vymetl vzdálenější roh frýdecko-místecké branky – 4:1.

Ve třetí části utkání si již oba gólmani dokázali udržet čisté konto, takže hokejisté HC Frýdek-Místek v předehrávce 14. nadstavbového kola zvítězili zaslouženě 4:1. "Splnili jsme si přesně to, co jsmě si s klukama řekli v kabině. Může nás pouze mrzet ten inkasovaný gól. Mladý Suchánek totiž zachytal opravdu výborně. To, co předvádí ve svých šestnácti letech, tak to klobouk dolů. I jeho výkon hodně přispěl k naší výhře," pochválil mladou gólmanskou naději, ale zároveň i celý svůj tým, trenér rysů, Vlastimil Wojnar.

Od hokeje si frýdecko-místečtí fanoušci příliš neodpočinou. Už ve čtvrtek 23. ledna nás čeká další domácí střetnutí, kdy se od 17 hodin porovnáme s Ústím nad Labem. V neděli pak do Polárky zavítá tým Sokolova.

Fanouškům znovu opakujeme, že nákup vstupenek na jednotlivá domácí střetnutí si mohou zakoupit v předprodeji, a to přes webový portál Enigoo.

Stačí si jen do svého chytrého telefonu, či počítače, zadat odkaz: https://hcfm.enigoo.cz/online/#/onlineprodej. Rezervovaná vstupenka vám po on-line objednání a zaplacení přijde v elektronické formě na vámi uvedenou e-mailovou adresu. Vstupenku si tak můžete vytisknout, nebo i přeposlat.