Rysi po nevydařeném zápase s Havířovem připisují tři body proti Prostějovu
V dalším kole, a to osmém, se rysi na domácím ledě proti Prostějovu skvěle předvedli. Frýdecko-Místečtí roznesli Prostějovské na kopytech 4:1 a jsou z toho další tři cenné body.
8., sobota 30.9.2017, Hala Polárka
4:1
0:0, 4:0, 0:1
L. Daneček – Haman, L. Kovář (A), Ovčačík, Zahradníček, Bartko, Piegl – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Kvasnica (C), Mikulík, Christov – Bajtek, Pechanec, J. Kalus – Franek (A), Klimša, Kaukič.
LHK Jestřábi Prostějov
Neužil – Mikliš, M. Drtina, A. Holík, Horyna, D. Kolář, Žovinec – Švec, Hozák, Fiala – Nouza (A), Venkrbec (C), L. Luňák – Rudovský, Divíšek (A), Starý – Švarc, Voženílek, Zabloudil.
Branky a nahrávky: 26. M. Kovařčík (Bartko), 34. Chmielewski (M. Kovařčík), 37. Chmielewski (M. Kovařčík), 40. O. Kovařčík (TS) – 43. Zabloudil (Voženílek, Švarc). Rozhodčí: Vojtěch Fiala, Jakub Koziol – Radim Adamec, Marian Poruba. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1150. Střely na branku: 37:34. Blokované střely: 17:12. Hity: 12:10. Vhazování: 44:33.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Po první třetině, která skončila 0:0, jsme měli takový ostych před soupeřem. Ve druhé třetině jsme jasně ovládli hru, měli jsme výborný a efektivní útok, dařily se nám přesilovky. Tam jsme byli jasně lepší a čtyři vstřelené branky rozhodly. A ve třetí třetině jsme si pohlídali vývoj třetiny a už se to jen dohrávalo.
Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Odehráli jsme špatný zápas. Od prvního do posledního hráče to nebyl výkon, který se dal očekávat. Frýdek-Místek hrál velice dobré utkání a třetí třetinu si už jenom pohlídali.

První třetina nepřinesla žádné gólové potěšení, ale šancí jsme mohli vidět spoustu. Když se hosté hned na začátku dostali do oslabení, pálili domácí každou možnost na bránu. Ačkoli když Marku Drtinovi vypršel dvouminutový trest za hákování, karty se obrátily a zachytal si i Lukáš Daneček.

Velká příležitost se naskytla Danielu Voženílkovi, kdy musel Daneček přijít s parádním zákrokem, aby Jestřábi nevedli. Z domácích mohl skórovat Antonín Pechanec, kdy jeho střela skončila u pravého mantinelu. Ještě v první polovině první třetiny se pokoušel dostat David Klimša kotouč do brány za každou cenu, ovšem Jakub Neužil to viděl jinak a nic za sebe nehodlal propustit. Bystré oči Ondřeje Kovařčíka dokázaly najít v chumlu hráčů Arona Chmielewského, tomu ale nesedla rychlá přihrávka a kotouč mu utekl.

Další rys Vít Christov vystřelil poté, co se puk odrazil od soupeřovy brusle, ten tam vyslal Milan Mikulík. Christovova rána se otřela o venkovní stranu sítě a ani tentokrát domácí fanoušci ještě nemohli jásat. Čtyři minuty před koncem obdržel Tomáš Nouza příhodnou přihrávku, která se odrazila od Danečkovy hrudi.

Domácí se znovu začali zvedat při velké příležitosti Ondřeje Kovařčíka, když nechal všechny za sebou a vydal se na bránu. Toho nemusel zastavovat brankář Neužil, jelikož to za něj udělal ofsajd. V poslední minutě, kdy hosté hráli přesilovou hru, Lukáš Luňák dobře našel osamoceného Milana Švarce. Luňákovi rychlá přihrávka prošla mezi nohama a tak byla velká šance hostů zničena.

Hned v úvodu druhé periody se mohl Mikulík po přihrávce Michala Kvasnici stát prvním střelcem tohoto utkání, ale místo toho, aby se zachvěla síť, rozezněla se tyč po Neužilově pravé ruce. Další tyč, tentokráte horní, rozezvonil v čase 34:18 Jan Bartko, kdy se většina domácích fanoušků radovala, ale kotouč stále nebyl za brankovou čárou, tam se ocitl až po dorážce Michala Kovařčíka.

Mohli jsme vidět i trestný nájezd, který si vysloužil Ondřej Kovařčík. Z toho ale nic nebylo, puk skončil mimo bránu a sám Kovařčík se objevil před Neužilem. Dalším gólem přispěl Aron Chmielewski, kdy si krásně s pukem na holil nabruslil na osu hřiště a puk se zastavil až v jestřábí bráně.

Výbornou fintu vyzkoušel Michal Kovařčík s Chmielewským, kdy Kovařčík zpoza brány výtečně našel Chmielewského, který okamžitě, kdy kotouč přišel do kontaktu s jeho holí, vypálil. Neužil se však v tu chvíli proměnil na neprůstřelnou zeď. Tahle zeď byla zbořena v čase 36:53 stejnou dvojicí, stejnou fintou, přičemž byl Aron Chmielewski úspěšnější, a rysi vedli 3:0.

Půl minuty před koncem si Ondřej Kovařčík chtěl spravit svou střeleckou chuť na dalším trestném nájezdu, který se mu už na druhý pokus vydařil, kdy kotouč poslal rychle a ladně škvírkou pod Neužilovými betony.

Ve třetí dvacetiminutovce se svého gólu dočkali i prostějovští hosté. Ten dorazil Matěj Zabloudil do prázdné brány po nevydařené ráně Daniela Voženílka. V první polovině periody přišla od Švarce prudká střela, za kterou se Daneček jenom ohlédl.

7:42 před koncem byl vyloučen Mikulík za držení protihráče a domácí museli čelit střele za střelou. Až dvacet pět vteřin před vypršením trestu se rysi vysvobodili, nebylo jim to moc platné, hosté opět skončili v útočném pásmu.

V čase 55:56 přišla ostrá rána od Ctirada Ovčačíka, jež schytal Neužil do ramene. Necelé tři minuty před koncem vyzkoušel Ondřej Fiala Danečkovu pozornost. Brankářova lapačka si s Failovým nahozením lehce poradila.