Béčko doma utrpělo porážku s Porubou
Frýdek-Místek "B" doma uvítal Porubu "B". V první třetině domácí hokejisté dominovali a dokázali vstřelit dvě branky. Od druhé třetiny se ale iniciativy ujali hosté a dostávali Frýdek-Místek pod tlak. Negativní skóre dokázali otočit a ujali se hned dvoubrankového vedení. Frýdek-Místek tak nenavázal na poslední výhru proti Rožnovu pod Radhoštěm, s Porubou "B" prohrál 4:7.
2., čtvrtek 28.9.2017, hala Polárka
4:7
2:1, 0:3, 2:3
HC Frýdek-Místek "B"
Horváth ( Dobečka) – Golasovský, Fojtík, Vančo-Minařík (A), Hamhalter, Gonos, Niedoba – Ševčík, Mičulka, Sluštík (C), Jakubowski, Slovák, Fiala, Vacula, Heralt, Šváňa, Carbol, Zberovský, Ondráček.
HC RT Torax Poruba "B"
Iláš ( Zavadil) – Kuncek, Hranoš, Prepsl, Široký, Sčurek, Hudec – Kurník, Vidlak, Gelnar, Rosypka (A), Korec, Sysala (A), Veselý, Gola, Černín (C), Ferletjak, Poláček, Ballner, Bijota, Schwarz.
Branky a nahrávky: 8. Mičulka (Fojtík), 14. Hamhalter (Heralt, Šváňa), 53. Carbol (Šváňa), 60. Sluštík (Mičulka, Hamhal) – 6. Rosypka (Gola, Bijota), 21. Ballner (Schwarz, Hranoš), 30. Rosypka (Gola), 40. Gelnar (Sysala), 50. Kuncek (Široký), 50. Kuncek (Široký), 59. Rosypka (Sysala), Vyloučení: 8:11, Využití: 1:3. Oslabení: 0:1. Diváci: 204.
René Slanina (HC Frýdek-Místek "B"): Do zápasu jsme nenastoupili úplně šťastně, ale dokázali jsme rychle reagovat na gól Poruby a nakonec jsme odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem. Ve druhé třetině jsme přestali hrát naši hru, nebyli jsme důrazní před bránou a přišly zbytečné vyloučení, kterých bylo mnoho. Na tom musíme jednoznačně zapracovat. V poslední třetině jsme se sice trochu zvedli, ale jakmile přijde oslabení, hráči stojí v brankovišti a nejsou vůbec v kontaktu s hráčem soupeře a to se nesmí za žádnou cenu stávat.
Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba "B"): Po první třetině byl Frýdek-Místek lepší, my jsme byli takoví ustrašení. Druhá třetina už byla lepší z naší strany, dali jsme nějaké góly a ve třetí třetině jsme už tu hru kontrolovali. Pro nás určitě těžký zápas a hodně důležité body, ale každopádně Frýdek-Místek je těžký soupeř.

Utkání začalo v pozvolném tempu na obou stranách. Oba týmy byly velmi vyrovnané, ale v páté minutě se dostal k puku Robin Gola, který poslal přesnou přihrávku na Vladimíra Rosypku, a ten poslal Porubu do vedení střelou mezi betony.

O pár minut později domácí Jan Fojtík vyslal střelu na brankáře, kterou dokázal šťastně tečovat Tomáš Mičulka a stav utkání byl nerozhodný. Autor první branky rysů měl možnost skóre navýšit při trestném střílení, ale se střelou mezi betony neměl brankář Iliáš žádný problém.

Do šaten však domácí odcházeli s jednobrankovým náskokem. Jakub Heralt krásně nachystal puk pro Lukáše Hamlhaltera, který dokázal prostřelit hostujícího brankáře.

Další třetina patřila jednoznačně hostům. Uběhlo jen pár vteřin od začátku druhé třetiny a David Ballner po skvělé přihrávce dokázal dostat puk za záda Horvátha. O pár minut později šli hosté do vedení, když Vladimír Rosypka dorazil puk do odkryté brány.

Ke konci třetiny měly oba týmy spoustu velkých šancí. Jakub Gelnar, který po úžasné akci trefil pouze tyčku, si však o pár minut později spravil chuť. David Sysala jel na brankáře a na poslední chvíli přihrál dozadu na rozjetého Gelnara, který zakončoval do odkryté brány a navýšil stav utkání na 2:4.

V poslední třetině byla více akční Poruba a v druhé polovině třetiny navýšila své vedení po střele Luďka Kuncka. O dvě minuty později se Frýdek-Místek přece jen dočkal své další branky. Jan Carbol poslal střelu přesně pod horní tyčku, brankář byl téměř bez šance.

Poslední dvě minuty utkání přinesly hned dvě branky. Svou třetí branku v utkání vstřelil Tomáš Rosypka, když se trefil mezi betony domácího brankáře. Domácí kapitán Jan Sluštík vzal vše do vlastních rukou a přesnou střelou do levého dolního rohu snížil stav utkání na 4:7.