Rysi navázali na vítězství s Jestřáby, z Kadaně vezou další tři body
Frýdek-Místek vycestoval do vzdálené Kadaně, kde si v roli favorita jel pro tři body. Úkol splnil na výbornou a vzhledem k výsledkům ostatních týmů se nachází na třetí pozici se ztrátou jednoho bodu na druhé místo a třemi zápasy k dobru.
12.kolo, středa 15.1.2020, ZS Kadaň
3:6
0:1, 1:4, 2:1
SK Kadaň
Neužil (33. Wolf) – Trefný, Klodner, L. Chalupa, Foltýn, Poizl, Delmarche, Eliáš – D. Zeman, Chlouba, Rindoš – Wágner, Zd. Zabloudil, Žolobov – J. Müller, Dubský, Čech – Wojnar, Homer, Koblížek.
Suchánek – Bartko, Haman, Zahradníček, M. Adámek, J. Adámek, Hrachovský – Tomi, Klimša, Kafka – Mikulík, Stuchlík, Martynek – Kaukič, Szturc, Matěj – Motloch, Eret.
39. Trefný (Wágner, J. Müller), 49. Žolobov (Trefný, Chlouba), 56. Wágner (J. Müller, Trefný)
7. Klimša (Kafka, Haman), 31. Mikulík (Bartko, Stuchlík), 31. J. Adámek (Kaukič, Martynek), 33. Michálek (Eret, Motloch), 39. Kafka (Tomi, Zahradníček), 60. Szturc (Mikulík, Motloch)
Diváci: 290
Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Navázali jsme asi na utkání v Ústí nad Labem, kde jsme si mysleli, že to půjde samo. Měli jsme hodně přesilových her, hlavně ve druhé dvacetiminutovce, ale ve stoje se hrát hokej nedá. Jestli jsme si mysleli, že nám to soupeř nechá zadarmo, tak to jsme se mýlili. Během dvou přesilovek pět na tři jsme jednou vystřelili, takže tímto přístupem nemůžeme vítězit. Proměnit takovouto výhodu v gól je základ hokeje. Ve třetí třetině jsme najednou lítali, soupeř jelikož vedl, tak si polevil. Nám se podařilo vsítit dvě přesné střely a stáhli jsme stav duelu na 3:5. V závěru ale opět chyba, nechápu to. Musíme se vrátit k poctivé práci, začít jezdit a bojovat. Tak, jako jsme bojovali doteď. Nemůžeme čekat, že nám někdo dá něco zadarmo.“
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): „Do Kadaně jsme jeli s respektem. Věděli jsme, že se Trhači zvedli a na domácí půdě porazili jak Jihlavu, tak Prostějov. V utkání se nám podařilo odskočit na rozdíl čtyř gólů, což jsme si následně už pohlídali. Závěr jsme si sami zkomplikovali zbytečnými vyloučeními. Na základě toho nás v přesilové hře pět na tři Kadaň hned dvakrát potrestala. Hrát pětadvacet minut ve čtyřech, ve třech - to by se někteří, nechci jmenovat, měli zamyslet.“

Do utkání rysi vstoupili vlažně, ze začátku totiž měla jednoznačně více šancí domácí Kadaň. Delmarch z mezikruží promáchnul, Zdeňka Zabloudila vychytal mladý brankář Suchánek. Velkou šanci si vytvořil Wágner, ale jeho rána z mezikruží skončila na tyčce branky hostů. Pak se ale rysi vzchopili. A využili toho brzkým gólem. V 7. minutě totiž chyboval domácí brankář Neužil, kterému vypadla tvrdá rána Davida Klimši a hosté šli do vedení. Dalším výrazným bodem první třetiny bylo až vyloučení Mikulíka na konci šestnácté minuty. Při přesilovce se ale moc výrazného nestalo. Stejně tak ale ani v přesilovce rysů ke konci první části.

Druhá třetina už byla v mnohem svižnějším tempu. Jan Zahradníček dostal osobní trest na deset minut, Kadaň dvouminutovou přesilovku. První větší akce byla k vidění ve 27. minutě. Domácí obrana úplně propadla a Vojtěch Tomi okamžitě ujel, jeho blafák ale zneškodnil Neužil. Po třicáté minutě se však strhla kanonáda. V čase 30:05 totiž Milan Mikulík rychle vyjel zpoza branky a bleskově zakončil zasunutím puku mezi Neužilovy nohy. V téže minutě, akorát o 39 sekund později, se prosadil další frýdecko-místecký hráč. Chalupa zaváhal a do brejku ujeli Lukáš Kaukič a Jakub Adámek. Druhý jmenovaný dostal skvělý pas a v blízkosti gólmana přesným zásahem zvýšil na 0:3. Další z hostujících Jakubů se prosadil jen o něco přes minutu později. Jakub Michálek totiž předvedl skvělou sólovou akci, když mu spoluhráči odjeli střídat. Silnou ránou překvapil domácího brankáře a vyhnal ho z branky. Do té se postavil Adam Wolf.

Mírné vrásky na čele udělalo rysům přes minutu dlouhé dvojité vyloučení, kdy putovali za katr Marian Adámek a Ondřej Hrachovský. Šest sekund po vyloučení Hrachovského se prosadila poprvé v zápase i Kadaň. Jakub Trefný, domácí kapitán, ještě zpoza kruhu namířil a parádní dělovkou prostřelil Tomáše Suchánka. Trhači se z gólu ale mohli těšit jen přesně 8 vteřin. Tolik totiž dělilo další gól rysů od toho kadaňského. Trhači vyhráli buly, ale Vojtěch Tomi jednomu z hráčů vypíchl kotouč. Následně ujel s Petrem Kafkou do přečíslení dva na jednoho, naservíroval mu puk před odkrytou klec a jeho spoluhráč příležitost nezahodil. Po druhé třetině byl tedy stav na světelné tabuli jasně ku prospěchu Frýdku-Místku – 1:5.

V posledním dějství už rysi tak dominantní nebyli. Kadaň se v kabině asi ještě trošičku nahecovala a začala zase útočit. Z toho pramenil ve 49. minutě druhý gól, který stav snížil na rozdíl tří branek. Chlouba takřka vyškolil obránce rysů a navezl puk k brance. Následně u branky nastaly zmatky, kterých využil rychle zorientovaný Jurij Žolobov. Vzápětí přišly další přesilovky a vyloučení. Tou nejzásadnější se stala přesilovka Trhačů po vyloučení Jana Zahradníčka za sekání. František Wágner využil pohledné souhry, kterou zakončil z úhlu a Suchánka se štěstím překonal. Kadani tak ještě vrátil maličkou naději, že by se mohla vrátit do hry. Tu ale o pár minut později zlikvidoval svým premiérovým gólem v dresu Frýdku-Místku Roman Szturc, který dostal opravdu hodně prostoru a svojí zápěstní střelu poslal přímo za záda Wolfa čtyři sekundy před koncem. Konečný stav je tedy 3:6.